Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Plastine chirurgija

Akių plastinė chirurgija: dažniausiai užduodami klausimai

Plastine chirurgija

Plastine chirurgija

Tobulėjant technologijoms, tobulėja ir galimybės koreguoti savo išvaizdą, tam pasitarnauja plastine chirurgija. Paskutiniu metu Lietuvoje jau apie dešimt metų, po to kai buvo sertifikuota Europos Sąjungoje, yra naudojamos modernios lazerinės technologijos, kai atliekama akių chirurgija. Ji atliekama dėl įvairių priežasčių – gali būti įgimtos ligos, su amžiumi prastėjančios regos funkcijos atstatymas, taip pat plastine operacija, daroma, siekiant atrodyti jauniau, gražiau ir kt. Vis dėlto, plastine chirurgija daug kam dar tebėra baimę keliantis dalykas, apie kurį nesinori daug kalbėti ir galvoti. Tad kokie dažniausiai žmonėms kyla klausimai apie šiuos dalykus? Pasikalbėkime.

Ar skauda, kai yra atliekama chirurgija?

Nesvarbu, kokia yra jūsų problema – katarakta, silpna rega ar negraži išvaizda (kai yra reikalinga plastine operacija), šiandieninės technologijos užtikrina labai pažangias procedūras. Paprastai taikoma dalinė nejautra, tai yra, liaudiškai sakant, „užšaldoma“ akis, o tada daromi pjūviai. Kadangi naudojamos labai stiprios jautrumą nuimančios medžiagos, žmogus tikrai nejaučia jokių pojūčių, jog jam akyje yra atliekama plastine chirurgija.
Vienintelis dalykas, kurį jis gali jausti – tai tiesiog bendri nemalonūs pojūčiai, kurie labiau ne fiziniai, o tiesiog psichosomatiniai. Tai yra, kai kuriems žmonėms plastine chirurgija, kaip ir bet kuri kita chirurgija natūraliai kelia baimę. Žmogui gali būti nemalonu suprasti, kad kažkas knibinėjasi po jo akis arba pjausto jo rageną. Be to, dalinės nejautros metu, žmogus juk neužmiega – jeigu jis praplėš kitą akį, pamatys, kaip skalpelis artėja prie operuojamosios. Nemalonu, tiesa? O gal – ekstremalo mazochisto svajonė? Bet kuriuo atveju, galima žmogui ir naudoti pilną nejautrą – narkozę.

Vis dėlto, plastine chirurgija Londone susidūrė su Britanijos mokslininkų atradimu. Pasirodo, narkozės metu žmogaus organizmas patiria labai didelį stresą ir žmogus „be sąmonės“ iš tiesų išgyvena siaubingus košmarus. Tiesiog prieš prabundant visi šie prisiminimai yra ištrinami, ir žmogus nieko nebeprisimena, atrodo – užmigo ir tiek. Kai iš tiesų plastines operacijos metu suteikta narkozė padaro negrįžtamą poveikį žmogaus psichikai ir pražudo labai daug dailiųjų nervų ląstelių – neuronų.

Kaip yra atliekamos operacijos?

Operacijos metu visada kabinete lieka ir vienas bendrojo pobūdžio gydytojas, kuris stebi, ar gera žmogaus fizinė būklė. Jis gali uždėti deguonies kaukę, jeigu reikia, mato žmogaus fizinius pokyčius per specialiai tam tikslui prijungtus prietaisus, tokias galimybes siūlo šiandieninė plastine chirurgija. Klaipedoje kainos yra ne tokios aukštos, tačiau sistema veikia taip pat – operacinėje visuomet privalo pasilikti keli daktarai.
Taigi, kai prasideda visos procedūros, yra įjungiami atitinkami lazeriai, ir taip prasideda plastine chirurgija. Kainos dabar nebekankina nė vieno paciento – daugybė procedūrų yra apmokamos iš teritorinių ligonių kasų, jeigu žmogus yra apdraustas privalomuoju socialiniu draudimu. Tik prieš tai reikia atstovėti labai ilgą eilę, kol sulauki savo kompensacijos, ir tada jau gali būti atlikta plastine chirurgija. Vilnius yra ypatingas tuo, kad čia labai daug įvairių klinikų, galinčių suteikti šias paslaugas.

Vis dėlto, problema čia yra ta, kad eilėje reikia laukti ne pačioje klinikoje, o ligonių kasose. Ten viskas slenka kur kas lėčiau, ir nieko nuostabaus, jeigu kartais savos kompensacijos žmogus turi laukti metus ar du. Visai kaip su dantų protezavimu, taip ir su plastine chirurgija. Studijos šios ekonominės ir socialinės situacijos kol kas lietuviams vis dar nežada teigiamų perspektyvų – eilėse reikėjo ir reikės laukti dar ilgai.

Comments are closed.