Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Knygos

Ką parodo perkamiausių knygų apžvalga?

Knygos

Knygos

Idėja sudaryti perkamiausių knygų sąrašus gimė Amerikoje. Knygų leidėjai ir pardavėjai pastebėjo, kad žmonės mieliau perka populiarias knygas. Tai būna tarsi ženklas, kad šios knygos yra įdomios ir tikrai vertos perskaityti. Ar Lietuvoje tokie sąrašai irgi daro įtaką skaitytojams? Kokias knygas renkasi lietuviai?

Perkamiausios ar vertingiausios?

Egzistuoja ne tik perkamiausių ir skaitomiausių knygų sąrašai, bet ir tų knygų, kurias kiekvienas turėtų perskaityti savo gyvenime. Turbūt nesunku atspėti, kad pastarasis sąrašas ne toks mėgstamas kaip pirmieji. Be to, jame labai mažai knygų, kurios pakliūna ir tarp perkamiausių. Tiesa, kartais skaitytojai pamėgsta ir gerai žinomą, vertinamą autorių, kurio knygos įtrauktos į vertingiausiųjų sąrašą. Pvyzdžiui, šiuo metu daugelio knygynų „topuose“ karaliauja Skotas Fitzgeraldas. Jo romanas „Didysis Getsbis“ užkariavo skaitytojų širdis. Perkamiausiame sąraše „įsitaisę“ ir Šerlokas Holmsas bei Levo Tolstojaus „Ana Karenina“.

Jaunimas domisi vampyrais 

Kokios kitos knygos patraukia žmonių dėmesį? Paaugliai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „svaigsta“ dėl knygų apie vampyrus. Įvairios knygos apie vampyrus pastaruosius keletą metų labai mėgstamos ir perkamos. Viena žinomiausių serijų – S. Meyer „Saulėlydis“. Šių istorijų ciklas pakerėjo ir paauglius, ir jų tėvus. Pagal jį netgi sukurtas labai populiarus amerikiečių filmas. Kita visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, populiari knyga apie vampyrus – L. J. Smith „Vampyrės dienoraštis“, pagal kurią sukurtas serialas. Skaitomiausių knygų sąraše taip pat reikėtų ieškoti knygos apie paauglius „Heroinas“. Ši ir kitos panašios knygos apie draugyste ir pirmąją meilę jau seniai išlieka mėgstamos.

Renkasi greitai 

Žinomo knygyno konsultantė Ieva atskleidžia, kad skaitytojų dažnai net nedomina knygos aprasymas. Jei ji yra perkamiausių sąraše – puiku, galima pirkti. Ypač tai būdinga tiems, kurie knygą perka dovanų, o ne renkasi sau. Tačiau mergina sako, kad knygos aprasymas visuomet domina atėjusius rinktis įdomios knygos sau. Tai skaitytojų grupė, kuriai apsisprendimui įtaką daro ir knygos populiarumas, ir pats turinys.

Pasirinkimas – pagal interesus 

Ieva pasakoja, kad vyresni skaitytojai dažnai ieško kokios nors knygos apie lietuvos istorija ar knygos apie kara. Jaunesni – knygos apie pokeri, knygos apie automobilius arba knygos apie fotografija. Tai atspindi šių žmonių gyvenimo būdą ir interesus. Atrodytų, šiais laikais visą informaciją apie pokerį ar fotografiją būtų galima rasti internete. Vis dėlto žmonės mieliau užsuka į knygyną ieškoti patikimų žinių. Jiems taip pat svarbu turėti pačią knygą, kurią bet kada gali atsiversti ir ja pasimėgauti.

Ieško knygų anglų kalba

Konsultantė Ieva taip pat pastebėjo, kad knygynuose apsilanko vis daugiau žmonių, nebijančių skaityti literatūros kūrinio originalo kalba. Žinoma, knygos anglu kalba  šioje skaitytojų grupėje mėgstamiausios. Natūralu – užaugo karta, kuriai anglų kalba yra artima ir lengvai suprantama. Vis dėlto knygynai Lietuvoje – tiek internetiniai, tiek tikri –  anglų kalba parašytų knygų daug pasiūlyti dar negali. Įvertinusi bendrą situaciją, Ieva pataria skaitytojui, ieškančiam knygos anglu kalba, verčiau pasidairyti jos internetiniuose knygynuose. Jei  nepavyksta rasti lietuviškuose, dar yra ir didieji užsienio portalai, kuriuose surasti įmanoma viską…

Kas įdomiausia? 

Nors skirtinguose knygynuose populiariausių knygų sąrašas truputį skiriasi, bendros tendencijos panašios. Panašu, kad skaitytojams įdomios knygos, iš kurių gali ko nors išmokti, sustiprinti savo savivertę. Pavyzdžiui, I. Laurs „Verslas naujai“ ar J. Borg „Įtikinimo menas. Kaip daryti įtaką žmonėms“. Taip pat mėgstami paslaptingi nuotykių romanai ir meilės istorijos, žinomų žmonių autobiografijos ir memuarai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *