Nemokami skelbimai Vilniuje

Sostinės skelbimų rašytojai stebina išradingumu

Nemokami skelbimai Vilniuje
Nemokami skelbimai Vilniuje

Nuo tada, kai nemokami skelbimai Vilniuje tapo prieinama erdvė reikštis kiekvienam, kiekvienas ten iš tiesų ir reiškiasi. Pirmasis pavyzdys – tai tikri gudragalviai sostinės gyventojai, prirašinėję pačių keisčiausių nesąmonių, nes jiems skelbimai atrodo vienas iš puikių būdų pasilinksminti Vilniuje. Jų nemokami pranešimai dažniausiai vaizduojami „gafitti“ pavidalu, o kartais – tiesiog paprastais užrašais lapeliuose, pritvirtintuose įvairiose viešose miesto erdvėse.

Iš vienos pusės, tokie nemokami skelbimai Vilniuje šiek tiek teršia viešąją erdvę, iš kitos – galbūt kaip tik to ir reikia, kad miestas, užuot buvęs sterilus ir įprastas, įgytų savito gyvybingumo, nenuspėjamų kūrybos gūsių. Tad Vilniuje galima aptikti ne tik daugiakultūrinio tautų gyvenimo pėdsaką, bet ir šių dienų dvelksmo, miesto šamanų ir grafitininkų aidų. Galbūt ne visada net galima sakyti, kad šie nemokami kūrybiški darbai iš tiesų yra skelbimai. Kartais tai – tiesiog nauja meno forma, akimirksniu atsiverianti mūsų akyse.

Užupio pavyzdys

Nieką turbūt nebenustebins žinia, kad neseniai Užupio pasididžiavimą, namą – vaiduoklį, Galerą, naujakuriai perdažė paprasta neišsiskiriančia gelsva spalva. Tas namas jau seniai buvo tapęs platforma, kurioje nemokami skelbimai Vilniuje atgyja ir tampa šiandien besikuriančia ir atsinaujinančia meno realybe. Čia susirinkdavo daug įvairių žmonių, visokio plauko ir skonio, kurie viduje darydavo parodas, ekspozicijas. Kartais ten vykdavo ir teminiai fotografų, menininkų, dailininkų, poetų susitikimai.

Na o keistas Galeros apipavidalinimas – nemokami skelbimai Vilniuje apie žmogaus egzistenciją, jo paskirtį ir galimybes, suteikdavo šiai vietai pridėtinę vertę, išskirtinę aurą ir jauseną. Tačiau akivaizdu, kad tai įvertinti galėjo tikrai ne kiekvienas, nes kai kam visgi pasirodė, jog būtų protingiausia šią simbolišką vietą paversti niekuo neišsiskiriančiu miesto paminklu. Tad dar šį pavasarį Užupyje vyksiančios neprigulomybės dienos metu per balandžio pirmąją žmonės nebegalės taip džiugiai ir spalvingai reikštis greta Galeros. Ko gero, jiems reikės eiti kur nors kitur, prie Vilnelės, o gal net prie Neries.

Naujamiesčio urbanistika

Kam nepatinka nemokami darbo skelbimai, Vilnius nerekomenduotų lankytis Naujamiesčio rajone. Šis rajonas kartais daug keliavusių žmonių pavadinamas mažuoju Berlynu, tikriausiai dėl itin urbanistinio miesto vaizdo, t.y. mažo gamtos kiekio ir ryškaus miesto pilkumos, pramoninių namų ir kt dalykų pasirinkimo. Čia taip pat populiaru graffiti bei kitokie netikėti užrašai ant pilkų betoninių sienų. Tad nieko keisto, jeigu čia labai paprasta išvyskti, kad ir čia itin palankiomis kainomis butu nuoma Vilniuje. Nemokami skelbimai dažnai ragina nuomotis čia butą ar kambarį studentams ar jaunoms šeimoms.

Čia galima visai nebrangiai įsikurti pačioje miesto širdyje, kurioje veikia itin geras susisiekimas su visais miesto rajonais, o kartu turėti kiek išskirtinę žavią aplinką – miesto spalvas. Tiems, kam sunku lipti į Naugarduko kalną, galbūt teks mesti rūkyti, nes kasdien šnopuoti dūstant į ta Everestą tikrai nėra lengva. Nemokami skelbimai laikrastyje Vilniuje paprastai kviečia nuomotis tuos butus, kurie yra šiek tiek pakylėti, t. y., aukščiau vidutinio aukštumos lygio, tad į kalną pasivaikščioti tikrai teks, ir ne kartą.

Žvėryno žaluma

Galima gyventi ir kitame rajone – Žvėryne. Šis gražus žalias rajonas, turintis savo išskirtinę istoriją, itin traukia tuos žmones, kurie Vilniuje įsikuria atvykę iš kitų, mažesnių ir žalesnių miestelių. Mat Žvėryne tikrai gausu žalumos ir gamtos. Nemokami skelbimai Vilnius pasiūlo čia išsinuomoti per mėnesį vieną ar du gerus butus, tad paklausa tikrai didelė, o pasiūla kur kas mažesnė.