Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Verslo žodynas anglų lietuvių

verslo zodynas anglu lietuviu

Verslo zodynas anglu lietuviu

Žmonės, kurie dėl darbo ar studijų pobūdžio turi nuolatos domėtis naujausiais verslo terminais, ieškoti tikslaus žodžio ar žodžių junginio vertimo, dažnai ieško pagalbos specializuotuose žodynuose. Jei darbas ar studijos susijusios su anglų kalba, patogiausiai jei tai būtų verslo zodynas anglu lietuviu kalbomis. Kaip turėtų atrodyti patogus vartoti verslo žodynas ir pabandysime aptarti.

 

Kokybiško verslo žodyno kriterijai

Naudotis verslo žodynu būtų gerokai patogiau ir paprasčiau, jei jis būtų suskirstytas pagal temas ir potemes, kurių vadinimas būtų pateikti tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Verslo terminų paiešką taip pat labai palengvintų abiejų kalbų abėcėlinės rodyklės.

Žodyno naudotojams būtų labai patogu ir naudinga, jei prie kiekvieno termino būtų pateikiami pavyzdžiai, kaip konkretus žodis ar žodžių junginys gali būti vartojamas šnekamojoje kalboje ar rašytiniame tekste. Deja lietuviu anglu zodynas tekstu yra gana retai sutinkamas. Pavyzdžiai padėtų geriau suprasti kokiame kontekste gali būti vartojamas terminas ar žodis, o be to leistų suprasti, kad verslo kalba yra turtinga ir joje dominuoja ne vienas stilius.

Tam, kad verslo kalba darytųsi vis sklandesnė ir turtingesnė, verslo zodynas anglu lietuviu kalbomis žodžiai ir terminai turėtų būti pateikiami ne pažodžiui išversti į anglų ir lietuvių kalbas, o pateikti vartojant kontekstą atitinkančius žodžių junginius.

 

Verslo žodynų įvairovė

Nors Lietuvoje esantys knygynai nepasižymi specializuotų žodynų įvairove, visgi keletą jų galima rasti. Dažniausiai specializuoti verslo žodynai reikalingi tokių profesijų atstovams, kurios susiję su įvairiomis sritimis, pavyzdžiui prekyba, sutarčių sudarymu ir derybomis, bankininkyste, verslo teise.

Specializuotas lietuviu anglu zodynas su tarimu yra labai reikalingas verslo vadybos, ekonomikos, ekonominės inžinerijos, vadybos ir marketingo, nekilnojamo turto specialybių studentams. Lietuviu anglu teksto vertimas pravartus ir mokslininkams bei pedagogams, rašantiems mokslinius darbus anglų kalba ar besiruošiantiems paskaitoms.

Su neaiškumais verslo srityje gali susidurti ne tik studentai ar mokslininkai, bet netgi ir profesionalūs vertėjai, kadangi verslo terminologija vis kinta, pasipildydama naujais terminais.

 

Verslo žodynai internete

Pastaruoju metu vis dažniau naudojamės įvairiomis technologijomis bei išradimais. Ne išimtis ir žodynai. Žinoma internete bus sudėtinga rasti verslo zodynas anglu lietuviu sakiniais, tačiau specializuotų žodynų, kuriuose yra pagrindiniai verslo terminai, tikrai galima nesunkiai rasti. O jei jums staiga prisireikė su mokesčiais, bankininkyste, prekyba ar kitomis sritimis susijusio termino ar žodžių junginio vertimo, visada galite pasinaudoti internetu, esančiu telefone. Jame įmanomas netgi

lietuviu anglu žodynas, teksto vertimas. Žinoma, tai nebus taisyklingas ir sklandus vertimas, bet padėti suprasti apie ką eina kalba, jis tikrai pagelbės.

Jei reikia, kad specializuotas žodynas nuolatos būtų po ranka, verta pasidomėti, ar yra anglu lietuviu zodynas parsisiusti. Pastaruoju metu yra žodynų, sukurtų telefonams, kurie talpina labai daug anglų kalbos žodžių. Jei domina toks žodynas, tereikia interneto paieškos laukelyje įvesti frazę anglu lietuviu zodynas android, ir belieka pasirinkti tinkamiausią. Kai kurie jų yra mokami, o kai kuriuos galima instaliuoti už dyką.

Reziumuojant aptartus gero specializuoto verslo žodyno kriterijus, galima teigti, kad verslo zodynas anglu lietuviu kalbomis turi būti sudarytas labai profesionaliai, jo struktūra turi būti nuosekli ir logiška, žodynas turi būti patogus vartotojui. Geriausia, jei specializuotas verslo terminų žodynas yra aiškinamasis, ir išversti žodžiai ne tik trumpai apibūdinami, bet ir pateikiamas trumpas pavyzdys, kokiame kontekste jie gali būti naudojami.

Comments are closed.