Vandens filtrai

Vandens filtrai – švaraus vandens priežastis

 

Vandens filtrai
Vandens filtrai

Vandens filtrai yra naudojami daugelyje pasaulio valstybių. Lietuvoje jie taip pat žinomi, tačiau nėra visuotini. Naujos statybos namuose vandens filtrai jau būna įrengti, visgi ne visi gyvena tokiuose pastatuose. Ar verta įmontuoti vandens filtrus? Kas tai yra? Ar Lietuvoje filtrai reikalingi? Sužinokite, kuo daugiau apie vandens filtrus ir nepakliūkite į sukčių spąstus, kurie stengiasi parduoti naiviems pirkėjams keliasdešimt tūkstančių kainuojančius filtrus.

Kas yra vandens filtras?

Vandens filtras – tai santechnikos įrenginys, kuris valo vandenį. Mažasis ir paprastasis filtro variantas yra buityje naudojami kasetiniai vandens filtrai, kurie veikia tik pripylus vandens. Deja, tai nėra patogus filtravimo būdas. Daug paprasčiau, kuomet bėgantis iš čiaupo vanduo jau yra filtruotas.

Daugelis valstybių kenčia nuo vandens stygiaus. Dar kitos, gal ir turi vandens atsargų, tačiau dėl pernelyg šilto klimato, privalo vandenį dezinfekuoti chemikalais arba kitomis priemonėmis. Šiose šalyse vandens filtrai yra privalomi, kadangi pats vanduo yra nešvarus.

Lietuvoje vandens atsargų yra labai daug ir dėl palankaus klimato šis vanduo yra švarus. Gali kilti klausimas, jeigu vanduo išgaunamas iš gilių gręžinių, tai ar verti pastangų filtrai? Ne visur Lietuvoje vanduo yra švarus. Daug priklauso nuo viešųjų vandens valymo įrenginių, kuriais pasitikėti ar ne priklauso tik nuo Jūsų.

Vandens kokybę geriausiai atskleidžia kalkės arbatinukuose. Jeigu Jūs dažnai privalote naikinti kalkes, vadinasi pats metas susirūpinti vandens kokybe. Tik pagalvokite, jog visos šios kalkės keliauja tiesiai į Jūsų organizmą!

Kokį filtrą rinktis?

Buitiniai vandens filtrai arba kitaip vadinami kasetiniai, yra pigūs, tačiau neefektyvūs. Dažnai keičiamos kasetės ir ilgas filtravimo procesas gaišina ir verčia laukti. Jeigu Jums prireiktų didesnio kiekio vandens, filtravimas truktų „amžius“.

Vandens filtrai namui yra daug geresnis pasirinkimas. Šie filtrai montuojami taip, jog iš miesto ar gręžinio patenkantį vandenį išvalo ir išleidžia pro visus namuose esančius čiaupus. Pati sistema nėra didelė ir sudėtinga, tačiau geriau, jog ją įmontuotų specialistai.

Vandens filtrai skiriasi pagal pagaminimo technologiją. Vieni jų turi brangiųjų metalų daleles, kiti net deimantines galvutes. Šie filtrai ilgaamžiai ir patvarūs, todėl galėsite juos užmiršti net keliems metams ir mėgautis švariu vandeniu.

Kur įsigyti vandens filtrą?

Vandens filtrai parduodami santechnikos ar specializuotose parduotuvėse. Rinktis galite net iš kelių gamintojų produkcijos pagal tai, kiek skiriate lėšų ir kokių rezultatų tikitės. Geriamo vandens filtrai nėra retenybė, todėl neteks jų ieškoti labai ilgai. Pasinaudokite net internetu, kur be prekių aprašų, rasite kitų vartotojų atsiliepimus ir patarimus.

Dažnai žmonės sulaukia skambučių, jog pas juos atvyks vandens kokybės tikrinimo komanda, kuri nemokamai atliks testus. Vėliau stebuklingai šie žmonės įkalbami nusipirkti net keliasdešimt tūkstančių litų kainuojančius filtrus. Nepasitikėkite įtartinomis įmonėmis. Vandens filtrai parduodami parduotuvėse, todėl nepirkite visko, ką Jums pateikia namuose prie durų.

Vandens filtrai kainos atžvilgiu yra brangus malonumas. Kasetiniai filtrai kainuoja apie šimtą litų, o štai visa filtrų sistema siekia net kelis tūkstančius litų. Daug žmonių tiesiog negali sau to leisti, tačiau juk kalbama ne apie pramogą ar bevertį daiktą. Filtrai užtikrina vandens švarumą ir apsaugo nuo kenksmingų medžiagų patekimo į kūną. Ilgametis nešvaraus vandens vartojimas gali sukelti rimtas organizmo ligas, kurios vėliau kainuotų daug daugiau pinigų. Taigi, vandens filtrai yra puikus pasirinkimas apsaugoti save ir savo artimuosius. Įženkite į švaraus vandens pasaulį jau dabar!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *