Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Ko reikia, kad lengviau įsidarbintumėte?

motyvacinis laiskas

motyvacinis laiskas

Visiems suprantama, kad norint gauti geresnį darbą reikia baigti aukštąją mokyklą. Svarbu ne tik diplomas, bet ir tai, kaip save pateiksite. CV, motyvacinis laiskas – dokumentai, kurie atskleis Jūsų gebėjimus bei asmenines savybes. Žinoma, reikia ne tik susikurti tinkamus dokumentus, bet ir nepavargti ieškant išsvajotosios veiklos.

Apgalvotai parašykite CV

Būtent gyvenimo aprasymas – dokumentas, kuris dažniausiai nulemia, ar gausite darbą. Internete rasite CV pavyzdžių, šablonų. Parsisiųskite vieną iš šablonų ir jį užpildykite. Dokumente nurodykite asmeninius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, telefono numerį, gimimo datą, adresą), įgytą išsilavinimą, darbo patirtį. Taip pat labai svarbu Jūsų asmeniniai gebėjimai ir savybės, nes į juos gali atsižvelgti darbdavys. Nereikėtų stengtis pernelyg pagražinti savo CV, nes melas gali išaiškėti.

Sukurkite išskirtinį motyvacinį laišką

Kam reikalingas motyvacinis laiskas darbdaviui? Jis padeda nuspręsti, kuo Jūs esate geresnis už kitus kandidatus. Akivaizdi ir motyvacinio laiško nauda norinčiam įsidarbinti, nes jame gali atskleisti tinkamumą tam tikram darbui. Jokiu būdu nekopijuokite virtualioje erdvėje rasto motyvacinio laiško, nes yra tikimybė, kad taip pasielgs ir Jūsų konkurentas. Darbdavio tikrai nesudomins du vienodi tekstai. Jis suteiks galimybę dirbti tam, kuris motyvaciniu laišku išsiskyrė iš daugumos. Tad turite įdėti pastangų, kad Jūsų motyvacinis laiskas būtų unikalus. Motyvaciniame laiške įvardykite tokias savo savybes, kurias turi nedaugelis, kurios praverstų atliekant užduotis. Jei neturite daug patirties, teko dirbti tik keletą mėnesių, akcentuokite, kad esate gyvenime susidūręs su problemomis, kurias reikėtų spręsti ir siūlomame darbe. Jokiu būdu nesiteisinkite, kad kažko nemokate, nežinote, rašykite tik teigiamus dalykus. Sunku pasakyti, kaip tiksliai rašyti motyvacinį laišką, jį turite sukurti patys, remdamiesi keliomis taisyklėmis: nurodyti, kur radote skelbimą, įvardyti priežastis, kodėl tinkate darbui, asmenines savybes ir pan. Jei Jums reikalingas motyvacinis laiskas anglu kalba, atidžiai parašykite turinį ir patikrinkite gramatiką.

Pasiruoškite pokalbiui

 Jei Jūsų motyvacinis laiskas ir CV sudomino darbdavį, tikriausiai būsite pakviestas į pokalbį. Pagalvokite, ko Jūsų galėtų klausti, apsvarstykite savo privalumus, nes dažnai prašoma juos įvardyti. Svarbu ne tik tai, ką pasakysite, bet ir kaip atrodysite, todėl renkitės klasikiniais drabužiais, kurie pernelyg neatkreiptų dėmesio. Venkite ryškių, atvirų drabužių ir blizgių papuošalų. Viena iš esminių taisyklių einant į pokalbį – nevėluoti. Geriau atvykite anksčiau, kad įmonės atstovui nereikėtų Jūsų laukti. Jis būtų nepatenkintas, jei neatvyktumėte sutartu laiku, iškart sudarytumėte nepatikimo žmogaus įspūdį.

Nenuleiskite rankų

Yra daugybė būdų ieškoti nuolatinio pajamų šaltinio. Bene dažniausiai naudojamas – darbo skelbimai. Anksčiau buvo populiaru dėti skelbimus į laikraščius, dabar jie talpinami virtualioje erdvėje. Yra ne vienas lietuviškas tinklalapis, kuriame viešinami darbdavių pasiūlymai. Galite užsiregistruoti pasirinktoje internetinėje svetainėje, ten užpildyti savo CV ir galbūt kokios nors įmonės atstovas Jus susiras. Žinoma, pats nuolat peržiūrėkite skelbimus, nes jie vis atnaujinami. Dažnai žmonės siunčia savo CV į tas įmones, kuriose ieškoma darbuotojų, bet galima surizikuoti tai padaryti net ir tada, kai nereikia naujų žmonių. Galbūt Jūsų CV sudomins potencialų darbdavį ir Jūs būsite priimtas. Jei turite daug drąsos ir ryžto, užeikite į įstaigą, kurioje svajojate dirbti. Galbūt tuo metu kaip tik reikės darbuotojų. Iš anksto nusiteikite, kad nebūtinai Jus pakvies į pokalbį, nes įsibrausite nesusitaręs.

Apibendrinant galima pasakyti, kad motyvacinis laiskas, CV turi būti rašomi apgalvotai. Svarbu ir tinkamai pasiruošti pokalbiui, kad paliktumėte gerą įspūdį. Nenuleiskite rankų ieškodami darbų.

Comments are closed.