Planšetinis kompiuteris

Planšetinis kompiuteris
Planšetinis kompiuteris

Palyginti visiškai neseniai Lietuvos rinkoje atsirado planšetinis kompiuteris – puikus darbo ir pramogų įrankis, tačiau dar mažai kam pakankamai pažįstamas. Tiesa, galima teigti, jog planšetinis kompiuteris darbo galimybėmis kol kas dar negali visiškai susilyginti su stacionariuoju, bet, be jokios abejonės, ši kliūtis netrukus turėtų būti išspręsta. Taigi, kaip galėtų padėti planšetinis kompiuteris šiuolaikinių galimybių išlepintam žmogui gyventi greičiau, patogiau ir smagiau?

Dažniausiai pastebimas privalumas, kuriuo pasižymi tokio tipo kompiuteris, yra jo dydis ir svoris. Nedaug kas mėgsta tampytis su savimi nemažai sveriantį aparatą, kad ir koks reikalingas bei malonus naudojimuisi jis būtų. O juk standartinis planšetinis kompiuteris, neskaitant jo patogumo nešiojantis, dažniausiai sveria daug mažiau negu kilogramą. Turint galvoje, jog šios rūšies kompiuteriu dažniausiai naudojamasi jį laikant rankose, jo lengvumas yra beveik visiems naudinga savybė. Be to, planšetinis neturi fizinės klaviatūros, jis yra valdomas tik pirštais liečiant ekraną, taigi atkrenta dar viena detalė, kuri pridėtų nemažai papildomo svorio, sukeliančio papildomų nepatogumų. Taip pat, neskaitant jo svorio ir ekrano dydžio santykio privalumo, vartotojams dažniausiai labai imponuoja ir galimybė ilgai naudotis tokiu naudingu daiktu, jo nepakrovus. O pastarąją savybę planšetinis turi labai stipriai išreikštą.

Planšetinis kompiuteris šiuo metu yra siūlomas ne vieno gamintojo. Tačiau, pavyzdžiui, Apple iPad, galima teigti, vos prieš keletą metų buvo beveik pirmasis tokios rūšies kompiuteris, pristatytas visame pasaulyje. Jis iš karto sugebėjo sukelti didžiulį susidomėjimą tarp mėgėjų ir profesionalų. Šiuo metu yra atsiradę ne vienas ir ne du konkurenciniai modeliai. Planšetinis kompiuteris Samsung savo funkcionalumu jau tikrai yra pasivijęs, o galbūt netgi ir pralenkęs pirmesniuosius gamintojus. Juk jis pasižymi ir lengvumu, aiškiu, ryšiu ekranu, tinkamais patogiam naudojimuisi išmatavimais. Pageidaujantys įsigyti vieno ar kito gamintojo produktą, turėsiantį padėti ne tik dirbti, bet pramogauti, turi puikių galimybių išsirinkti iš daugelio kokybiškų modelių. Kita vertus, planšetinis kompiuteris Apple jau buvo ne vieną kartą atnaujintas ir savo savybėmis ryškiai skiriasi nuo pačio pirmojo rinkai pristatyto iPad modelio.

Bet, be jokios abejonės, prieš išsirenkant planšetinį kompiuterį, labai svarbu iš anksto atkreipti dėmesį į siūlomas pardavėjų kainas ir palyginti jų skirtumus. Šiuolaikiniais technologijų laikais, kada internetas yra prieinamas beveik kiekvienam, nėra būtina pasikliauti gandais, o vertėtų ieškoti pagrįstos informacijos. Juk pigus planšetinis kompiuteris reiškia tik tai, jog jis atitinka pirkėjo piniginės poreikius, tačiau kokia situacija susiklosto pradėjus naudotis, paaiškėja tik sužinojus visas savybes, kuriomis pasižymi naujasis daiktas. Todėl be galo svarbu prieš perkant, būtinai išsiaiškinti savo lūkesčius, kadangi netgi prastesnis savo savybėmis planšetinis kompiuteris kaina dažnai gali nenusileisti savo tobulesniam konkurentui.

Taigi, nors planšetinis kompiuteris gamintojų į rinką buvo išleistas pakankamai neseniai, jis sparčiai ir tikrai užtikrintai skinasi sau kelią į galimų vartotojų simpatijas. Didžioji dalis modelių, turėdami tikrai patogų, ryškų, jautrų lietimui ekraną užtikrina gana didelį, atsižvelgiant į kiekvieno vartotojo poreikius, komforto lygį naudojantis. Taip pat galima rasti nemažai tokio tipo kompiuterių, kurie tenkins norimos išleisti pinigų sumos atžvilgiu, kadangi šiuo metu juos rinkai siūlo nemažai gamintojų. Be to, dėl savo nedidelio svorio planšetinis kompiuteris yra labai patogus nešiojimuisi, o kadangi mažai kuris vartotojas pageidautų apsunkinti savo dieną, kad ir kokiu maloniu naudotis, bet sunkiu kompiuteriu, pastarojo lengvumas tampa didžiuliu privalumu. Išsirinkime kiekvienas sau patį tinkamiausią kompiuterį!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *