Televizoriai

„Kalbanti galva“ jūsų namuose?

Yra žmonių, kurie ir keliasi, ir užmiega su savo geriausiu draugu – televizoriumi. Tai svarbus pirkinys, paprastai namuose apsistojantis ne vieneriems metas. Juo labiau, kad televizoriai dabar ne vien televizoriai. Galima sakyti, kad tai tiesiog multimedijos rinkinys, tam tikras laisvalaikio pramogų kompleksas. Dažnai, kai trūksta žinių apie tai, kokį televizorių rinktis, apsisprendimą lemia kaina. Televizoriai kaina neturėtų apspęsti jūsų pasirinkimo. Taigi, ką reiktų žinoti, prieš perkant naują „šeimos narį“?

Televizoriai ir ju kainos

Vis labiau populiarėja led televizoriai. Tačiau nenusileidžia ir lcd televizoriai, kitaip vadinami skystųjų kristalų televizoriai. Viskas priklauso nuo to, ko tikitės. Ir vieni, ir kiti turi savų pliusų ir minusų. Štai, pavyzdžiui, lcd tipo televizoriuose tamsios spalvos yra sukuriamos, blokuojant šviesą, sklindančią iš galinės panelės pusės. Led tipo ekranams naudojama speciali technologija, kuri leidžia tamsų atspalvį sukurti konkrečioje vietoje, turi ryškesnę šviesią spalvą, tačiau neturi tokios tamsios spalvos gilumo. Lcd televizoriai užtikrina puikų vaizdą ir patogų valdymą. Didžiausias jų privalumas, kad naudoja mažai elektros energijos, užima nedaug vietos, nes yra plokšti ir lengvi, vaizdas ekrane nemirga ir neskleidžia žalingų elektromagnetinių spindulių.

Kineskopiniai televizoriai, nepaisant visų kitų naujovių, nors ir turėdami nemažai trūkumų, vis dar yra labai populiarūs. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad šie televizoriai nepatogūs statyti ir sunkūs. Įstrižainė nėra didelė ir žiūrint į ekraną, mirguliuoja vaizdas.

Greta pasaulyje žinomų užsienio šalių gamintojų vardų Lietuva taip pat gali pasigirti savo vietiniu televizorių gamintoju. UAB „Šiaulių tauras“ yra viena didžiausių televizorių gamybos bendrovių Baltijos šalyse. Televizoriai Tauras specializuojasi spalvotų televizorių gamyboje, nuolat skiria dėmesį technologijos naujovėms. Šie televizoriai eksportuojami į Vakarų šalis.

Televizorių įsigyti nėra labai sudėtinga, jei kalbame apie pinigus. Jei jūs norite namuose turėti ne tik televizorių, bet ir galimybę naudotis visomis papildomomis funkcijomis, gali tekti paaukoti ne vieną, galbūt net keliolika tūkstančių litų. Dėl šios priežasties televizoriai issimoketinai yra geras sprendimas. Paprasti televizoriai pigiau kainuoja, tačiau daug kas priklauso nuo jų dydžio, rūšies (savo kaina skiriasi kineskopiniai, LED ir LCD, taip pat plazminiai televizoriai), be abejo ir gamintojo.

Labai taupantiems gali tikti naudoti televizoriai. Taip, kaina bus mažesnė, tačiau visada yra rizika, kad nusipirksite prastą arba turintį trūkumų televizorių. Tad visgi galbūt geriau pirkti pigesnį, bet naują.

Į ką dar kreipti dėmesį?

Televizorius yra įvairių funkcijų ir savybių visuma. Svarbus yra ne tik televizoriaus gamintojas, žinomas vardas, bet ir kiti dalykai, tokie kaip įstrižainė. Renkantis televizorių, svarbus vaizdo ryškumas, korpuso dydis, paties aparato dydis, televizoriaus prijungimo galimybės. Būtent šios savybės lemia kainą, nors iš pažiūros televizoriai gali atrodyti vienodi.

Labai svarbus patalpos dydis, kuriame numatėte statyti televizorių. Televizoriaus dydis tikrai ne visada yra svarbiausias. Geras televizorius nebūtinai turi būti didelis. Mažoje patalpoje jis atrodys visai netinkamai. Sveikatos specialistai rekomenduoja tam tikrą atstumą, kuris yra būtinas, norint nepakenkti regėjimui.

Vaizdo technikos salonų salėse visada būna vienu metu įjungti keli ar net keliolika televizorių, rodančių tą patį kanalą. Įvertinkite juose rodomų vaizdų tolygumą, linijų tiesumą, simetriją, ryškumą. Taip tarsi televizoriai parduoda patys save. Atkreipkite į tai dėmesį, nes tą vaizdą turėsite matyti dažnai. Labai svarbus yra gamintojo prekės ženklas, jis užtikrina daikto kokybę. Televizoriai, kurių gamintojai visai nėra žinomi, negali patikimai garantuoti technologinių sprendimų pakankamumą, papildomas funkcijas, suderinamumą su kita vaizdo ir garso technika.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *