Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Prezervatyvai

Gyvenimiškų pamokų prevencija

Prezervatyvai

Prezervatyvai

Sakoma, kad nėra geresnės mokyklos negu pats gyvenimas, tačiau žinių apie kai kuriuos dalykus žmogus turėtų gauti dar mokykloje (tiesiogine to žodžio prasme – pagrindinio ar vidurinio ugdymo įstaigoje), savo vaikystėje ar ankstyvos paauglystės metu. Viena iš tokių sričių – lytinis švietimas (informacija apie tai, kuo gi skiriasi vyrai ir moterys, kas vyksta lytinių santykių metu, kam reikalingi prezervatyvai ir panašiai). Vargu ar „gyvenimiška pamoka“ kalbant apie tai, kas yra prezervatyvai apsauga kitomis kontraceptinėmis priemonėmis, gali reikšti gerą (ar bent jau lauktą ir tikėtą) naujieną – geriau tokių gyvenimiškų „netyčiukų“ išvengti, gaunant reikiamas žinias iš anksto. Būtent žinių apie tai, kad yra prezervatyvai atitolinantys įvairias gyvenimiškas pamokėles, ar panašios informacijos moksleiviai ir turėtų gauti biologijos ar specialiose, lytiniam švietimui skirtose, pamokose ar užsiėmimuose po pamokų.

O ką daryti, jeigu mokykloje tų taip reikiamų žinių pakankamai niekas nesuteikia, bet gyvenimiškų pamokų vis tiek norisi laiku išvengti? Tokiu atveju reikia informacijos susirasti patiems – kaip sakoma, atsarga gėdos tikrai nedaro. Taigi tėvai turėtų patys – jei tai tinkamai nedaroma mokykloje – išmanyti įvairias detales apie lytinį švietimą ir tai, kas per daiktas tie prezervatyvai, o tada suteikti jas savo atžaloms. Arba šiais laikais netgi nebėra keista, kai patys jaunuoliai susiranda informaciją internete – yra įvairūs tinklaraščiai (vadinamasis prezervatyvai blogas) ir internetiniai puslapiai, skirti suteikti informacijos apie lytinį švietimą ir su juo susijusias priemones.

Galima informaciją apie prezervatyvus pradėti pasakoti nuo, kaip sakoma, „Adomo ir Ievos“, tai yra nuo to, kaip prezervatyvai atsirado. Kai kurie mokslininkai teigia, kad pirmieji šios apsaugos nuo nėštumo priemonės prototipai buvo naudojami dar pirmykštėse bendruomenėse, kur juos gamindavo iš gyvulių odos ar žarnų. Tačiau kiti mokslininkai dėl tokios informacijos nesutaria, tad visiškai ja pasikliauti nereikėtų. Svarbiausia įdomiai ir tinkamai paaiškinti savo atžaloms, kad prezervatyvai europoje ir kituose žemynuose buvo sukurti todėl ir tada, kai žmonės pastebėjo, kad lytiniu keliu plinta įvairios sunkios ligos, ir kai suvokė, kad tai, lygiai kaip nepageidaujamą nėštumą, galima išmokti kontroliuoti. Tokios žinios būtų pravertusios ir pirmykštėse bendruomenėse, nėra jokių abejonių.

Šiuolaikiniai prezervatyvai gaminami jau nebe iš odos ar gyvulių žarnų. Tam sukurtos specialios medžiagos, tai yra labai plona guma, lateksas ir panašiai. Prezervatyvai kainos aspektu paprastai dažniausiai dėl to, iš ko yra pagaminti, ir skiriasi. Žinoma, dar prie to prisideda įvairios papildomos savybės – tai, ar prezervatyvai spalvoti, ar ne, ar „su skoniu“, ar be, ar gruoblėti ir su įvairiais iškilimais, skirtais suteikti daugiau malonumo lytinių santykių metu, ar patys paprasčiausi. Tačiau vaikams to žinoti tikrai nereikia – tokia informacija juos pasieks su laiku, kuomet tikrai reikės. Nereikėtų jų per anksti šokiruoti (o per daug informacijos gali tai padaryti).
Savo vaikams geriausia papasakoti dar ir tai, kad lytinių organų dydis žmogaus papildomai nepuošia ir didelės įtakos lytiniams santykiams taip pat nedaro – net jei dažniausiai mokykloje, per televizorių ir kitur vaikai girdi kaip tik priešingą informaciją. Iš tokių žinių, kad „geriausi tie, kurių didžiausi“, gimsta įvairūs psichologiniai kompleksai, apsunkinantys visą žmogaus gyvenimą. Taigi reikėtų dažnai priminti vaikams, kad lytinių organų dydis yra svarbus, nebent renkantis tokius gaminius, kad prezervatyvai dydis būtų toks, jog nesuplyštų nelaiku (jei per mažas ir per daug apsitempęs).

Dar viena svarbi prezervatyvų savybė – vieni prezervatyvai alergiskiems žmonėms tinka, kiti ne. Reikėtų paprasčiausiai visada atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios jie pagaminti.

Yra dar vienas teisingas posakis – „moki žodį, žinai kelią“. Tai reiškia, kad tas, kuris turi tinkamas žinias, niekada gyvenime nepasiklys. Taip yra ir su informacija apie lytinį švietimą bei tai, kas yra prezervatyvai ir kitos apsaugos priemonės. Jas turėtų žinoti kiekvienas – juk tai yra prevencija nuo nelauktų gyvenimo pamokėlių.

Comments are closed.