Siulo darba Anglijoje

Kai siūlo darbą Anglijoje, gaišti neverta 

Kai supranti, kad iš lietuviško atlyginimo gali tik egzistuoti, pradedi dairytis bilietų į populiariausią emigrantų šalį – Angliją. Dažno lietuvio visa šeima išvyksta laimės ieškoti būtent čia. O likusieji vis rašo jiems laiškus, klausdami, kas siulo darba Anglijoje? Mes irgi norime ten atvykti…

Darbų įvairovė 

Nenuostabu, kad ši šalis taip traukia emigrantus iš viso pasaulio. Čia – tikra kultūrų įvairovė. Kiekvienas anglijoje atranda sau nišą. O to paties tikisi ir lietuvaičiai. Natūralu, kad kai tiek daug milijonų vaikšto to pačio miesto gatvėmis, jiems prireikia ir daug paslaugų, daiktų. Susidaro toks teigiamas užburtas ratas, kai žmonėms reikia vienas kito: vieni dirba vienoje srityje, kiti – kitoje, tačiau jos abi labai reikalingos. Dėl to anglijoje susirasti darba tikrai įmanoma. Šiandien siulo darba anglijoje daugelis barų, restoranų, viešbučių, parduotuvių, taip pat ūkyje, gamybos įmonėse, fabrikuose.

Traukia viso pasaulio emigrantus 

Kadaise buvo laikai, kai lietuviai įsivaizdavo Didžiąją Britaniją kaip svajonių išsipildymo kraštą – ten patekti buvo įmanoma tik su leidimais, o apie legalų darba nebuvo ir kalbos. Meluodami, kad vyksta tik į svečius, paturistauti ir pamatyti karalienę, lietuviai vis tiek veržėsi ir bandė laimę. Tačiau šie laikai seniai praėjo. Dabar į Angliją iš Lietuvos gali patekti visiškai be kliūčių – kaip ir iš kitų Europos Sąjungos valstybių. Seną istoriją ir iki šiol išlikusią gana stiprią monarchiją turinti šalis siulo naujas galimybes daugeliui emigrantų iš viso pasaulio.

Pastovaus darbo nežada 

Kita vertus, kaip ir kiekviena nauja pradžia, ir čia įsitvirtinti gali būti nelengva. Jeigu jums kas nors siulo darba anglijoje, pirmiau derėtų išsiaiškinti, ar jis bus legalus, kiek tiksliai įvertinama valanda darbo – ar sakomi svarai yra jau be mokesčių? Emigrantai gali papasakoti dešimtis istorijų, kai buvo apgauti. Tiesa, dažniau ne anglų, o tarpininkų, pažadėjusių tam tikrą darbą ir užmokestį. Egidijus iš Utenos į Angliją išvyko prieš šešerius metus. Jis sužinojo, kad viena įmonė siulo darba anglijoje fabrikuose. Su jais trumpai pabendravęs, susipakavo daiktus ir išvyko gaudyti savo sėkmės paukštės. Tačiau nusivylė, mat pasirodė, kad ta įmonė negarantuoja pastovaus darbo fabrike. „Jeigu yra poreikis, tave kviečia, jeigu nėra, sėdi ir leidi savo sunkiai Lietuvoje uždirbtus pinigus“, – prisimena Egidijus. Jis džiaugiasi, kad vėliau atrado ir kitų tarpininkavimo įmonių, kurias gali rekomenduoti.

Pamato šalį 

Tačiau kai kurie nori darbo susirasti patys. Gerai tai, kad ir šiems žmonėms yra kas siulo darba anglijoje be tarpininku. Moterims tai dažniau – auklių, slaugių darbas. Vyrams – vairuotojų ir pan. Kęstas iš Prienų pasakoja, kad pamatė internete skelbimą, jog kažkas siulo darba anglijoje vairuotojams. Vaikinas susisiekė su tais žmonėmis, patikrino informaciją apie skelbimą ir jau trečius metus dirba vairuotoju – vežioja prekes po visą Angliją. „Kartais draugai siulo pavažiuoti kur už miestelio, kuriame gyvename. Tačiau aš visas dienas tiek pamatau šios šalies, kad per laisvas noriu tik ramiai pabūti angliškame bare“, – darbo ypatumus iš tikrųjų džiugiai pasakoja Kęstas. „Dabar ieškau, kas siulo darba anglijoje merginoms. Mano sužadėtinė likusi Lietuvoje, bet irgi nori čia atvykti. Greičiausiai ji prižiūrės vieną seną moterį. Žadama nereali alga“, – optimistiškai nusiteikęs Kęstas.

Atsivėrusi darbo rinka 

Taigi šiais dinamiškais laikais gerai tai, kad darbo rinka neuždaro žmonių viename krašte. Jeigu jiems sunku išgyventi, visada galima išeičių ieškoti ir už savo krašto ribų. Svarbiausia nepamiršti, iš kur esi kilęs, ir kada nors čia sugrįžti visam laikui. O kol esi jaunas, jei kas siulo darba anglijoje, tikrai verta juo pasidomėti.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *