Šlapimo nelaikymas

Atvira išpažintis: šlapimo nelaikymas trukdė bendrauti su merginomis

Šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas

Kai vaikinas lemiamu momentu, gresiant bučiniui per pasimatymą staiga atsiprašo ir išbėga į tualetą, turbūt nė vienai merginai į galvą nešautų mintis, kad jis turi kažkokių problemų – greičiausiai nepatikai ir tiek. Tačiau, pasirodo, kartais vyrus kankina labai rimta problema – šlapimo nelaikymas. Jis gali atsirasti  dėl įvairiausių ir beveik neįtikėtinų priežasčių. Panagrinėkime, kodėl kartais šlapimo čiurkšlės ir fontanai trykšta vyrams iš kelnaičių.Paimkime vieną atvejį, kai nelaimingas vyrytis, vardu Paulius, tapo tikra auka didelio priešo, vardu – skysčių nelaikymas.

Paauglystėje buvo labai nervingas

Paulius prisipažįsta, kad visą gyvenimą paauglystėje jautėsi labai nervingas. Jam pasireikšdavo daugybė nervingumą įrodančių simptomų – jis krutindavo kojas po stalu, prakaituodavo, drebėdavo keliai, vargino nemiga ir panikos priepuoliai, o kartais net situaciją dar labiau apsunkindavo šlapimo nelaikymas.

„Buvau pastebėjęs, kad mano vidinė įtampa, nervų nelaikymas, yra tiesiogiai susiję su tualeto reikalais. Aš paniškai bijodavau bendrauti su merginomis, tačiau kadangi buvau gana simpatiškas, nuolat sulaukdavau jų dėmesio. Tiesa pasakius, aš tikrai manau, kad paauglystėje, tokiais atvejais kaip mano, reikia kažkur kreiptis – pas kokius nors gydytojus, ar panašiai. Antraip, gali ir visai nuprotėti. Juk šlapimo problemos ne tik vargina, bet ir kelia didelį stresą ir nepakeliamą gėdą“, – dabar atvirai jau susitvarkęs su savo problema pasakoja Paulius.

Su merginomis sekėsi sunkiai

Paulius sako, kad kompleksavo dėl savo mažo ūgio, ir tik dabar supranta, kad visai be reikalo, nes buvo ir žemesnių už jį vaikinų. „Kartais šlapimo nelaikymas  man prasidėdavo tada, kai stovėdavau prie kabineto mokykloje prie, tarkime, labai gražios merginos ir vaikino, kuris buvo tikrai didžiulio ūgio. Tada mano situacija pasidarydavo dar keblesnė, nes kas jau kas, bet šlapimo nelaikymas tikrai pridaro pastebimai didesnių skirtumų tarp šaunių vaikinų ir mižnių“, – sako Paulius.

Vaikinas pripažįsta, jog jam pavykdavo nuslėpti savo problemą – tuo tikslu jis dėvėdavo specialias drėgmę sugeriančias kelnaites, tačiau pastarosios nebuvo patogios, ir itin daug keblumų ir diskomforto sukeldavo tada, kai net ir šlapimo nelaikymas  nebesutrukdydavo patekti į intymias situacijas.

„Aš vis stebiuosi kaip, šitaip besidrovint mergaičių, aš jų iš kažkur vis tiek sutikdavau gerbėjų vaidmenyje. Akivaizdu, kad nė viena jų nežinojo nei mano kompleksų, nei didžiausios problemos. Vieną kartą per vakarėlį su manimi ilgai flirtavo viena aukšta gražuolė, buvau šiek tiek apsimetęs, bet situaciją dar visai valdžiau. Staiga ji prasitarė, kad turi vaiką, ir kad ją kankino šlapimo nelaikymas po gimdymo.  Vos žemės skradžiai neprasmegau – pamaniau, kad ji viską apie mane žino ir tik vedžioja už nosies bei šaiposi“, – sako Paulius, kuriam galų gale susitvarkyti su problema padėjo vaistai nuo šlapimo nelaikymo.

Vaikai patiria patyčias

Nors Paulius su problema susidūrė jau būdamas šiek tiek brandesnio amžiaus, ne visiškoje žalioje vaikystėje, jo nuomone, tokia problema itin žeidžia pačius jauniausius. „Šlapimo nelaikymas vaikams gali sugriauti visą jų gyvenimą, aš rimtai. Mačiau ne vieną ir ne du vaikus savo mokykloje praskeltomis nosimis ir markeriu užrašinėtais veidais, su užrašais „mižnius apsimyš, moterų šlapimo nelaikymas pasipylė“. Tai be galo traumuoja vaikus, ir mokykla turėtų kažkaip užkirsti kelią“, – sako Paulius.

Tuo tarpu medikai ir psichologai sako, kad priežastys gali būti įvairios. Todėl tėvai turėtų nuolat stebėti, ar jų vaikų nekankina šlapimo nelaikymas, gydymas taip pat gali būti atitinkamai pritaikomas.