Vėžimėliai

Kaip išsirinkti vaikišką vežimėlį?

Vėžimėliai
Vėžimėliai

Kūdikio laukimas – ypatingas kiekvienai moteriai laikotarpis, kurio metu vyksta pasiruošimas atsakingai motinystei. Kad visi su mažylio atėjimu į šį pasaulį rūpesčiai neužgriūtų iškart, verta didesniais pirkiniais pasirūpinti iš anksto. Vežimėliai – viena iš būtiniausių prekių, be kurios neįsivaizduojamas kūdikio auginimas. Asortimentas išties gausus, todėl tikrai rasite tokį vežimėlį, kuris prisitaikys ne tik prie augančio vaikučio poreikių, bet ir prie jūsų gyvenimo būdo.

Skirtingi vežimėlių tipai

Šiuo metu vežimėliai kuriami, atsižvelgiant ne tik į funkcionalumą, bet ir į patrauklų dizainą. Jeigu jums svarbus pirmasis kriterijus, tikriausiai dairotės, kur parduodami vežimėliai 3 in 1. Tokio tipo vežimėlius sudaro pagrindinė ašis ir trys skirtingi lopšiai: automobilinė kėdutė, gulimas kūdikio lopšys ir paaugusio mažylio lopšys reguliuojamomis padėtimis. Tai itin praktiškas sprendimas, nes keisdami lopšius, galite patogiai vežioti vaiką vežimėlyje iki trejų metų. Specializuoti vežimėliai kūdikiams dažniausiai yra vientisos konstrukcijos. Jie pasižymi didesniais ratais ir geresniais amortizatoriais, kad važiavimas būtų „minkštas“, o tėveliai galėtų nesibaiminti dėl nepertraukiamo kūdikėlio miego. Vaikiški vežimėliai dažniausiai skirti vaikams nuo vienerių metų. Priklausomai nuo modelio, vežimėliai gali turėti nuo dviejų iki šešių skirtingų padėčių: nuo gulimos iki tiesiai sėdimos pozicijos. Rinkdamiesi vežimėlį, atkreipkite dėmesį, kokiai dangai jis pritaikytas. Jeigu vežimėlio ratai maži ir nesisukantys aplink savo ašį, jis pritaikytas pasivaikščiojimams tiesia ir lygia kelio danga. Jeigu jūs ketinate važinėti neasfaltuotais, duobėtais, vingiuotais keliais, ieškokite tokių parduotuvių, kur parduodami vezimeliai dideliais ratais, pripučiamomis padangomis ir lengvai valdomi. Laukiantis dvynukų, pasirinkimas susiaurėja, tačiau tik tam tikrais atžvilgiais. Vežimėliai dvynukams šiomis dienomis funkcionalumu, spalvų bei audinių kokybe tikrai prilygsta įprastiems vežimėliams. Galite rinktis tokį vežimėlį, kur lopšiai eina vienas šalia kito arba vienas už kito. Pagalvokite, kaip smagu kaskart į lauką išvažiuoti kartu su broliu ar sese!

Gamintojų įvairovė

Kartais tenka nugirsti mamyčių pokalbius joms aktualiais klausimais. Pasirodo, vaikiškos prekės, tarp jų ir vežimėliai, perkami pagal konkrečius gamintojus arba jų prekinius ženklus. Šiuo metu vis dažniau linksniuojami skandinaviški vardai. Iš tikrųjų, vežimėliai emmaljunga – vieni populiariausi mažoje Lietuvos rinkoje. Taip yra todėl, kad šis švedų kompanijai priklausantis prekinis vardas pateisina daugelio tėvelių vežimėliams keliamus aukštus reikalavimus. Įmonė turi sukaupusi keliasdešimt gamybinės patirties metų, pelniusi tėvelių pasitikėjimą ir simpatijas. Alternatyva skandinaviškoms prekėms – lenkiški vežimėliai akjax. Šie vežimėliai patrauklūs puikiu kainos ir kokybės santykiu. O Lenkija visai čia pat, tad ne vienas tautietis vaikiškų prekių leidžiasi ieškoti kaimyninėje rinkoje. Jeigu neduoda ramybės klausimas: kokie geriausi vežimėliai supermama forumas jums padės apsispręsti. Jame diskutuoja tėveliai iš visos Lietuvos. Dalinamasi įžvalgomis, diskutuojama apie vežimėlių privalumus bei trūkumus. Jame gausu informacijos apie vyraujančias mados tendencijas, vežimėlių naujienas ir specialius pasiūlymus.

Kur ieškoti vežimėlio?

Vežimėliai parduodami ir tradicinėse, ir virtualiose parduotuvėse. Tradicinių parduotuvių privalumas – galimybė prekes apžiūrėti „gyvai“: patikrinti detalių patvarumą, įsitikinti žadėta kokybe, pasirinkti spalvą. Tačiau internete parduodamus vežimėlius galima apžiūrėti greičiau, nereikia iš vienos parduotuvės skubėti į kitą, pateikiami išsamūs aprašymai, puikios raiškos nuotraukos. Ypač vežimėlius patogu rinktis, kai norima palyginti kainas. Beje, vežimėliai marijampolėje ar kitame mažesniame mieste nėra tokia paklausi prekė kaip didmiesčiuose, todėl apsipirkimas internetu kartais būna vienmintė galimybė įsigyti norimą daiktą.

Žinoma, dažniausiai tėveliai žvalgosi, kur parduodami vežimėliai su nuolaidomis arba akcijomis. Jomis tikrai verta pasidomėti, nes galite sutaupyti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų. Būkite kantrūs ir palaukite tinkamo momento, kada keičiasi vežimėlių modeliai ir skelbiami išpardavimai.