Kaip atpažinti nėštumą?
Visoms vaikų susilaukti nutarusioms moterims, vienas klausimas iš karto tampa labai aktualus – kokie gi yra nestumo simptomai? Aktualu tai, žinoma, ne tik toms, kurios svajoja apie kūdikį, bet ir toms, kurios bodisi „netyčiuko“ ir norėtų, jog būtų skubiai atliekamas nestumo nutraukimas. Abiem atvejais, pravartu žinoti, kokie yra pastebimi ir lengvai atpažįstami kūno signalizatoriai – nestumo simptomai.
Krūtų skausmai
Panašiai, kaip ir artėjant menstruacijų ciklui išryškėja mėnesinių siptomai – nugaros skausmas, pilvo skausmas, dirglumas, krūtų skausmas – taip pat panašiai ryškėja ir nestumo simptomai, iš dalies sutampantys su mėnesinių pradžia. Būtent tai kartais ir suklaidina moterisi ir verčia nepastebėti neplanuoto nestumo. Tad krūtų pabrinkimas, skausmai, padidėję jautrumas ir yra vienas iš tų pirmalaikių simptomų, signalizuojančių apie kūno pokyčius, įvykusius dėl apvaisinimo.
Nuovargis
Nestumo pozymiai pirmomis dienomis iškart verčia pasijusti tarsi nudirbus didelį ir sudėtingą darbą. Taip ir yra, juk naujos gyvybės pradžia yra tikrai svarbesnis dalykas nei visa darbo diena biure prie kompiuterio, po kurios kartais, atrodo, sunku pavilkti kojas. Šis nestumo požymis pasireiškia staigiu ir slėgiančiu nuovargiu, trunkančiu kelias savaites. Vėliau, manoma, stabilizuojasi hormonų pusiausvyra moters organizme, todėl atsiranda daugiau energijos. Be to ir priprantama prie pokyčių, skiriama daugiau dėmesio savo sveikatai.
Dažnas šlapinimasis
Pasirodo, nuolatinis noras eiti į šlapintis gali būti visai ne šlapimo pūslės uždegimo simptomai, o tikrų tikriausias nestumo signalas. Tad būkite atidžios. Be to, šlapimo pūslės uždegimas turi ir daugiau požymių, kurie nėra nestumo požymiai. Tai – staiga atsiradęs skausmas pilvo apačioja (kurio nėštumo metu pirmomis savaitėmis nebūna). Skausmas gali pereiti į šoną ir judėdamas jūsų juosmeniu ratu – persimesti į nugarą. Tai jau gana pavojingas dalykas, nes galbūt uždegimas persimetė į inkstus – būtina apsilankyti pas daktarą. Jeigu šlapimo pūslės uždegimas yra nedidelis, pakanka gerti bjaurias arbatas, ir viskas praeina. Jeigu uždegimas stiprus – reikia kreiptis į gydytoją.
Kartais esti atvejų, kai šlapimo pūslė labai dirgli, susirgstama vos nuogu užpakaliu atsisėdus ant žemės ar plonais batais perėjus per balas, arba netgi nuo labai aistringo sekso. Tada ir nestumo metu gali kilti pūslės uždegimas, dėl ten greta esančių organų pokyčių. Dėl to reikia nėštumo metu labai saugotis, neperšalti, o prasidėjus pūslės uždegimui kreiptis į daktarus, kad jis nepakenktų vaisiui.
Pykinimas ir vėmimas
Tai vieni iš labiausiai paplitusių stereotipinių nestumo simptomai pirma savaite. Paradoksalu, tačiau būtent jie ir yra gana retai pasitaikantys. Tikrai ne kiekviena gimdžiusi moteris pasakytų, jog nestumo pradzia simptomai buvo vėmimas, ir kad teko sėdėti „klozetą apsikabinusi“. Taip, dėl pakitusių skonio ir uoslės receptorių beveik visos moterys tampa išrankesnės maistui, pasidaro neskanu daugybė dalykų, tačiau jeigu jų nevalgote – tai ir pykinimo bei vėmimo nebus. Kad ir kaip ten bebūtų, šie nestumo simptomai tokiais populiariais tapo galbūt dėl to, kad yra vieni išraiškingiausių, todėl labai tinkami vaizduoti kine, teatre ir literatūroje, kuriant sceną, kurioje aplinkybės dramatiškai pasikeičia – kūrinio veikėja staiga pastoja.
Kraujavimas ir tepimas
Tai labai nemalonūs nestumo simptomai, dažnai be reikalo keliantys nerimą moterims, o dar labiau – jų partneriams, drauge stebinčiais situaciją, tikrinančiais nestumo skaiciuokle, vežiojančiais jus pas ginekologą. Taip jau yra, kad nestumo metu kūnas patiria daug įvairių pokyčių, atsakingų už hormonnų reguliavimą, kurie, savo ruožtu, daro įtaką įvairių išskyrų, glevių ir kraujų maktšyje, gaminimą. Jegu kažko ten prigaminama per daug, tai pasišalina natūraliu būdu – pro makštį. Nerimauti dėl nedidelio kiekio išskyrų tikrai neverta, pakanka reguliariai lankytis pas gydytoją, kaip ir bet kuriuo kitu nestumo atveju.