Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Svarbu neprarasti vilties

Siulo darba

Siulo darba

Jaunuoliai baigia aukštąsias mokyklas, tikėdamiesi, kad greitu metu gaus išsvajotąjį darbą. Deja, realybė dažnai yra kitokia, todėl daugeliui tenka nusivilti. Apstu skelbimų, kuriuose siulo darba, bet jie nebūtinai atitinka Jūsų specialybę.

Gausu rinkoje nepaklausių specialybių

Lietuvoje yra per daug aukštojo mokslo įstaigų, kuriose paruošiama daugybė studentų. Nors mokytis visada naudinga, bet turėtų būti rengiami didesni atrankos konkursai, kad studijuotų tik gabiausieji. Žinoma, čia tik pasvarstymas, kurį sunku būtų įgyvendinti, nes liktų daugybė nepatenkintų žmonių. Vis dėlto Jūs pats turite apgalvotai rinktis specialybę. Atsižvelkite į savo gabumus, norus, įgytos specialybės žinių pritaikymo galimybes. Šiuo metu reikalingi informacinių technologijų specialistai, nuolat galima rasti skelbimų, kuriuose siūlo darba programuotojams ir pan. Svarbu nesirinkti to, ką siulo draugai, tėvai ar kiti žmonės. Gali būti, kad viena ar kita specialybė bus populiari tarp Jūsų bendraamžių, todėl jie ragins ir Jus ją rinktis. Reikėtų daryti netgi priešingai, kad darbuotojų rinkoje turėtumėte kuo mažiau konkurentų.

Per dideli reikalavimai

Virtualioje erdvėje dažnai aptinkami darbo pasiūlymai, kurių reikalavimai yra nepagrįsti. Pavyzdžiui, pageidaujama, kad valytoja būtų su aukštuoju išslavinimu, o jaunas žmogus turėtų bent dvejų metų stažą. Daugelyje skelbimų reikalaujama, kad potencialus darbuotojas mokėtų dvi ar net tris užsienio kalbas. Toks pageidavimas pagrįstas, jei ketinate darbintis vertimo biure, užsienio kompanijoje ar įstaigoje, kuri veikia tarptautiniu mastu ir pan. Iškart neatmeskite tokių pasiūlymų, kuriuose reikalaujama rusų ir anglų kalbos, o Jūs mokate tik pastarąją. Gali būti, kad net nemokėdamas rusų kalbos būsite priimtas, nes tai tik darbdavių pageidavimas, bet ne būtinybė. Tad nenustebkite, jei Jums siulo darba, kurio nesitikėjote.

Nesutampa darbdavių ir darbuotojų norai

Jei ką tik baigėte bakalauro studijas, tikriausiai turite mažai patirties. Nereikėtų įsisvajoti, kad pirmas atlyginimas bus didelis, nes tai beveik neįmanoma. Darbdaviai nenori mokėti daug pinigų jauniems specialistams, nes juos reikia apmokyti ir tik po kelių mėnesių juos galima vadinti naudingais darbuotojais. Žinoma, neleiskite, kad iš Jūsų tyčiotųsi, Jus išnaudotų, mokėtų itin mažą atlygį. Tokiu atveju pradėkite ieškoti kitos darbovietės. Negalima teigti, kad darbdaviai nenori priimti jaunų žmonių. Kai kurių įmonių savininkai yra linkę įdarbinti jaunus specialistus, nes jie turi daugiau idėjų, energijos ir ryžto, todėl siulo  ne ką mažesnį atlyginimą nei patyrusiems darbuotojams.

Išnaudokite visas galimybes

Dažnai žmonės CV ir motyvacinius laiškus siunčia tik į tas įmones, kurios siūlo darba, bet nereikėtų bijoti parašyti elektroninį laišką ir nusiųsti gyvenimo aprašymą į įstaigą, kurioje svajojate dirbti. Galbūt kaip tik tuo metu reikės Jūsų specialybės darbuotojo ir būsite priimtas į taip trokštamą poziciją. Virtualioje erdvėje yra ne vienas skelbimų portalas, kuriame siulo darba. Pasirinkite vieną jų, užsiregistruokite, užpildykite gyvenimo aprašymą ir galbūt darbdavys pats Jus susiras. Tokiose internetinėse svetainėse itin paprasta ieškoti skelbimų, nes jie suskirstyti pagal vietovę, atnaujinimo datą, sritį. Jei nestokojate ryžto, galite tiesiog užeiti į pasirinktą įmonę, galbūt personalo skyriaus darbuotojas priims Jus pokalbiui, gal susidomės Jūsų kandidatūra. Pastaruoju atveju turite elgtis itin mandagiai, kad Jūsų neišvarytų, jog braunatės nesusitarę. Iškart prisistatykite, koks Jūsų vardas ir pavardė, kokiu reikalu atėjote. Bus aišku, ar kas nors Jus priims.

Apibendrinant galima pasakyti, kad reikia išsirinkti Jums patinkančią specialybę, kad ateityje mėgautumėtės savo darbu. Tikrai rasite tokį skelbimą, kuriame siulo darba, apie kurį svajojate. Nenuleiskite rankų ir tikėkite savimi.

Comments are closed.