Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Patarimui jaunam verslui

Kreditas nemokamai

Tadas Karosas

Patarimai sėkmingam verslui

Šiuo metu Lietuva Europoje pasižymi kaip viena iš stipriausią ekonominį augimą patiriančių šalių. Žinoma, nemažą pinigų dalį apgaulingai imituoja pinigai, gaunami iš greitųjų kreditų rinkos, kurių pasiskolinami keli šimtai milijonų per metus, tačiau dalis ekonominio augimo yra nulemti jauno verslo. Lietuvoje jaunas verslas startuoja su „Start-up“ principu, su patyrusių žmonių pagalba. Taip pat ir savarankiškai – turint idėją stengiamasi ją įgyvendinti.

Vis dėlto, jeigu savo verslą bandote kurti ir įgyvendinti patys – štai keletas patarimų, padėsiančių prišaukti sėkmę:

  • Svarbiausia – idėja. Idėja pradedant įgyvendinti jauną verslą tikrai labai svarbi, ypač, jeigu tai jūsų pats pirmasis verslas. Auksinė taisyklė – jums turi šauti į galvą dalykas, kurio dar nėra, kuris taptų reikalingas ir net pakeistų žmonių įpročius. Tačiau kuriant verslą svarbu ir tai, ar sritis, kurioje norite pradėti darbą, yra iš tiesų jums įdomi. Tarkime, jūs norite įkurti su „Sarma“ konkuruojančią kosmetikos parduotuvę, tačiau visą gyvenimą nemėgote grožio industrijos, o domėjotės automobiliais. Tačiau supratote, kad kažkuris jūsų siūlomas produktas ar paslauga turėtų būti pelninga. Tai klaidinga manyti, kad gera idėja yra ta, kuri tiesiog kuria naują reikalingą produktą. Jūs turite tikrai mėgti tą rinką – juk sėkmės atveju, teks joje klestėti kelias dešimtis metų, iki gyvenimo pabaigos. Tad prieš užsukdami naują verslą, nuoširdžiai paklauskite savęs – ar darote tai tik dėl to, kad turėtų būti pelninga, ar jums ta rinka iš tiesų yra įdomi.
  • Svarbiausia – įgyvendinimas. Neteisinga manyti, kad ir pati idėja yra svarbesnė už įgyvendinimą. Kad ir ką darysite, kad ir kokio verslo imsitės, ar tai bus picerijų tinklas, ar tai bus elektroninė parduotuvė moterims – jūs viską turite itin kruopščiai apgalvoti. Kaip vyks įgyvendinimas, kada turėtų prasidėti pirmasis pelnas, ką reikės daryti, jeigu seksis ne iš karto, kokį viešinimo planą taikysite ir pan.
  • Ne tik paskaičiavimai, bet ir intuicija. Žinoma, ne visada vien tik skaičiavimas ir numanomos logiškos geros prognozės turėtų būti paspirtimi pradėti verslą. Tikslumas yra labai svarbus. Tačiau gali būti, kad turėsite dvi idėjas, kurių įgyvendinimas, jūsų manymu, turėtų būti labai pelningas. Tuomet rinkitės tą, kurią intuicija jums nurodo kaip geresnę.
  • Viešinkitės. Tadas Karosas iš tiesų verslo pradžiai labai svarbu, kad pasklistų žinia apie jūsų bendrovę ar paslaugą. Juk jeigu žmonės jos nežinos, kaip sulauksite klientų? Kur kas efektyviau už reklamą „iš lūpų į lūpas“ bus normali nupirkta reklama. Samdykite ryšių su visuomene agentūrą, pirkite reklamą, užsakinėkite kūrybingas reklamas. Investuokite į šią sritį, kad jūsų produktas būtų žinomas kaip „Čili pica“ ar „Maxima“. Kai kiekvienas vartotojas ar potencialus vartotojas žinos  jūsų gaminį, tada sulauksite klientų.
  • Nebūkite auksarankiais. Itin svarbu, kad komandoje dirbtų tik savo srities specialistai. Jeigu bandysite sutaupyti ir samdyti kažkokius „auksarankius“, galinčius atlikti daug skirtingų darbų, patys suprasite – nieko gero nebus. Netaupykite komandos plėtros sąskaita, samdykite žmonių tiek, kiek jums reikia.
  • Ieškokite naujovių ir plėtros. Yra sakoma, kad geras verslininkas yra ne tas, kuris uždirba milijoną, o tas, kuris žino, kaip uždirbti dar vieną. Taigi ir jums siūloma ne apsistoti ant laurų, o visą laiką palaikyti augimo procesą. Gyvenimo aplinkybės keičiasi labai greitai. Gali būti, kad dalis jūsų verslo sužlugs dėl besikeičiančios rinkos, todėl siekite plėstis ir turėti skirtingus padalinius.

Comments are closed.