Pamatyti save ir praeitį kviečia veidrodžiai
Neturėti veidrodžio namuose šiais laikais yra neįsivaizduojamas dalykas. Tiek namuose, tiek viešose erdvėse veidrodziai atlieka ir praktinę, ir estetinę funkciją. Įdomu tai, kad šis kasdien naudojamas daiktas kadaise buvo prabangos dalykas. Brangiai kainuojantys veidrodžiai galėjo būti įperkami tik aristokratų ir rodė jų turtinę padėtį.
Pirmieji veidrodžiai
Pirmieji veidrodziai iš stiklo istorijoje žinomi iš I-ojo amžiaus. Jie pagaminti Romoje. Tačiau iki stiklo išradimo veidrodžius gamindavo iš kitų medžiagų. Pavyzdžiui, vario, bronzos ar sidabro. Šių medžiagų plonos plokštės buvo nušveičiamos iki spindesio. O tada jau buvo galima išvysti ir save. Stiklo išradimas veidrodžių istoriją stipriai pakeitė ir pastūmėjo į priekį. Didžiausi šių daiktų gaminimo centrai viduramžiais buvo Vokietija ir Italija. Tačiau iki XVI amžiaus veidrodžiai buvo mažyčiai. Tik XVI amžiuje italai taip patobulino veidrodžių gamybą, kad jie pagaliau pradėti gaminti ir dideli. Na o panašiausi į šiuolaikinius, veidrodziai pradėti gaminti 1835 m., kai vokietis Justus von Liebig padengė stiklo paviršių sidabro sluoksniu. Šiuo metu veidrodis gaminamas dar kitaip. Ant stiklo dažniausiai purškiamas lydytas aliuminis. O kartais, kaip ir išrado vokietis, – sidabras.
Prabanga ir turtai
Veidrodžiai senovėje ir kabinti, ir statyti. XVII amžiuje veidrodžiai tapo bene svarbiausiu akcentu interjere. Jais buvo išpuošti rūmai ir pokylių salės. Taip atrodydavo, kad rūmai gerokai didesni, o pokylyje susirinkę dvigubai daugiau žmonių. Ponai mėgdavo veidrodžius statyti prie židinio. Taip pastatomi veidrodziai atspindėdavo ugnį, kambarys tapdavo jaukesnis. Dėl įmantrių išpuošimų veidrodziai kaina prilygo brangiam turtui. Jų rėmai buvo gaminami iš dramblio kaulo, juodmedžio, sidabro. O kartais netgi iš vėžlio kiauto. Tokie prabangūs ir įspūdingi veidrodziai turėjo parodyti šeimininkų turtinę padėtį ir skonį. Dėl to jie laikyti matomoje vietoje. O miegamuosiuose naudoti paprastesni veidrodžiai.
Įsigyti šiandien – nesunku
Šiais laikais veidrodžių gali nusipirkti visi norintys. Tiesa, jų kaina gali stipriai skirtis. Tai priklauso nuo veidrodžio dydžio, o labiausiai – rėmų. Labai vertinami ir itin brangūs senoviniai veidrodžiai, turintys savo istoriją. Jie parduodami antikvariatuose, o dažnai ir internete. Tokių senoviškų veidrodžių galima paieškoti internetinėje paieškoje įvedus frazę parduodu veidrodziai senoviški. Baldų salonai taip pat siūlo įvairių veidrodžių, kurie namų interjerą atnaujins ar pagyvins. Pavyzdžiui, pirkėjų itin vertinami sba veidrodziai. Tiek veidrodziai vilniuje, tiek kituose miestuose baldų salonuose tikrai nesunkiai randami.
Daugiau erdvės ir šviesos
Paprastai interjero dizaineriai veidrodžius siūlo naudoti visur, kur norima praplėsti erdvę. Juos galima klijuoti ir ant sienų, ir ant lubų. Paprastesni būna vonios veidrodziai, kurių pagrindinė funkcija – praktiška ir paprasta. Tačiau ir čia veidrodis gali tapti puikiu interjero akcentu. Juo galima padidinti patalpą ar net išgauti daugiau šviesos. To siekiant, veidrodis turi atspindėti šviestuvą. Veidrodžiai gaminami ir užsienyje, ir Lietuvoje. Jei norite lietuvių meistrų rankomis pagaminto daikto, jo paieškoti galite internete įvesdami veidrodziai lietuva.
Paslaptis veidrodyje
Veidrodis visais laikais buvo ne tik praktiškas daiktas, bet ir paslaptingas, mistinis dalykas. Manyta, kad per veidrodį galima susitikti su mirusiaisiais, pamatyti ateitį ar praeitį. Dėl to veidrodziai dažnai naudojami mistiniuose, siaubo filmuose ar knygose. Vienas žinomiausių filmų taip ir vadinasi – „Veidrodžiai“. Pagrindinis jo veikėjas turi apginti šeimą nuo piktųjų jėgų, kurios į šį pasaulį ateina per veidrodžius. Daugiau apie filmą galima paskaityti internete. Paieškoje galima parašyti frazę veidrodziai filmas ar veidrodziai online lietuviskai.