Siulo darba Klaipedoje

Ar sunku susirasti darbą pajūryje? 

Siulo darba Klaipedoje
Siulo darba Klaipedoje

Tikriausiai esate pastebėję, jog dauguma darbdavių siulo darba Klaipedoje vasaros sezonu. Turbūt ne vienas studentas ar jaunuolis susigundo užsidirbti papildomų pinigų ir smagiai praleisti laiką pajūryje. Tačiau, ar tikrai taip paprasta rasti trumpalaikį darbą Klaipėdoje? Kokių pasiūlymų tikėtis? Ar bedirbant liks laiko pajūrio pramogoms?

Kokie darbai populiariausi? 

Klaipedoje lengviausia susirasti darbą kavinėse ar lauko prekyboje. Šiltuoju sezonu, pajūrys tampa atostogų tikslu Lietuvos piliečiams ar net užsieniečiams. Padaugėjus laikinųjų gyventojų, maitinimo įstaigos pajunta padidėjusį lankytojų skaičių ir todėl iškyla poreikis įdarbinti daugiau darbuotojų. Lauko prekyboje taip pat panašios tendencijos. Pagausėjus turistų, daug pelno atneša suvenyrų, saulės akinių, ledų ir panašių produktų prekyba. Taip pat, vertėtų nepamiršti užkandžių ir gėrimų prekybos paplūdimiuose. Visgi, ne kiekvienas ryžtasi pasirinkti tokį darba. Lauko prekyba yra varginantis, sunkus ir alinantis darbas, kadangi privalėsite ilgas valandas praleisti lauke saulėkaitoje. Renkantis mobilią prekybą – vaikščiojimą paplūdimiu – svarbu įvertinti fizinius sugebėjimus, kadangi šis darbas reikalaus ilgų nueitų atstumų kaitinant saulei. Prieš nuspręsdami pasirinkti darbą Klaipedoje, apsvarstykite, ar Jūsų fizinis pasirengimas tam yra tinkamas.

Darbdaviai siulo darba Klaipedoje dažniausiai nestandartinėmis darbo valandomis. Jeigu dirbsite kavinėse arba lauko prekyboje, nusiteikite, jog teks paplušėti daugiau negu aštuonias darbo valandas. Kita vertus, tarp užimtųjų darbo dienų, slenkančiu grafiku dažnai įterpiami laisvadieniai net iki keturių dienų, priklausomai nuo jau išdirbtų valandų. Retai darbdaviai siulo darba Klaipedoje puse etato, sezoniniams darbininkams. Žinoma, jeigu ketinate Klaipėdoje apsigyventi ilgesniam laikotarpiui, Jūsų viltys įsidarbinti nepilną darbo dieną yra didesnės. Prieš pasirašydami sutartis, atkreipkite dėmesį, ką konkrečiai siulo darbdaviai ir, ar tai atitinka jūsų lūkesčius. Vargu, ar nors vienas norėtų dirbti septynias dienas per savaitę, o ką jau kalbėti, kai jūra šalimais. Užsitikrinkite teisę į poilsį prieš išvykdami dirbti.

Kaip susirasti darbą? 

Susirasti darbą pajūryje galite keliais būdais. Pirmasis jų – savarankiškos paieškos. Peržvelkite skelbimus internete, laikraščiuose, pasidomėkite pažįstamu patirtimi ir rekomendacijomis. Nustebsite, kiek daug darbdavių siulo darbą tiesiog skelbimuose. Tačiau susitaikykite su tuo, jog darbas pajūryje vasaros metu yra viena populiariausių krypčių. Jums teks konkuruoti su šimtais ar net tūkstančiais norinčiųjų gauti darba.

Jeigu neturite laiko ieškoti darbo arba niekaip nepavyksta jo rasti, išmėginkite įdarbinimo įmonių paslaugas. Tarpininkai siulo darba Klaipedoje ar kituose pajūrio miestuose įvairiose pozicijose. Žinoma, kreipiantis į tarpininkus gali tekti sumokėti nustatyto dydžio mokestį, tačiau tai puiki išeitis, jeigu ilgai nepavyksta savarankiškai rasti darbą.

Kaip atitikti reikalavimus? 

Dažniausiai darbdaviai siulo darba Klaipedoje vasarai nekvalifikuotiems darbuotojams arba kelia mažesnius reikalavimus, jog prisiviliotų, kuo daugiau studentų. Visgi, Jūsų galimybės padidės, jeigu turėsi padavėjų arba pardavėjų darbo patirties, mokėsite greitai orientuotis ir dirbti sparčiai bei kalbėsite keliomis užsienio kalbomis. Dauguma darbdavių siulo darba Klaipedoje studentams todėl, jog jauni žmonės energingi, gabūs kalboms ir nekelia pretenzijų dėl atlyginimo. Sezoninis darbas yra sunkus, tačiau trumpas. Studentai yra vienas geriausių pasirinkimų, kadangi jie atvyksta laikinai, kuomet didesnis lankytojų skaičius, ir išvykta, kuomet jų sumažėja. Darbdaviai siulo darba Klaipedoje atsižvelgdami į sezoniškumą ir gerai išmano, kaip efektyviau išnaudoti darbo jėgą.

Visgi, jeigu nusprendėte rimtai padirbėti vasaros metu ir prisidurti papildomų pinigų, apsvarstykite, kokiose pareigose ir kokiomis sąlygomis darbdaviai siulo darbą Klaipedoje. Juk vasarą prie jūros reikia ne tik dirbti, bet ir pasiilsėti po sunkių mokslo metų ir pasisemti energijos naujiems.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *