Nemokami skelbimai be registracijos

Sukčiai keistu būdu skelbimais išvilioja pinigus

Nemokami skelbimai be registracijos
Nemokami skelbimai be registracijos

Paskutiniu metu nemokami skelbimai be registracijos privilioja ne tik žmonių, kuriems iš tiesų reikalinga ši paslauga, auditorijas, bet ir nesąžiningai besielgiančių, sukčiaujančių asmenų grupuotes. Kaip vyksta tokie nusikaltimai? Tiesiog nemokami būdai uždarbiauti vilioja daugybę žmonių, net jeigu kartais ntie būdai yra prieš žmogaus teises ir žmogaus sąžinę.

Skelbiasi kad nuomoja

Vienas iš būdų, kuriuo skelbimai tampa sukčiavimo priemone – tai nuomos skelbimai. Kadangi jie vyksta be registracijos, tai nėra sudėtinga šiuo malonumu naudotis ir visiškai nesusijusiems asmenims. Aferistas paprastai apsimeta fiktyvia butų nuomos agentūra. Ką jis daro, tai jis tiesiog paskelbia, kad nuomoja labai pigų butą geroje vietoje Vilniuje ar Kaune. Kadangi skelbimas yra be registracijos, tai čia nereikia pateikti jokių tikrų duomenų, pagal kuriuos skelbimo savininkas galėtų būti susektas.

Vėliau, kai žmonės ima skambinti (o skambučiai žinoma nėra nemokami), atsiranda ir pirmosios patiklios aukos. Tada aferistas kviečia žmones susitikti, sakydamas, kad pirmiausiai turės paimti agentūros nuomos mokestį. Toks modelis paprastai yra ir su normaliai dirbančiomis agentūromis, todėl žmogus iš tiesų pradžioje neturi jokių saugumo garantų, negali numatyti, jog bus apgautas, ir kad tos apgavystės šaltiniu taps taip nekaltai atrodantys nemokami skelbimai be registracijos.

Nusikaltimo metu sukčiai tiesiog atsiveda žmogų į kokį nors neva nuomojamą obkektą ir aprodo jiems tą butą. Tada čia pat prisistato ir fiktyvus šeimininkas bei susitaria, kada ir kaip čia bus viskas išnuomojama. Taigi, yra apsirašoma nuomos sutartis – už nuomą tariamasi mokėti truputį vėliau. Tačiau agentūros mokestis yra sumokamas, ir va tau ir nemokami skelbimai be registracijos. Sukčius vos į rankas gavęs pinigus pasijunta labai laimingas ir kur kas pranašesnis už kitus, tačiau vargšai apgautieji iš pradžių dar ni9eko nesupranta. Tik po kurio laiko jie ima skambinti agentui, o jo telefonas išjungtas. KAdangi nemokami skelbimai – be registracijos, normalu, kad ten nebuvo nurodyta jo vardo, pavardės, telefono numerio ar dar kažko. Tad ir susisiekti su apgaviku nebepavyksta,

Kreipiasi pagalbos

Paprastai nukentėjusieji, kurių problemų pradžia buvo nemokami skelbimai be registracijos,  kreipiasi į policiją, į vietinę valdžią, taip pat ir įskelbimų portalo administraciją. Juk kažkas, atrodytų, turėtų prisiimti atsakomybę, nors sumokėta čia paprastai tebūna tiktai 300 – 500 litų. Vis dėlto, jeigu tiek pinigų sumoka vienas asmuo, o ne visi susimetę, tada ši suma yra visai didelė, galbūt netgi tai pusė minimalios algos Lietuvoje, vertinatn pagal dabartinius rodiklius.

Patys skelbimai ieško sukčiaus, tačiau jų galimybės yra minimalios – nei jo kokių nors duomenų, nei kitų pėdsakų niekur nebebūna likę. Kadangi nėra nustatinėjamas ir IP adresas, nėra daroma ir kitų dalykų, padedančių surasti apgavimus. Tad, galima sakyti, šaukštai po pietų ir tie, kam kliūva visa atsakomybė, yra tiesiog nematomi neegzistuojantys žmonės, nes tokių tiesą sakant paprasčiausiai nėra iš viso.

Paskui liūdi

Niekas iš pirmo žvilgsnio nepagalvotų, kad nemokami skelbimai internete gali pridaryti tokios žalos, tačiau vos praėjus tam laikui kai nepavyksta rasti nusikaltėlio,k prasideda liūdėjimo etapas. Juk normalu būti nelaimingam, kai iš tavęs yra pavagiami pinigai, ir pats dar būni apkaltinamas patiklumu.

Tad rekomenduojama ir patiems ideti skelbima nemokamai ten, kur yra normali patikima registracija ir nereikia galvoti, kad tame pačiame portale veisiasi tokie patys, kaip ir jus apgavusieji. Be to, kitą kartą reikia būti budresniam.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *