Nestumo skaiciuokle

Nėštumo skaičiuoklė skaičiuoja su jumis 

Kai jau sužinai gerą naujieną, kad beldžiasi nauja gyvybė, prasideda neramus jos laukimas. Kada tiksliai bus gimdymas? Ar priaugau ne per daug svorio? O gal per mažai? Į tokius klausimus atsakyti gali padėti nestumo skaiciuokle.

Kaip skaičiuojama? 

Nestumo skaiciuokle
Nestumo skaiciuokle

Apsilankius pas gydytoją ginekologą, jis taip pat apskaičiuoja, kada turėtų gimti vaikelis. Kaip nustatoma ši data? To paklausėme gydytojos ginekologės Astos Gerbutienės. Gydytoja aiškina, jog skaičiuojama taip: imama pirma paskutinių mėnesinių diena, ir prie tos dienos pridedama maždaug12 dienų. Manoma, kad vidutiniškai mėnesinės trunka 5 dienas, o ovuliacija vyksta dar po savaitės po mėnesinių pabaigos. Taigi nestumo skaiciuokle galite pabūti ir pačios: jei nėštumo testas parodė teigiamą rezultatą, prisiminkite ar pažiūrėkite į užrašus, kada buvo paskutinės mėnesinės ir prie jų paprasčiausiai pridėkite apie 10–12 dienų. Tai ir bus numatoma gimdymo data.

Mažyliai grafiko nežino 

Tiesa, numatytą dieną gimsta labai mažai vaikų. Skaičiuojama, kad tik apie 5 proc. mažylių nusprendžia „laikytis grafiko“, paskirto ginekologo. O dauguma gimsta tiesiog tada, kai jiems ateina laikas. Nėštumo skaiciuokle visada gali kiek suklysti, bet tai iš tiesų bus ne jos kaltė, o vaikučio likimas, kurio nepakeisi. Yra ir tokių skaičuoklių, kurios gali numatyti gimdymo datą pagal pastojimo dieną. Tiesa, reta moteris tiksliai žino, kada ji pastojo. Bet jeigu sekate ovuliaciją, galite rimtai įtarti, kada gi įvyko tas didysis įvykis. Būna ir tokių situacijų, kai tiksliai atsimenate, kada mylėjotes be apsaugos. Vadinasi, ši diena ir bus pastojimo. Tokia nestumo skaiciuokle pagal pastojimo data gimdymo terminą gali parodyti netgi tiksliau nei nestumo skaiciuokle pagal pirmąją paskutinių mėnesinių dieną.

Trimestrų suskaičiavimas 

Sekti savo organizmą ir kūno pokyčius svarbu ir įdomu viso nestumo metu. Gerai tai, kad nestumo dienu skaiciuokle įvertina ir trijų etapų – trijų trimestrų – pradžią ir pabaigą. Kiekvienas jų būna skirtingas, pažeria savitų sveikatos pablogėjimų ar tiesiog ypatumų. Žinant, kad jau prasideda, tarkime, antrasis trimestras, darosi aišku ir tai, kokių netikėtumų galima laukti.

Kinų spėjimai 

Įdomu tai, kad nestumo skaičiuoklė gali parodyti ir kokios lyties kūdikis turėtų gimti. Skamba keistai, tiesa? Nejaugi tikrai gali pasakyti nestumo skaiciuokle kas gims? Ir iš tiesų tai daugiau spėjimai, nepagrįsti jokiais moksliniais duomenimis. Spėjimai netgi ne europiečių, o kinų. Egzistuoja toks kinų gimimo kalendorius, kuriame pažiūrėjus moters amžių gimdymo metu ir pastojimo mėnesį, nuspėjama, kokios lyties vaikelio galima tikėtis. Nors tai daugiau žaidimas, pasitvirtina net apie 90 proc. spėjimų… Tad norite tikėkite, norine – ne, bet nestumo skaiciuokle gali kur kas daugiau nei tikimės iš jos.

Gydytojos nuomonė 

Paklausus ginekologės Astos, ką ji mano apie tai, kad nestumo datos skaiciuokle gali numatyti ir lytį, ji tik juokiasi. Tiesa, gydytoja sako niekada nedraudžianti moterims pasmalsauti ir pabandyti „išsiburti“, kas gims. „Bet kokiu atveju, kas jau yra pilvelyje, tas – nepakeisi lyties, jei esi pastojusi. Galbūt įdomiau būtų tik tiems, kurie, planuodami vaikelį, pabandytų atsižvelgti į šį kalendorių ir patikrinti, ar tikrai gimė tai, ką jis ir žadėjo“, – sako gydytoja ginekologė Asta. Ir priduria, kad moterims naudingesnė būtų svorio skaiciuokle nestumo metu, nes per didelis ar per mažas svoris gali rodyti kokius nors vaisiaus vystymosi sutrikimus. Tad tokia skaiciuokle praverstų kiekvienai, ypač jei moteris nesilanko pas gydytoją taip, kaip paskirta. „O apskritai nestumo skaiciuokle labai geras dalykas. Moteris gali su ja planuoti ir pastojimo datą, ir gimdymo. Galbūt yra poros noras, kad vaikutis gimtų pavasarį ar rudenį, ar kitu metu. Visa tai skaičiuoklė ir parodo“, – sako gydytoja ir linki visoms sėkmingo nėštumo.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *