Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Siūlo darbą

Jei dirbti – tai tik patinkantį darbą

Siūlo darbą

Siūlo darbą

Ne visi bedarbiai sutinka dirbti pirmą pasitaikiusį darbą, kurį siūlo darbo birža. Įgiję išsilavinimą, patirties ir žinių turintys specialistai nori ir gero užmokesčio, ir puikių darbo sąlygų. Dėl to jie kartais ir pusmetį ieško, kas siūlo darbą, kuris tikrai patiktų.

Geriau palaukti 

35-erių Saulius, informacinių technologijų specialistas, darbo neteko per patį krizės įkarštį, bankrutavus įmonei, kurioje vyras dirbo. Sauliaus darbo sritis gana populiari, tad darbo birža jam tuoj pat pasiūlė kitą darbą. Visgi vyriškis atsisakė, kad ir atrodytų išvis netekti pajamų ilgam laikotarpiui. Kodėl jis rinkosi tokį kelią? Saulius aiškina, jog už minimalų atlygį daug kas siūlo darbą. Tad didelės rizikos iš tiesų nebuvo. Jis žinojo, kad tokį darbą, kokį siūlo darbo birža, gali susirasti ir pats labai greitai. Tačiau profesionalus informacinių technnologijų specialistas jautėsi esąs vertas kur kas daugiau. Ir tikrai – vos po kelių mėnesių Saulius perskaitė internete straipsnį apie tai, kad csc baltic siūlo darbą net keliems šimtams specialistų. Jis tapo vienu iš laimingųjų, kuris taip pat įsiliejo į tarptautinę ir inovatyvią įmonės „SCS Baltic“ komandą.

Matematika reikalinga ne tik mokykloje

55-ejų buvusi matematikos mokytoja Birutė mokykloje ilgai jautė spaudimą išeiti iš darbo. Tačiau kur dingti mažesniame mieste? „Sostinėje galimybių daugiau, o štai Druskininkuose matematikos mokytojų reikia ne tiek ir daug“, – sako ponia Birutė. Darbo biržoje jai pasiūlė mokyti vaikus kitoje mokslo įstaigoje, bet ten būtų skirta vos 8–10 pamokų. Taigi, alga siektų maždaug minimalų užmokestį. Peržiūrėjusi skelbimus, kas siūlo darbą druskininkuose, moteris nusprendė verčiau persikvalifikuoti. Matematikos žinias ji pritaikė draudimo sričiai. Sužinojusi, kad compensa siūlo darbą Druskininkuose, jau kitą dieną susitiko su vadovais ir gavo naują darbą.

Be patirties priimti neskuba 

Panašias istorijas pasakoja daugybė žmonių. Praradę darbus, jie neskuba lenkti nugaros prekybos centruose, o laukia jiems tinkamesnės progos ir geresnės algos. Tačiau net ir ką tik baigusieji mokslus nenori dirbti ne pagal specialybę ir menkai apmokamą darbą. Chemiją baigęs Vytas ilgai dairėsi, kas siūlo chemiko darbą Vilniuje. „Apie 4 mėn. buvo tikrai sunku – darbo nerandu, į prekybos centrą eiti dirbti nenoriu, emigruoti irgi netraukia“, – prisimena vaikinas. Visgi kantrybė ir galimybė prisiglausti pas giminaičius davė vaisių – galų gale Vytas įsidarbino pagal profesiją.

Derina du darbus

Kiek kitokia situacija žmonių, susijusių su kultūra, menu. Pavyzdžiui, 22-ejų Adomas baigė fotografiją Dailės akademijoje. Tačiau tokių įmonių, kurios siūlo darbą fotografui, ir dar nuolatinį, Lietuvoje labai mažai. „Taigi, lauk nelaukęs – darbo greičiausiai taip ir nebus. Dėl to nutariau imtis savo individualios veiklos, kitos išeities nemačiau“, – sako šiuo metu vestuves ir kitas šventes fotografuojantis vyras. Tačiau darbo Adomas gauna daugiausiai tik vasarą. Kitu metų laiku uždarbio mažoka. Kartą pamatęs skelbimą, kad coffee inn siūlo darbą, Adomas nusprendė savo mėgstamą sritį derinti su kitokio pobūdžio darbu. Taigi, žiemą, vėlyvą rudenį jis dirba kavinėje, o kitu metu fotografuoja.

Valstybinėse įmonėse – aukso kasyklos?

Darbo biržos atstovė Toma pastebi, kad vis daugiau žmonių nori įsidarbinti valstybinėje įstaigoje. „Greičiausiai jie tikisi didesnių garantijų ir pan. Vos paskelbiame informaciją, kad, tarkime, registrų centras siūlo darbą, jau pirmą dieną pasipila skambučiai su klausimais, kam siųsti CV ir pan.“, – pasakoja Toma. Ji juokauja, kad skelbimai apie tai, kad kokia nors įmonė siūlo darbą ekskavatorininkui, toli gražu ne tokie populiarūs… Taigi, nors krizė dar lipa ant kulnų, patirties ir žinių turintys žmonės linkę ilgiau paieškoti, kas siūlo darbą. O ir darbdaviai ne kartą yra pastebėję, jog nors siūlo darbą, norinčiųjų dirbti ne visuomet atsiranda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *