Krikštynos – šventė, kuri vyksta tik vieną kartą gyvenime. Jei vestuves galima atšokti kelis kartus (nebūtinai su skirtingais partneriais), tai Krikšto sakramentas duodamas tik pirmą ir paskutinį kartą. Ši išskirtinė savybė daro krikštynas ypatinga švente, kuriai reikia tinkamai pasiruošti.
Visos šventės kaltininkas – mažylis, kuris turi atrodyti nepriekaištingai. Įspūdingi ir originalūs krikštynų rūbai padeda atkreipti aplinkinių dėmesį bene labiausiai, todėl jie turi būti parenkami atsakingai. Dažniausiai krikšto rūbeliai mergaitėms yra krikšto mamų rūpestis. Krikšto rūbai berniukams – ir tėvų ir krikšto tėvų pirkinys. Lietuvoje prekiaujama labai įvairiais rūbeliais. Nesvarbu, ar jie medvilniniai, ar lininiai, bet svarbiausia, jie pasiūti iš natūralios medžiagos, kad vaikelis nejaustų diskomforto.
Šventės metu krikštynų rūbai yra dėvimi visą dieną, tad nelaimės čia vargu ar pavyksta išvengti… Po šventės juos reikia išplauti ir išlyginti. O toliau ką su jais daryti?
Krikštynų rūbeliai pasibaigus krikštynoms yra panaudojami skirtingai:
1 būdas. Krikštynų rūbai yra parduodami. Krikšto rūbai berniukams ir mergaitėms kainuoja apie 100-150 litų, todėl tai gana didelė investicija. Nenuostabu, kad internete tiek daug „padėvėtų“ krikšto rūbų, kuriuos parduoda jauni tėvai. Tokių pat sumų gauti jie negauna, tačiau tai vienas iš būdų, kaip rūbelių galima atsikratyti.
2 būdas. Krikštynų rūbai yra toliau nešiojami. Krikšto rūbeliai mergaitėms ir berniukams gali būti paprasčiausiai nešiojami toliau, nes jie yra sukurti kaip šventiniai rūbai. Nesvarbu, kokia ta šventė – gimtadienis, vardadienis, tėvų draugų vestuvės ir t.t., bet balti natūralios medžiagos iškilmingi rūbeliai gali praversti dar ne kartą. Krikšto rūbeliai gali būti nešiojami ir šiaip šiltuoju sezonu. Lininiai krikšto rūbai labai tinkami per išvykas prie jūros vasarą. Vaikas atrodo originaliai ir puošniai, o lininis rūbas neleidžia vaikučiui sukaisti. Vėliau, mažyliui kiek ūgtelėjus, rūbelius galima pataisyti tiesiog rankomis su paprasčiausia adata ir siūlu – iš kelnyčių galima nesunkiai padaryti bridžus, o iš marškinių ilgomis rankovėmis – palaidinukę. Su mergaičių suknytėmis dar mažiau vargo.
3 būdas. Krikštynų rūbai yra saugojami atminimui. Retas, bet vis dar pasitaikantis krikštynų rūbelių panaudojimo būdas. Aišku, rūbeliai yra labai gražiai išlyginti ir sulankstyti, taip pat gali būti įvynioti į apsaugines medžiagas, kad ir po 20 metų juos ištraukus jau iš močiutės spintos būtų galima aprengti kitą kartą.
Bet kuris iš trijų šių būdų yra geras ir priimtinas – tereikia tėveliams tik apsispręsti, kaip krikštynų rūbai bus naudojami pasibaigus krikštynoms.