Pataria fotografas – f parametro savybės

Manęs dažnai klausia apie fotografavimo stilių. Kaip aš tą atlieku ir kokiomis funkcijomis naudojuosi. Šiame straipsnyje pabandysiu plačiau aptarti diafragmos parametrus. Fotografas visada naudoja šią funkciją kaip vieną iš pagrindinių. Diafragma yra fotoaparato anga kuri leidžia šviesai patekti į jutiklį. Šis parametras fotoaparate vadinamas „f“. Šioje iliustracijoje parodyta kaip atrodo diafragma prie skirtingo f parametro.

fotografas

Kuo mažesnis f (platesnė diagrama) tuo daugiau patenka šviesos… kuo didesnis f (diafragma siauresnė) – mažiau šviesos. Iš pirmo žvilgsnio būna painu suprasti, kad kuo šis parametras didesnis, tuo mažiau šviesos, tai kaip ir prieštaraujantys veiksmai. Bet pasikartosiu:

  • Maža diafragma (didelis f), mažiau šviesos
  • Didelė diafragma (mažas f), daugiau šviesos

Mažas f parametras išryškina fotografuojamą objektą išliedamas foną, taip akcentuojamas fotografuojamas objektas. Šis pavyzdys netinka panoraminiam fotografavimui, šiam procesui reiktų naudoti didelį f. Turint ribotas technines galimybes su mažu f parametru galite pastebėti jog fonas nėra liejamas, taip nutinka naudojant telefonus arba vadinamąsias „muilines“.

Atliekant fotosesiją šis parametras labai svarbus. Pradedantis fotografas dažnai maišo šiuos parametrus, bet pabandžius ir supratus jų reikšmę ši funkcija pasidaro viena iš esminių. Nes naudojant ją bus visada aišku ką norėjote pabrėžti.

Žinoma visada svarbu turėti tam tikrą įrangą, o ši funkcija priklauso nuo objektyvo, fotoaparatas tam įtakos neturi. Pigesni objektyvai turi didesnį minimalų f, todėl nuotraukos fonas liejamas mažiau. Kartais ir su puikiais parametrais objektyvai nėra tokie jau geri – kai šis parametras nurodomas dokumentacijoje nuo – iki, tada reiškia jog minimalus galimas prie minimalaus zoom‘o, o maksimalus prie maksimalaus zoom‘o. Visada atkreipkite į tai pirkdami objektyvą, nes nuo to priklausys jūsų nuotraukų kokybė.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *