Poilsis Palangoje

Nuo seniausių laikų Palanga yra populiariausias Lietuvos kurortas, įsikūręs šalia Baltijos jūros. Šiandien ji vadinama Lietuvos vasaros sostine.

Istoriniuose šaltiniuose Palanga pirmą kartą paminėta  XIII a. Tais laikais tai buvo žinomas prekybinis miestas-uostas. Miesto gyventojai rinkdavo gintarą, užsiimdavo žvejyba, prekiavo su kitais uostais. Karo su Kryžiuočių ir Livonijos ordinais metu, Palanga kelis kartus buvo užimta, tačiau po XIV a. Pirmoje pusėje po Žalgirio mūšio šis miestas ir vėl atiteko LDK.  XIX a. Miestas pradėjo garsėti kaip vasarvietė, kurioje vasaras leisdavo diduomenė.  XIX a. Palangą nusipirko grafas Tiškevičius ir atnaujino uostą, pastatė tiltą, rūmus. To paties amžiaus pabaigoje miestas įgyjo kurorto statusą.

Šiandien dideliu gyventojų skaičiumi (~17000 gyventojų 2012 m. duomenimis) vasarą kurortas pritraukia tūkstančius poilsiautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Palangą ypač mėgsta kaimynai iš Rusijos, kurie čia atvyksta pasimegauti gaiviu jūriniu klimatu, sodriu pušų kvapu, balto smėlio paplūdymiais ir skamba J.Basanavičiaus gatve.

Sezono metu dauguma gyventojų dirba turizmo srityje – apgyvendina atvykusius poilsiautojus savo namuose. Vasarą kiekvieną diena kelyje Klaipėda – Palanga galima išvysti per kelis kilometrus nusidriekusią kelkraštyje sustatytų automobilių eilę su plakatais: Poilsis Palangoje, pigi nuoma, arti centras, puikūs apartamentai palangoje šalia jūros ir t.t.  Nuotaiką dar labiau pakelia šalia įvažiavimo į Palanga išsirikiavusių senyvo amžiaus moteriškaičių būrys su nedidelėmis lentelėmis kviečiančiomis apsistoti jų namuose.

Palangos apgyvendinimo paslaugų sektorius labai platus – nuo 5 žvaigždučių viešbučių iki mažyčių kambarėlių ar palėpyčių namo pastogėse. Apsistoti galima poilsio ir svečių namuose, apartamentuose, privačiuose butuose, vilose, kotedžuose ir kt.

Kambarių nuoma Palangoje yra populiariausias apgyvendinimo būdas, kadangi kainos ir kokybės santykis yra gana geras.  Tvarkingą kambarį su patogia lova ir  televizoriumi galima išsinuomoti už 50 Lt/parai, paprastai į šią kainą įtrauktos ir bendrojo naudojimosi patalpos – dušas, tualetas, virtuvė. Tiems, kurie nenori su niekuo dalintis dušu, virtuve, tualetu, siūlomi modernūs liuksiniai kambariai. Šių kambarių nuomos kaina yra 2-3 kartus didesnė.

Apgyvendinimo kainos Palangoje nuolat svyruoja. Jos priklauso nuo orų, poilsiautojų srauto (kuo daugiau poilsiautojų, tuo kainos bus didesnės), didžiųjų vasaros švenčių (Joninės, Mindaugo karūnavimo diena, Žolinės) ir įvairių renginių („Omnitel 1000 km lenktynės“) bei koncertų. Norintiems apsisaugoti finansiškai nuo kainų bumo, kambarius rekomenduojama rezervuoti iš anksto.

Poilsis Palangoje yra puikus atostotogų praleidimo būdas paliekantis poilsiautojui daug gerų įspūdžių, tačiau šiuo metu vis daugiau poilsiautojų ir užsienio turistų renkasi kitus šalies kurortus. Atsižvelgdama į tai Palanga  išsikėlė ambicingus tikslus tapti ne tik vasaros, bet ir žiemos kurortu. Miesto planuose yra numatyta įrengti ledo areną, naujus baseinų kompleksus. Greitu laiku bus atidaryta universali sporto salė, kurioje tilps 2500 žmonių, o šalia poilsio namų „Pušynas“ mažieji miesto gyventojai ir svečiai jau netrukus galės džiaugtis vaikų parku, kuriame bus įrengta daugybe karstynių jūros tema.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *