Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Renkamės veidrodinį fotoaparatą

fotoaparatai issimoketinai

fotoaparatai issimoketinai

Į fotografijos meną ketinanti stoti Dovilė sako, kad jai pasidarė aktualu fotoaparatai issimoketinai. Mat, stojamojo egzamino metu, bus vertinami jau esami žmogaus gebėjimai fotografuoti. Kadangi abiturientė šią svajonę susikūrė tik šįmet, tai tenka greitai pradėti ruoštis.

Papasakok, kam tau jau dabar, dar neįstojus, reikalingi veidrodiniai fotoaparatai issimoketinai?

Tėvai manęs iš pradžių nepalaikė, irgi lygiai taip pat klausdavo, bet paskui po truputį, beaiškindama, pavyko jiems įrodyti. Suprantu, kad tai dideli pinigai, ir nesinori jų „mesti į balą“, bet aš tos balos tikrai nematau – matau tik židinį, kuriame reikia įskelti liepsną. Poetiškai pasakiau? Per lietuvių kalbos pamokas išmokau.

Žodžiu, situacija tokia, dėl kurios pasidarė svarbu fotoaparatai issimoketinai, tai yra tai, jog man reikia pasiruošti stojamajam. Stojamasis čia pas mus bus toks, kad bus duota 7 valandos ir paskirta vieta (kažkuriais metais buvo, pavyzdžiui, Neries krantinė), ir reikės nufotografuoti kažką pagal temą. Reikės padaryti 6, tarpusavyje susijusius, gerus kadrus. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad aš jau iki to egzamino turiu mokėti fotografuoti. Dabar likę yra maždaug pusė metų, tai fotoaparatai issimoketinai, pats laikas jų ieškoti, jeigu dar anksčiau nereikėjo.

O kodėl iš karto nori tokio gero foto aparato? Gal net neįstosi?

Na tas „gero“ ar „blogo“ labai sąlyginis. Visų pirma, tai nesiekiu kažkokio paties brangiausio įmanomo foto aparato. Tik galiu pasakyti, kad paprasti skaitmeniniai fotoaparatai issimoketinai bus per prasti, reikės veidrodinio. Prie stojamojo egzamino vertinimo kriterijų randu parašyta, jog vertinami tokie aspektai, kaip sufokusavimas, šviesotamsos pajautimas ir pan. Tai reiškia, kad netinka tiesiog „muilinė“. Patys pigiausi, pigus fotoaparatai issimoketinai yra labai tinkami, jeigu nori padaryti paprastas turistines nuotraukas, užfiksuoti savo gyvenimo akimirkas, ir pan. Tačiau tam, kad aš galėčiau atlikti tam tikrus šviesos, tamsos, priartinimo ir kitus nustatymus, man reikia ir geras foto aparatas, ir objektyvas. Su paprastu, paprastai ir nufotografuosi.

Kas bus, jeigu įstosi, ir kas, jeigu neįstosi?

Jeigu įstosiu, tai tada bus reikalingas kažkuriuo metu dar geresni fotoaparatai issimoketinai be pabrangimo. Irgi žinau jų specifikacijas, ko reikės, bet tai jau kainuos daugiau. Jeigu neįstosiu – tiesiog turėsiu patį paprasčiausią skaitmeninį foto aparatą, arba galėsiu jį parduoti, jeigu pinigų kažkam prireiks.

Esi girdėjusi tokią patarlę, jog „blogam šokėjui ir akiniai maišo“ ?

Na, esu kiek panašią girdėjusi, bet suprantu, kur sukate. Norite pasakyti, kad nėra būtini geri fotoaparatai issimoketinai internetu, jeigu gerai fotografuoji, gali puikius kadrus padaryti ir su iš degtukų dėžutės pagaminta kamera – obscura. Tai tiesa. Tačiau tiesa ir tokia, kad fotografuoti kol kas aš gerai nemoku, o įstoti ir išmokti – labai noriu. Karjeros prasme, tai labai gera investicija. Fotografų šiais laikais reikia visiems, vien vestuvių užfiksavimui, taigi, be darbo tikrai nelikčiau. O, jeigu kūrybinės ambicijos pakankamai mane spirs į priekį, tai galėsiu užsiimti ir menine fotografija, kuri bus galbūt ne kiek finansiškai naudinga veikla, kiek tokia labiau savirealizacija.

Tai kaip ir kokį visgi ketini pirkti?

Pirks, tėvai, na aš. Jau apžiūrėti visi skaitmeniniai fotoaparatai lizingu. Atrodo, palankiausia bus pirkti „Nikon 3100“. Šis yra pigiausias, ir visai geras. Alternatyvus „Canon“ irgi neblogas, truputį pigesnis net. Tačiau turiu nemažai draugų, kurie naudoja „Nikon“, vadinasi, esant reikalui, būtų galima pasikeisti objektyvais. Praktiškiau.

Comments are closed.