Paskolos internetu – finansinės paslaugos vartotojams

Šiuo metu paskolos internetu užima svarbią vietą finansų sferoje. Nuolat didėjantis vartotojų ratas leidžia spręsti, kad greita paskola yra populiari. Vartojimo paskolos populiarumą lemia patogus registracijos ir paraiškos pateikimo būdas, kuris palengvina paslaugos gavimą. Greitas kliento aptarnavimas ir paskolos internetu suteikimas į jo nurodytą sąskaitą palengvina paskolos gavimą ir sutaupo laiką, kurį klientas būtų priverstas praleisti laukdamas ilgose eilėse banke. Banko siūlomi finansavimo produktai nekonkuruoja su greitųjų paskolų rinka, išimtis gali būti tik kreditinės kortelės. Tačiau, klientas siekdamas gauti kreditinę kortelę su kredito limitu, privalo turėti ne mažesnes pajamas, nei nustato banko vidiniai reikalavimai. Dažniausiai kliento pajamos turi būti ne mažesnės kaip 2000 Lt, kitu atveju kreditinė kortelė su kredito limitu suteikta nebus. Tuo tarpu, paskola internetu gali būti suteikta klientams, gaunantiems ir mažesnes pajamas. Nuo pajamų dydžio priklauso kokią paskolą klientas gali gauti. Taip pat yra vertinami turimi kliento finansiniai įsipareigojimai, jų vykdymo terminų laikymasis ir visa kredito istorija, kuri parodo ar klientas yra atsakingas ir ar laiku padengia įsipareigojimus. Neigiama informacija skolininkų duomenų bazėse gali pakenkti kreditingumui, ko pasekoje klientui nebus suteiktas norimo dydžio kreditas. Nors kreditas internetu gali būti suteiktas pasirinkus reikiamą sumą, užstatas nėra reikalaujamas. Kreditorius pasikliauja kliento gaunamomis pajamomis, iš kurių bus grąžinamas įsipareigojimas.

Paskolų rinkoje vykstanti nuolatinė konkurencija įtakoja kainas, todėl paskolos internetu nuo jų atsiradimo pradžios gerokai atpigo. Žinoma, tam įtakos turėjo ir vartojimo kredito įstatymas, kuris nustatė palūkanų lubas, todėl skolintojai buvo priversti prisitaikyti prie naujų sąlygų. Naujai įsigaliojęs įstatymas įpareigojo laikytis įstatymo gairių, todėl greitųjų kreditų veikla tapo palankesnė vartotojui.

Žvelgiant į finansinių paslaugų rinką Lietuvoje, manytina, kad paskolos internetu ir toliau išliks populiarumo viršūnėje, kadangi paslauga pritaikyta greitam ir patogiam klientų aptarnavimui internetu. Tikėtina, kad bankų konkurencijos lygis taip pat augs, kadangi bankai taip pat bus priversti diversifikuoti veiklą ir pritaikyti prie rinkos diktuojamų sąlygų. Besivystančios interneto technologijos ir išpopuliarėjęs mobilusis ryšys suteikia naujas perspektyvas plėsti paslaugų ratą, todėl paskolos internetu ateityje bus pasiekiamos dar platesniam vartotojų ratui. Klientų pasiekiamumas priklauso nuo kompiuterizacijos lygio, kuris auga, neapsieinama be interneto ryšio ne tik darbe, bet ir namuose. Na o augantis vartotojų kiekis, kuris plečia paskolų rinką, tad kreditoriai ateityje bus priversti mažinti kainas.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *