Odontologijos klinika

Moksleiviai lankėsi odontologijos klinikoje

Odontologijos klinika
Odontologijos klinika

Praėjusią savaitę, prieš prasidedant moksleivių atostogoms, vienos Vilniaus vidurinės mokyklos mokiniai lankėsi netradicinėje ekskursijoje, kurios tikslas – odontologijos klinika. Aštuntokams buvo aiškinamo odontologijos srities darbo privalumai, stengiamasi sudominti naujomis žiniomis. Tokia išvyka į klinika  – tai profesinį pasirengimą skatinanti mokyklos programos dalis. 2012 – aisiais metais ne tik odontologijos klinika Vilniuje, bet ir kitos įvairių sričių įmonės įsileido moksleivius ir suteikė jiems galimybę stebėti odontologo darbo subtilybes.

Moksleiviai supažindinti su pavyzdžiais

Kad ir kiek odontologijos specialistės paaugliams aiškino apie odontologo specialybę, įdomiausia moksleiviams viską buvo pamatyti patiems.

„Man buvo labai įdomu aplankyti odontologijos klinika.  Labiausiai patiko parodyti instrumentai, su kuriais taisomi, gražinami ir gręžiami dantys. Dar patiko didelės baltos šviesos virš kėdės, tokios, kokias rodo per daktarą Hausą. Matosi, kad klinika įrengta pagal pavyzdžius iš filmų, nes viskas juose atrodo taip pat“, – įspūdžiais dalijosi trylikametis Rokas.

Jo klasiokė Agnė sakė, kad bijojo už žmones, kurie į odontologijos klinika atėjo susitvarkyti dantų. „Kai atėjo moteris, kuriai daktarė gydė žandikaulį, man buvo labai jos gaila. Atrodė, kad moteriai skauda, ji vis krutino kojas, nes turbūt negalėjo kalbėti, būdama išsižiojusi. Bet, aišku, tai ir buvo įdomiausia žiūrėti.“, – pasakojo mergaitė.

Vaikai odontologijos klinika apžiūrėjo nuo A iki Z, nes turėjo galimybę čia būti iki pat vakaro. Nors lankytoji odontologijos klinika Vilniuje visa para dirba, kaip ir dar kelios tokio tipo klinikos, vaikai pasilikti nakčiai nebegalėjo – turėjo grįžti namo.

Pristatyta studijų programa

Paprašius užduoti klausimų, vaikai, tarsi būtų būsimi pacientai, ėmė domėtis, kiek kainuoja dantų grąžinimus. Moksleiviai nustebo sužinoję, odontologijos klinika  ima pinigus už dantų priežiūrą.

„Tikriausiai visi dantukus taisotės poliklinikoje, dėl to pinigėlių mokėti ir nereikia. Be to, už jus greičiausiai sumoka tėveliai, tačiau patys jie dažniausiai ateina tvarkytis dantukų į tokią vietą kaip ši odontologijos klinika. Vilniuje kainos visur yra daugmaš panašios, tad ir jūs, kai užaugsite, savo dantukų ateisite tiesinti į tokias klinikas“, – vaikams dėstė odontologė Daiva A.

Paklausti, kaip tapti odontologais, moksleiviai buvo supažindinti su odontologijos specialybe, kurios apmoko tik kelios Lietuvos aukštosios mokyklos ir kolegijos. Tačiau tai yra vienintelis būdas gauti darbą tokioje vietoje, kaip odontologijos klinika, nes, kaip teigė specialistė, žmogaus sveikatos problemų negali gydyti bet kuris žmogus – tam reikalingas specialus išsilavinimas.

Patarė, kaip prižiūrėti dantis

Vaikams estetinės odontologijos klinika buvo naudinga ne tik dėl pažinties su galimomis profesinėmis perspektyvomis, bet ir dėl naudingos informacijos, apie savos burnos higienos priežiūrą. Pagrindinius nurodymus išdėsčiusi specialistė pabrėžė, jog būtina dantis valytis kiekvieną dieną ryte ir vakare. Geriausia rinktis minkštą dantų šepetėlį ir dantų pastą, atitinkančią kiekvieno asmeninius poreikius – jautriems dantims, geltoniems dantims, kraujuojančioms dantenoms ir taip toliau.

Moksleiviams taip pat patarta gerti kuo daugiau filtruoto vandens, nes jis yra puikus tirpiklis, idealiai apvalantis dantis, gerinantis burnos higieną. Apie tai moksleiviai gavo informacinio pobūdžio lankstinukus, kurių išleidėja yra ši odontologijos klinika. „Vilnius ir jo žmonės yra aprūpinti gana švariu gruntiniu vandeniu, tačiau svarbu nepamiršti, jog jame vis tiek yra ištirpę labai daug mikroelementų. Todėl vanduo, būdamas prisotintas jau esamų medžiagų, negali taip gerai ištirpinti ant jūsų dantukų esančių nešvarumų. Filtruotas vanduo, priešingai, yra pats geriausias tirpiklis – jeigu labai stipriai skalausite burną filtruotu vandeniu, bus tas pats, kas išsišveisti dantis dantų šepetuku“, – pasakojo odontologijos specialistė.

Be to, ji pabrėžė, jog iš filtruoto vandens verdama arbata taip pat turi visai kitokias savybes – ji nedažo nei arbatos puodelio sienelių, nei geriančiojo dantų. Tad arbatos mylėtojams su filtruotu vandeniu dantys neturėtų pakeisti spalvą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *