Naturali kosmetika

Natūrali kosmetika – žmonijos ateitis

Naturali kosmetika
Naturali kosmetika

Kai kitą kartą rinksitės skaniai kvepiantį kremą veidui ar kūnui, pirmiau sustokite ir ramiai paskaitykite jų sudėtį. Dauguma ingredientų skamba visiškai neaiškiai ir gana pavojingai. Iš tiesų, tokie jie ir yra – įprastame kreme pusė ingredientų dažnai būna sintetiniai, išgauti iš naftos ar kitų kenksmingų mūsų sveikatai medžiagų. Todėl vis daugiau žmonių, ypač auginančių mažus vaikus, nusprendžia rinktis natūralią kosmetiką. Juk naturali kosmetika yra tokia pat arba net labiau veiksminga negu neaiškių medžiagų pripildyti produktai.

Išgydyti spuogus 

Natūrali kosmetika jau daugybei žmonių tapo kasdieniu įpročiu. Gera kosmetika padeda ne tik prižiūrėti sveiką odą, bet ir ją gydyti. Štai kad ir spuoguotą odą visai nebūtina tepti sintetiniais produktais, kurie odą tik išsausina, o norimo rezultato neduoda. Labai teisingai sakoma, jog šalinti reikia ne pasekmes, t. y. pavienius spuogus, o jų priežastis. Tačiau kova su spuogais dažnai būna labai sunki, ilga ir lėta. Kaip sužinoti priežastis, kur jas rasti? Paauglių spuogotumo priežastys gana aiškios – hormonų pusiausvyros nebuvimas, itin riebi oda ir pan. Tačiau suaugusiųjų spuogai gali reikšti gana rimtus sveikatos sutrikimus. Tai – ir žarnyno problemos, streso nesuvaldymas, moterims – ginekologiniai susirgimai.

Neturi šalutinio poveikio 

Įvairios priemonės spuogus tik apgydo. O cheminiai vaistai ir kontraceptikai, vartojami nuo spuogų, turi dar ir pašalinių poveikių. Gera naujiena ta, kad naturali kosmetika jokio pašalinio poveikio neturi ir veikia visą organizmą teigiamai. Tarkime, specialūs veidui purkšti skirti hidrolatai ne tik ramina uždegimus, bet ir juose esantys eteriniai aliejai veikia žmogaus nuotaiką, o per emocijas stabilizuoja nervų sistemą. Medžiagos, paimtos iš gamtos, turi kur kas stipresnių savybių nei apdoroti kremų ir losjonų ingredientai. Todėl oda, gydant spuogus, nenualinama, o puoselėjama.

Saugotis apgavysčių 

Vis dėlto prieš perkant kosmetikos gaminius, reikia atminti, kad ne visa naturali kosmetika yra sveika ir iš tikrųjų natūrali. Šiais laikais ekologija, natūralumas – gerai parduodama prekė. Todėl būtina gerai pasidomėti, ar tikrai reklamuojama naturali produkcija neturi sintetinių papildų. Juk kosmetikos pramonė yra milžiniška. Ne viskas, kas joje gaminama ir parduodama, tikrai sveika ir efektyvu. Statistika teigia, kad kasmet Europoje pusė milijardo žmonių nuperka apie penkis milijardus kosmetikos produktų. Skaičiai pribloškiantys, tiesa? Tai reiškia, kad vienas asmuo, įskaičiuojant net ką tik gimusius kūdikius ir mažučius vaikus, per metus nusiperka mažiausiai po dešimt kosmetikos gaminių. Deja, naturali kosmetika toje sumoje tesiekia tik tris procentus pardavimų. Baisu ir pagalvoti, kiek daug pavojingų medžiagų mes kasdien sutepame ant odos…

Galima pasigaminti patiems 

Norint būti sveikesniems, yra ir dar viena išeitis – naturali kosmetika namuose. Be abejo, ne viską lengva pasigaminti namų sąlygomis. Bet daugelį produktų tikrai įmanoma. Jau seniai moterys naudoja kaukes odai iš gamtos teikiamų produktų. Iš natūralių medžiagų galima pasigaminti ir kitų priemonių, skirtų naudoti kasdien. Tarkime, veido prausiklį galima pasidaryti iš gasulo molio, sumaišyto su hidrolatu, nerafinuotu aliejumi, papildytu vitaminu E. Sumaišius ingredientus, šį mišinį galima tepti kaip kaukę arba švelniais sukamaisiais judesiais patrinti odą – tai bus kasdienis prausiklis. Ši ranku darbo kosmetika – šimtu procentu naturali ir tikrai efektyvi.

„Sveikas“ makiažas? 

Panašiai gali būti pagaminta speciali naturali kosmetika jautriai odai, spuoguotai odai, itin riebiai ar per daug išsausėjusiai. Daugybė receptų siūloma internete. O itin susidomėjusieji natūralios kosmetikos gaminimu, gali užsirašyti ir į kursus. Be to, verta žinoti, kad egzistuoja ir ekologiska dekoratyvine kosmetika. Lūpdažiai, akių šešėliai, pudra – visi šie produktai irgi gali būti sveiki ir negadinantys odos. Tik naturali kosmetika yra žmogaus ateitis, jei jis nori būti sveikas ir gražus.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *