Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Sviesolaidinis internetas

internetas_narsykles

Kelionė autobusu su internetu

 

Kartais važiuojant tarpmiestiniu autobusu, galima pamatyti ženkliuką, jog čia veikia sviesolaidinis internetas. Tiesa tokia, kad kartais jis veikia, kartais neveikia. Vida dalijasi savo įspūdžiais, koks internetas veikė jos kelionės metu, sviesolaidinis, ar paleistas iš turimo modemo USB.

Stotis

Atvykau į Vilniaus autobusų stotį ir ketinau vykti į Kauną. Namuose sviesolaidinis internetas padėjo sužinoti autobuso išvykimo laiką. Iš esmės, autobusai išvyksta taip dažnai, kad tiesiog neapsimoka stengtis pataikyti į vieną ar kitą konkretų laiką – kone kada atvažiuosi, tada ir tiks. Į kelionę pasiėmiau kompiuterį, nes esu mačiusi ženkliukus, jog autobuse neva veikia sviesolaidinis, kelionės draugams nemokamas internetas. Tačiau, dėl visa ko, pasiėmiau ir savo USB modemą, su kuriuo ketinau prisijungti, jeigu neveiktų žadėtasis sviesolaidinis internetas.

Kelionei dar neprasidėjus, kaip įprasta, stotyje praėjau pro vyručius, siūlančius važiuoti į Kauną pigiau. Niekada jais nepasitikėjau, tad ir šis kartas tikrai nekėlė man didelio noro lipti į jų mikriukus. Į autobusą suspėjau laiku, atsisėdau maždaug per vidurį. Patikrinau, ar pačioje stotyje veikia sviesolaidinis internetas. Jis veikė, bet ne visai supratau, ar tai tikrai iš mūsų autobuso einantis ryšys. Todėl, kol kelias minutes dar tiesiog burzginome motorą stoties aikštelėje, o į autobusą lipo kiti keleiviai, aš šiek tiek pasinaudojau stebuklinguoju ryšiu.

Kelionė prasideda

Žinoma, prasidėjus kelionei, keitėsi ir interneto situacija. Ėmėme išvažinėti iš aikštelės, ir mano kompiuteryje veikęs šviesolaidinis internetas tapo visiškai silpnas, kol ekrane sublyksėjo paskutinės padalos ir ryšys apskritai pradingo. Kartais galvoju, kad būtų nuostabu, jeigu tokie nematomi dalykai, kaip ryšys, turėtų kažkokią savo spalvą ore, ar žymeklius danguje  – matyčiau, kur reikia būti, kad greičiau verstųsi langai, siųstųsi filmai ar pan.

Taigi, išvažiavus perkroviau savo adapterį ir ėmiau ieškoti ryšio, kurį turėjo suteikti transporto priemonė. Juk buvo aiškiai parašyta: „Wi-fi“. Tačiau tas aiškus parašymas reiškė visiškai neaiškią realybę. Puikiai žinau, kad šviesolaidinis internetas Lietuvoje veikia puikiai, tačiau čia paprasčiausiai nebuvo modemo. O radijas – buvo. Vairuotojas įžūliai įjungė grojančią radiją, ne bet ką, o radijo stotį „Pūkas“, ir su visais senais gerais (kai kam) estrados princų šlageriais pajudėjome į Kauną.

Modemas USB

Kadangi kelionė pavirto visai į kitokią, nei kad žadėjo transporto vežėjai, teko ieškoti pagalbos iš savo seno gero USB modemo. Šviesolaidinis internetas kaina nėra labai kitoks nei plačiajuostis, tad puiku, kai juo galima naudotis kelionėje.

Tačiau šit, kelionės metu atsitiko taip, kad ir USB modemas neveikė taip jau pavyzdingai.  Važiuojant pro kaimus, gyvenvietes, ryšys visiškai dingdavo, na o dideliuose miestuose vėl atsirasdavo. Manau, kad sviesolaidinis internetas Panevezyje būtų puikiai veikęs, tačiau vos išvažiavus už miesto ribų, tektų liūdėti, kad nieko gero.

Tad ir mūsų kelionė buvo tokia dėmėta – tai (ne zebra) sviesolaidinis internetas atsirasdavo, tai pradingdavo. O autobuse turėjęs veikti nemokamas – apskritai nė karto neparodė jokių gyvybės ženklų. Nutariau, kad po tokios kelionės, vertėtų autobusų parko valdžiai parašyti gražų laišką – juk negalima tiesiog klijuoti lipdukus, žadančius kad kažkas bus, o paskui tik kas antrą kartą išpildyti tokius pažadus. Mano galva, jau geriau neklijuoti lipduko, jeigu jis nieko nereiškia. Kiek žinau, netrukus vyksiu į Aukštaitiją, taigi man bus reikalingas sviesolaidinis internetas Utenoje. Tikiu, kad problemų gali kilti ir vėl, todėl pasiūlysiu valdžiai atkreipti dėmesį į tai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *