Monitoriai

Monitorių pasirinkimas ir galimybės

Monitoriai
Monitoriai

Prieš perkant svarbų pirkinį, kyla labai daug klausmų. Monitoriai yra vienas iš tokių atsakingai įsigyjamų pirkinių. Šiandien siūlomi patys įvairiausi monitoriai ir norint nusipirkti tikrai gerą ir naudingą monitorių, sunku apsipręsti. Jei kažkada monitoriai buvo tik vienos rūšies ir apie jokius pasirinkimus nebuvo nei kalbos, tai šiandien parduotuvių lentynos jau nukrautos pačiomis įvairiausiomis naujovėmis. O jei paieškosite prekių ir užsienio parduotuvių interneto puslapiuose, tikėtina, kad ten monitoriai jau bus dar modernesni ir labiau stebinantys. Tad kuo iš tiesų jie visi skiriasi ir koks monitorius kam skirtas? Tai labai svarbu žinoti, prieš perkant šį pirkinį.

Svarbiausias dalykas, kurį turite žinoti, pirmiausia – kokio galingumo Jūsų kompiuterio vaizdo plokštė. Nesvarbu, ar jus domina lcd monitoriai lg ar paprasti lg monitoriai, o gal monitoriai led, visų jų vaizdo plokštė turi atitikti pačio kompiuterio plokštės galingumą. Jei Jūsų kompiuteris jau senas, o jam nuperkamas itin naujas ir galingas monitorius, nieko gero iš to nebus. Apie tai ne visada Jums pasakys parduotuvėje, tad geriausia prieš perkant jau žinoti savo kompiuterio galimybes, taip galėsite jam išrinkti tinkamiausią ir geriausią monitorių.

CRT produktai

CRT monitoriai – tai mūsų senieji kompiuterio vaizduokliai su didele dėže. Jie sudaryti iš vakuuminės kolbos su elektronų šaltiniais. Kai viduje sukuriami magnetiniai laukai, įgreitinti elektronai atsitrenkia ir medžiaga, kuria padengtas monitorius, sušvyti. Šių prietaisų privalumas yra toks, kad jie puikiai kuria spalvas ir atvaizdus, be to, jų apžvalgos kampas gana platus. Jie taip pat šviečia gana ryškiai, palyginus su LCD monitoriais. Tačiau visgi tokie monitoriai ne visada yra patogūs. Jie netgi turi daugiau minusų nei privalumų lyginant su šiandien siūlomais naujausiais monitoriais. CRT ekranai šiek tiek mirga, todėl vargina akis. Jie taip pat naudoja labai daug energijos, be to, jie yra ne tik kenksmingi akims, sveikatai, tačiau ir gana pavojingi. Ypač kai perdega ir dūžta kolba, esanti monitoriaus viduje.

LCD vaizduokliai

Skystųjų kristalų monitorius gamina, naudojant dvi stiklines plokšteles, tarp kurių yra skystųjų kristalų masė. Kirstalai, paveikti elektros, skirtingai atspindi šviesą ir tai naudojama vaizdui sukurti. Tiek nauji, tiek naudoti monitoriai iš skystųjų kristalų dažniausiai yra naudojami nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Kadangi vaizdas fokusuojamas beveik idealiai ir nėra jokių fokusavimo trūkumų, šio tipo gaminiai tinka žiūrėti filmus. Tai ypač aktualu žmonėms, kuriuos domina monitoriai su tv imtuvais. Tuomet nereikės net televizoriaus, kad galėtumėte stebėti Jūsų mėgstamas tv laidas kompiuterio ekrane. Labai patogu naudoti, nes kartais naudojatės monitoriumi dirbdami kompiuteriu, kartais žiūrėdami televizorių. LCD monitorius taip pat renkasi tie žmonės, kurie žino, kad šie gaminiai neskleidžia kenksmingų spindulių. Be to, jie užima mažiau vietos, nemirga, naudoja mažiau elektros energijos. Tačiau jie sukuria prastesnį vaizdą, žiūrint iš šono. Šiuose monitoriuose pagrindinis minusas – ilgas kristalo reakcijos laikas. Tad pvz. žaidžiant žaidimus, greitai judančio pelės žymeklio praktiškai nesimato. Gal todėl šie monitoriai yra pigesni nei LED.

LED vaizduokliai

Vis labiau populiarėja naujieji LED monitoriai. Tai nėra pigus monitoriai, tačiau jie nepralenkiami savo kokybe. Daugiausiai perkami tokie monitoriai internetu, kadangi čia didesnė tikimybė, kad net ir patys geriausi ar naujausi monitoriai pigiau bus parduoti įvairių akcijų ir išprdavimų metu. Be to, interneto parduotuvės visada siūlo mažesnes kainas, o perkant technikos prekes, kaina iš tiesų svarbi. Šių monitorių didžiausias privalumas – puikus vaizdo fokusavimas ir greita reakcija. Ar šio tipo monitoriai zaidimams tinka? Tikrai taip. Jie taip pat užima nedaug vietos ir vaizdo kokybė nesikeičia, net ir įsigijus tikrai didelį ekraną. Nors tai dar naujovė, specialistai teigia, kad nesvarbu ar tai bus samsung monitoriai ar kitų prekės ženklų, tačiau led monitoriai artimiausiu metu turėtų užimti maždaug pusę visos rinkos.