Kompiuteriai

Šių laikų poreikis – kompiuteris

Anksčiau technologijos buvo kuriamos, siekiant patenkinti žmonių poreikius. Sukūrus palengvinančius įrenginius, kone visoms gyvenimo situacijoms imtasi technologijomis kurti patys žmonių poreikiai. Viena technologijų, kuri paskatino naujo žmonijos poreikio atsiradimą – kompiuteriai.  Kartu su šiuo įrenginiu atsirado ir didesnis informacijos bei nuolatinio noro viską žinoti poreikis. Tiesa, kompiuteriai padidino ir žmonijos kompleksų skaičių. Vienas jų – baimė, jog atsiras naujos informacijos tam tikroje srityje, o žmogus jos nežinos.

Kompiuteriai: retrospektyva

Kompiuterių istorijos pradžią žymi stacionarus kompiuteriai. Pradžioje kompiuterio dėžė buvo didelė, ekranas – prastos kokybės, o operacinė sistema – sudėtinga ir ne visiems suprantama. Kuo toliau, tuo labiau kompiuteriai tobulėjo: buvo siekiama paversti juos patrauklesniais, prieinamesniais ir suprantamesniais žmogui. Didelis kompiuterių pardavimų bumas yra siejamas su interneto atsiradimu. Tuomet imti pirkti naudoti kompiuteriai, kurie, kaip ir visada naudota technika, buvo pigesni. Bėgant laikui, kompiuteriai kainavo vis mažiau ir po truputį atsirado bene kiekvienuose namuose, naudoti švietimo srityje – mokyklose, universitetuose, taip pat verslo bei valstybiniame sektoriuose. Idėja apie nešiojamąjį kompiuterį, anksčiau atrodžiusi juokinga ir utopiška, greitai buvo įgyvendinta. Tačiau kompiuteriai nesiojami iš pradžių buvo brangūs ir mažai kam įperkami. Žinoma, kaip ir visa naujoji technika, taip ir nešiojami kompiuteriai atpigo ir tapo daugelio žmonių kasdienybės dalimi. 

Kompiuterių rūšys ir pritaikomumas

Šiuo metu kompiuterių kainos svyruoja nuo 800 Lt iki dešimčių tūkstančių. Vieni pigiausių yra nešiojamieji kompiuteriai, vadinami „note book“ (lietuviškai – užrašų knygelė“). Šie kompiuteriukai yra itin mažo dydžio – dažniausiai dešimties colių įstrižainės ekrano, sveria ne daugiau nei 1 kilogramo ir turi ilgo naudojimo bateriją – paprastai ne mažiau kaip penkias valandas, note book‘ų krauti nereikia. Šie įrenginiai populiariausi studentų bei verslininkų tarpe, kurie nuolatos su savimi turi nešiotis kompiuterį ir naudoti jį ne tik namie ar biure, ir dažnai yra priskiriami grupei „kompiuteriai verslui“. Jei analizuojant kompiuterių rinką pagal kainą, po note book‘ų seka kompiuteriai Samsung. Ši įmonė siūlo skirtingų rūšių (taip pat ir note book tipo) kompiuterius, tačiau kainos nėra didelės. Žinoma, Samsung kūriniai nėra itin populiarūs ar inovatyvūs. Dell kompiuteriai – tai neseniai išpopuliarėjęs kompiuterių gamintojų vardas. Ši firma siūlo normalaus dydžio kompiuterius (nuo 13 colių įstrižainės), kurie yra žinomi ir mėgstami dėl patvarumo ir originalių formų. Dell kompiuteriai nėra pigūs, tačiau pastaraisiais metais tapo itin populiarūs ir nuolatos vartotojams siūlė naujoviškus ir modernius aparatus. Vis dėlto patys brangiausi ir populiariausi kompiuteriai yra žymimi Apple vardu. Apple kompiuteriai – tai prieš keletą metų pasirodžiusi produkcija, kuri visus sužavėjo dizainu, puikiai susitvarkė su rinkodariniais iššūkiais ir pasiekė tai, kad Apple yra traktuojamas kaip madingas ir geriausias kompiuteris pasaulyje. Apple gamina ir stacionarius, ir nešiojamus kompiuterius, be to, vartotojams siūlo daugelį kitos produkcijos: telefonų, grotuvų, planšetinių kompiuterių. Apple kompiuteriai kaina – tai daug didesnė suma nei ta, kurios prašo kitos firmos. Nešiojamąjį Apple kompiuterį galima įsigyti mažiausiai už penkis tūkstančius litų, daugiausiai – už dešimt tūkstančių. Nėra būtina kalbėti ir analizuoti Apple kaip kompiuterio, o ne kaip aksesuaro bruožus – niekas to nedaro. Apple yra perkami dėl savo išvaizdos ir visuotinio „bumo“, rėkte rėkiančio, jog Apple yra geriausia.

Lengvesnės įsigijimo sąlygos

Dėl didelio kompiuterių ir jų teikiamų paslaugų poreikio rinka siūlo paslaugą „kompiuteriai issimoketinai“. Tokiu būdu, pasirašius sutartį su kompiuterio pardavėju (įmone), kurioje nurodytos išsimokėjimo sąlygos, per tam tikrą metų skaičių kas mėnesį mokėdami sutartą sumą, visiškai sumokėsite kompiuterio kainą. Taip dažniausiai yra perkami kompiuteriai vaikams.  Kompiuteriai pigiau gali būti įsigyjami naudotos technikos parduotuvėse arba pagal individualius skelbimus. Tiesa, kompiuteriai internetu taip pat parduodami, tačiau bet kokiu atveju, prieš perkant brangų daiktą, vertėtų nuvykti jį apžiūrėti ir išbandyti. Kompiuteriai – nemažai išlaidų reikalaujanti prekė, todėl prieš perkant reikia įsitikinti, kad neišmesite pinigų į balą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *