Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Skalbimo masinos

Skalbimo paslaptys

Skalbimo masinos

Skalbimo masinos

Ar žinote, kad norint gerai iškalbti audinius, nepakankam vien turėti geros skalbimo masinos? Dar reikia ir paisyti tam tikrų principų arba panaudoti kelias gudrybes. Prisimenu, kaip kiekvieną pavasarį vaikystėje motina nukabindavo nuo visų langų užuolaidas, ir staiga viskas pasidarydavo ryškiau – pro langus matydavai kiekvieną sniegą ar dumblą lauke. Tačiau tai reikšdavo didelį apsišvarinimą. Būdavo įjungiamos abidvi skalbimo masinos „Ryga“, senovinio sovietinio dizaino, panašios į milžiniškus katilus, ir ten kunkuliuodavo dieninės ir naktinės užuolaidos. Tačiau dabar viskas kur kas paprasčiau – skalbti galima nededant tiek pastangų, sutaupant laiko. Svarbiausia – mokėti tinkamai paskirstyti užduotis. Taigi, keletas patarimų ir gudrybių.

Skaitykite etiketes

Kiek kartų yra taip buvę? Atidarote skalbimo masinos dureles, įdedate ten skalbinius, kartu ir tą naująjį gražų megztinį, o ištraukiate po valandos kažkokį vaikišką megztinuką. Susitraukė, suplyšo, išsilydė, susigarankščiavo – ko tik nenutinkame tame paslaptingame besisukančiame diske. O paskui kaltinate skalbykla, vožiate jai kelis kartus, ši išsigandus sukosti ir išspjauna vandens gurkšnį, o kitą kartą, žiūrėk, jau neveikia kokia nors džiovinimo ar skalavimo funkcija.

Tad neliekite savo širdgėlos ant skalbimo masinos – ji čia niekuo dėta, jūs tiesiog užstatėte netinkamą programą, ir jūsų drabužiai sugadinti. Tačiau dėl tokių pasekmių kaip tik patys ir esate kalti. Ką daryti, kad viskas būtų gerai? Būkite apdairūs. Kiekvienas rūbas, kurį nusiperkate, ypač, jeigu jis jums kainavo ne centus, o dar ir kaip reikiant paplonino piniginę – turi savo etiketę, ant kurios yra aiškiai juodu ant balto parašyta, kokiomis sąlygomis daiktą galima dėti į skalbimo masinos diską, ir ar apskritai tai leidžiama.

Paimkite drabužį ar kitą medžiaginį gaminį ir pažiūrėkite, kokia informacija rašoma ant etiketės. Kokioje temperatūroje galima skalbti? Ar galima naudoti centrifugą? Ar galima skalbti mašina iš viso, o gal geriau rankomis? Ar skelbinys dažo, ar jį reikia nemaišyti su baltais? Visa tai labai svarbu, norint nekenksmingo ir efektyvaus skalbimo, po kurio nebesinorėtų suspardyti ar aprėkti masinos. Jeigu viską darysite pagal instrukcijas – jums tikrai pavyks skalbimo procedūra, ir turėsite gerai iššvarintus, kvepiančius ir nesugadintus rūbus.

Spalvoti ir nespalvoti

Nors ant drabužių paprastai būna parašyta, ar jie dažo, ar ne – vis tiek geriau, kad į masinos būgną patektų vienos rūšies audiniai. Jums reikia išmokti juos grupuoti – spalvotus su spalvotus, raudonais su raudonų atspalvių, mėlynais su mėlynais, tamsius su tamsiais, baltus su baltais. Kai skalbsite baltus, Niele skalbimo masinos galės jums pasiūlyti net ir labai aukštą vandens temperatūrą. Jeigu tai – ne sintetiniai ploni gipiūriniai audiniai, o, tarkime, tvirtos lininės ar medvilninės paklodės – jūs galite prašyti naudotos skalbimo masinos kad ir pačios aukščiausios temperatūros. Tada išlaikysite pageidaujamą baltumą.

Ekonomiškas skalbimas

Skalbimo masinos Bosch, kaip ir kitų firmų, dažnai turi tą funkciją, leidžiančią nustatyti, kad būtų skalbiama ne pilnu pajėgumu. Jeigu, tarkime, matote, kad jūsų geriausios skalbimo masinos vidus užsipildo ne pilnai – naudokite ekonomišką skalbimą. Tuomet į Aeg skalbimo masinos miltelių stalčiukus reikia įpilti mažiau skalbimo priemonių. O pačios skalbimo masinos (Siemens ar bet kurios kitos) tiesiog sunaudos mažiau vandens.
Kuo dažniau naudosite šaltesnę skalbimo temperatūrą, tuo daugiau elektros sunaudosite – mat būtent vandens sušildymui reikalinga daug elektros skalbimo masinos. Kainos juk atsispindi ir sąskaitoje už elektrą, tad skalbkite ekonomiškai. Jeigu jus aplanko kokie nors skalbimo masinos gedimai – jau geriau turėtumėte garantiją, ir nedelsiant kreiptumėtės į gamintoją. Jeigu garantija nebegalioja, vis tiek geriau kviesti gamintojo atstovus, o ne neaiškius meistrus, kurie kartais net negali tinkamai suteikti paslaugų, tačiau vis tiek nori užmokesčio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *