Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Sužadėtuvių žiedai: istorija nuo XVIII amžiaus iki šių dienų

Sužadėtuvių žiedas evoliucionavo po truputį. Traktuojama, kad pirmieji sužadėtuvių žiedai galėjo atsirasti Senovės Romoje arba Egipte. Žiedai, kaip mes juos įsivaizduojame šiandien, atsirado tik viduramžiais. Jau tada buvo madinga dovanoti žiedus su rubinais, safyrais, smaragdais, o patys turtingiausieji išgalėjo nupirkti ir papuošalus su deimantais. O kaip sužadėtuvių žiedų istorija klostėsi toliau?

XVIII amžiuje deimantai šiek tiek atpigo, nes jų buvo surasta Pietų Amerikoje, Brazilijos teritorijoje, deimantų kasyklose. Tarp turtingųjų ėmė vyrauti mada – dovanojami buvo ne vienu, bet keliais deimantais nusagstyti žiedai. Jau mokėta apdirbti deimantus, todėl ne ką mažiau populiarūs buvo papuošalai su briliantais.

Sužadėtuvių žiedai ir jų evoliucija XIX amžiuje

Sužadėtuvių žiedai ir jų evoliucija XIX amžiuje

Sužadėtuvių žiedų evoliucija XIX amžiuje

XIX amžiaus pabaigoje rastos didžiulės deimantų kasyklos Afrikos žemyne su ištisais deimantų regionais. Rinka buvo tiesiog užpilta deimantų, taigi jie tapo brangakmeniais, kuriais galėjo puoštis ne tik patys turtingiausieji. Beje, ženkliai nukrito ir deimantų kainos. Britas C. J. Rhodesas įkūrė įmonę „De Beers“, kuri visame pasaulyje reguliavo deimantų prekybą. Ir šiandien ta pati įmonė valdo du trečdalius deimantų rinkos ir reguliuoja deimantų pateikimą į rinką.

Deimantai tapo gana įprastais akmenėliais gaminant sužadėtuvių žiedus, taigi jų prestižas šiek tiek nukrito. XIX amžiaus pab. populiarūs tapo ir kitais brangakmeniais puošti sužadėtuvių žiedai. Imta manyti, kad kiti brangieji akmenys yra tokie pat reti, todėl jų buvo geidžiama ne ką mažiau nei deimantų. Taigi populiarūs tapo žiedai, puošti vienu didžiuliu safyru, rubinu ar smaragdu, o deimantai čia pasitarnavo kaip pagalbiniai akmenėliai, padedantys atskleisti didžiojo akmens grožį. Aišku, tokie žiedai paplito tarp aukštas pareigas užimančių atitinkamos finansinės padėties ponų.

Ką naujo į sužadėtuvių žiedų istoriją įnešė XX amžius?

Kai deimantai pradėjo sparčiai pigti, iniciatyvą į savo rankas perėmė jau minėtoji įmonė „De Beers“. Ir šiandien tam tikra dalis deimantų saugoma saugyklose norint išlaikyti tinkamą jų kiekį rinkoje ir adekvačią kainą. Taigi, grįžtant prie istorijos, kompanija nebepajėgė deimantų prekybos kontroliuoti tarpukariu ir pokariu, atėjus didžiosios depresijos metams. Vėliau rinką užplūdo iš platinos pagaminti žiedai, taigi deimantais susidomėjimas šiek tiek atslūgo. Tiesa, po kelerių metų platiną buvo leidžiama naudoti tik karo pramonėje, todėl iš platinos nukaldinti sužadėtuvių žiedai praktiškai išnyko. Susidomėjimas deimantais vėl išaugo.

Apie 1950-uosius „De Beers“ ėmė gaivinti deimantų rinką. Būtent tada atsirado garsieji šūkiai „deimantai – geriausi merginų draugai“ (pastarąją frazę dainavo ir žymioji aktorė bei dainininkė Marilyn Monroe) ir „deimantas – amžiams“. Reklaminė kampanija buvo sėkminga, deimantų vertė pakilo. Žiedai su deimantais įsitvirtino rinkoje ir iš jos nebesitraukė. Skaičiuojama, kad dar ir šiandien keturi iš penkių parduodamų sužadėtuvių žiedų inkrustuoti deimantais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *