Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Vartai

vartai

vartai

Į ką pirmiausiai atkreipiami dėmesį, pirmą kartą atvykdami į namą ar kiemą? Žinoma, į vartus ir tvorą. Vartai yra tarsi kiekvieno namo vizitinė kortelė, iš kurios susidarome įspūdį, kas mūsų laukia toliau, kokie žmonės čia gyvena ir pan. Vartai gali atspindėti žmogaus skonį, stilių ir daug apie jš pasakyti.

Mediniai vartai

Žmonės, kuriems yra svarbus natūralus grožis ir jaukumas, dažnai renkasi medinius kiemo vartus. Mediniai vartai ir varteliai pastaruoju metu būna paties įvairiausio dizaino: nuo tradicinio, įprasto lietuviams iki skandinaviško ar angliško stiliaus vartų. Jei jums reikalingi vartai sodybai, nepamirškite, kad jie turi atlikti ne tik dekoratyvinę, bet ir apsauginę funkciją, todėl jie turėtų būti masyvūs ir tvirti. Klaidinga manyti, kad mediniai vartai yra trumpaamžiai ir jiems reikia daug priežiūros. Šiuolaikiniai vartai impregnuojami giluminiu būdu ir dėka tokio medienos apdirbimo metodo, reikalauja tik minimalios priežiūros. Medinius vartus galima padailinti kalto metalo detalėmis, taip suteikiant jiems puošnumo ir išskirtinumo. Jei esate modernus ir šiuolaikiškas, galite rinktis ir automatinę vartų atidarymo sistemą, kuri šiais laikais montuojama net ir į medinius vartus.

Automatiniai vartai

Ar pasvajojate apie tai, kad parvažiavus namo lietingą ir šaltą vakarą, netektų lipti iš šiltos mašinos, tam, kad atidaryti vartus. Visai nebūtina šlapti ir šalti, juk galite savo kieme sumontuoti automatinius vartus. Automatiniai vartai dažnai pasižymi itin paprasta konstrukcija ir mechanizmu. Dėka tokių savybių, tokius vartus paprasta eksploatuoti, nesudėtinga aptarnauti bei remontuoti. Automatiniai vartai gali būti kelių rūšių: atveriami bei stumdomi. Be to, galite rinktis vienos ar dviejų varčių vartus.

Stumdomi (slenkami) vartai lauko idealiai tinka ten, kur atveriamiems vartams nėra pakankamai vietos. Atminkite, kad tokie vartai negadins jūsų kiemo dangos, nes jie montuojami taip, kad slinktų apie dešimt centimetrų nuo žemės paviršiaus. Tokių vartų judėjimas paprastai yra tolygus ir tylus.

Siekiant ypatingo komforto, įsigykite vartus, kurie valdomi nuotoliniu pulteliu.

Garažo vartai

Garažas yra ta vieta, kurioje be vartų niekaip neapsieisime. Vartai garažui skirstomi į segmentinius ir plokštuminius. Segmentiniai yra patrauklesni tiems, kuriems yra aktualu taupyti erdvę prieš garažo vartus. Plokštuminius garažo vartus pakeitus segmentiniais, įvažiavimas į garažą praplatėja net 14 cm. Tai gali būti ypač aktualu, jei esate pradedantysis nepatyręs vairuotojas arba nuolat skubate. Garažo vartai paprastai gaminami iš metalo konstrukcijų ir užpildomi šilumą bei garsą izoliuojančiomis medžiagomis. Kuo storesnis užpildo storis ir kuo aukštesnė jo kokybė, tuo garazo vartai kaina didesnė. Atminkite, kad kokybiškų vartų užpildui nenaudojamas freonas.

Cinkuoti vartai

Vartų ilgaamžiškumui yra labai svarbu, kokia medžiaga jie padengti. Cinkuoti vartai, kurie yra apdirbti karšto cinkavimo metodu yra patikimai apsaugoti nuo karozijos. Šis apdirbimo būdas pasižymi tuo, kad cinku padengiamos visos vartų vietos: siūlos, vamzdžiai ir pan. Atminkite, kad cinkuotų vartų negalima dažyti, kadangi dažai ant cinkuoto paviršiau tiesiog nesilaikys. Norint padengti tokius vartus dažais, pirmiausiai reikia juos fosfatuoti, vėliau pasendinti pramoniniu būdu ir tik tada dažyti milteliniu būdu.

Taigi, jei statotės naują namą, tvarkote kiemą, esantį prie namų, renovuojate sodybą ar tiesiog norite atnaujinti garažo vartus, pasidomėkite įvairiomis technologijomis, ir nuspręskite, iš kokios medžiagos turi būti pagaminti jūsų kiemo vartai ir varteliai, kad jie ne tik ilgai tarnautų, bet ir nereikalautų daug priežiūros, o taip pat džiugintų akį. Vartai daug išduoda apie jų savininką, tad būkite atviri ar paslaptingi, kaip jums labiau norisi.

Comments are closed.