Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas – kas bendro tarp slogos ir skolos?

Skolų išieškojimas
Skolų išieškojimas

Liaudies išmintis byloja, kad „slogą turėt nebloga“. Jeigu galvojate, kad tai pokštas arba paprasčiausias nesusipratimas, esate beveik teisūs. Šio ironiško pasakymo logika tokia: gražus žodžių žaismas gali slėpti visai priešingas reikšmes. Pavyzdžiui, „slogą“ perfrazavus į „skolą“ gaunamas taip pat sklandžiai besirimuojantis žodžių junginys.

Jeigu jums atrodo kad klientas, verslo partneris ar kitas asmuo galvoja, kad iš tiesų „skolą turėt nebloga“ verta kuo greičiau kreiptis į skolų išieškojimo paslaugas teikiančią bendrovę.

Kaip išieškomos skolos?

Skolų išieškojimas – subtilus, specifinių įgūdžių ir žinių reikalaujantis procesas. Išieškant skolas, tenka įvertinti tokius faktorius kaip skolos dydį, vėlavimo grąžinti trukmę, finansinę skolintojo (kreditoriaus) ir skolininko būklę. Taip pat svarbi psichologija: interesantų charakteriai, būdo savybės. Atsižvelgus į individualias aplinkybes ir esamą situaciją, parengiama tinkamiausia skolos išieškojimo strategija. Skola išieškoma ikiteismine arba teismine tvarka.

Taikant ikiteisminę tvarką, siekiama visomis įmanomomis priemonėmis atgauti skolą, nesiimant kraštutinio veiksmo – kreipimosi į teismą. Surenkama išsami informacija apie skolininko finansinę situaciją, siunčiami raginimai susimokėti, nuolatos primenama apie susidariusią skolą telefono skambučiais. Ieškoma kompromiso: tariamasi, kad būtų pasirašytas pasižadėjimo padengti skolą dokumentas, sudaromas įsiskolinimo grąžinimo grafikas.

Teisminis skolų išieškojimas taikomas tada, kai nepasiteisina ar yra neįmanomas ikiteisminis išieškojimas. Bylinėjimasis teismuose gan ilgas, brangus ir sudėtingas procesas, tačiau priimti sprendimai privalomi vykdyti besąlygiškai. Teismas gali laikinai areštuoti skolininko turtą, taip užtikrindamas skolos grąžinimą. Skolų išieškojimo bendrovė parengs reikiamus dokumentus kreipimuisi į teismą ir atstovaus jūsų interesus teisminiame procese.

Skolų išieškojimo tarpininkų teikiama nauda

Didžiausia nauda, kurią galite gauti kreipęsi į profesionalius skolų išieškotojus – tai atgauta skola.  Bendradarbiavimas su skolų išieškojimo bendrove ne tik padidins galimybes atgauti tai, kas jums teisėtai priklauso. Skolos patikėjimas profesionalams taupo jūsų laiką ir pinigus. Laiką, kurį skirtumėte skolos atgavimo rūpesčiams, galėsite skirti tiesioginei savo veiklai, taip pat rimtų, patikimų, laiku atsiskaitančių partnerių paieškai. Skolos išieškojimas neturėtų virsti pagrindiniu jūsų veiklos rūpesčiu.

Išvengti nemalonių skolos rūpesčių galite naudodamiesi skolų išieškojimo bendrovės prevencinėmis priemonėmis. Viena tokių priemonių yra prevencinis spaudas. Žymėdami savo sutartis, sąskaitas ir kitus dokumentus spaudu su skolų išieškojimo bendrovės simbolika, parodysite savo klientui, kad finansinių veiksmų vykdymą prižiūri trečioji šalis. Tai lyg jūsų išankstinis perspėjimas, kad vertinate susitarimus, garbingą jų laikymąsi ir nesate linkęs toleruoti galimų skolų.

Kartais susergame sloga. Kartais žmonės piktnaudžiauja skola. Kad skola netaptų sunki, chroniška ir varginanti ne skolininką, o jus, verta kreiptis į skolų išieškojimo bendrovę. Ji padės jums susitvarkyti su „sloguojančiaisiais“, t.y. vėluojančiaisiais atsiskaityti.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *