KMI

Ar nedidelis svoris pavojingas sveikatai? 

kmi
kmi

Kūno masės indeksas arba KMI yra būdas, kaip nustatyti žmogaus svorio normą. KMI formule asmens svoris padalinamas iš ūgio kvadratu. Pagal gautus koeficientus nustatoma, ar žmogus turi antsvorio, ar kaip tik kenčia nuo pernelyg mažo svorio. Gali iškilti klausimas, kuo pavojingas mažas svoris? Visi žino, jog nutukimas yra labai didelė problema, kuri sukelia ir paskatina begales ligų, tačiau gal mažas svoris nėra pavojingas ir neverta reaguoti į KMI rezultatus?

Mažo svorio didelės problemos 

Mažas svoris gali būti dėl kelių priežasčių: genetikos, mitybos, ligų ir t.t. KMI normos ženklus pakitimas svorio nepakankamumo kryptimi turi priversti rimtai susimąstyti. Nualintas organizmas negauna reikalingų medžiagų dėl kurių kyla nuovargis, depresija, mažakraujystė, lytiniai sutrikimai. Atsainus požiūris į svorio kritimą, nenustačius jo priežasčių, gali kainuoti gyvybę, kuomet mirštama nuo išsekimo arba pasislėpusios ligos nepastebėjimo. KMI yra geras signalas, kuris įsijungia beveik visuomet laiku. Paisykite šio perspėjimo ir išvengsite rimtų sutrikimų.

Moterų svoris 

Moterys yra mažo svorio rizikos grupėje. Deja, tai lemia ne genetika, tačiau iškreiptas pastarųjų dešimtmečių mados ir grožio normų suvokimas. Modeliams diktuojant tobulo kūno etalonus, aiškėja, jog jie turi būti kaulėti, peršviečiamai ploni. Dėl besaikio madų vaikymosi vis jaunesnės merginos ryžtasis pražūtingiems svorio reguliavimo metodams. Tai prievartinis nevalgymas arba pašalinimas maisto, kuris sukelia anoreksijos ir bulimijos ligas. Dieta nėra blogai, jeigu ji sureguliuota ir suteikia normalų kalorijų ir mineralų kiekį sveikam organizmui. Visgi dietų kraštutinumai nesuteikia jokių džiugių rezultatų.

Kasmet pranešama apie besaikio svorio metimo aukas, kurių fotografijose sunku atpažinti žmogų. Problema, jog šiam procesui pasiryžęs žmogus nemato nieko blogo savo išvaizdoje. Artimieji privalo stebėti savus, jų kūno pokyčius ir laiku reaguoti. KMI moterims yra vienas tinkamiausių būdų, kaip greitai nustatyti realią žmogaus svorio situaciją.

Vyrų svoris 

Vyrai rečiau kenčia nuo nepakankamo svorio negu moterys. Visgi pasitaiko net ir tokių atvejų. Jeigu vyras visą gyvenimą kenčia nuo mažo svorio, vargu ar įmanoma, ką nors pakeisti. Galima bandyti taikyti maisto valgymo terapiją, kuomet kalorijų lentelė parodo, kokius produktus tikslingiau valgyti, norint priaugti svorio. Visgi, jeigu vyro svoris pradėjo kristi staigiai, o kmi vyrams rodo ženklius pokyčius, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Staigus svorio kritimas gali būti susijęs su ligos progresavimu, pavyzdžiui, vėžiu. Jeigu ignoruosite šiuos pokyčius, galite sutrikdyti savo sveikatą arba net prarasti gyvybę.

Vaikų svoris 

KMI vaikams nėra taikomas, tačiau mažas svoris gali pasireikšti. Dauguma tėvų jaudinasi, jog vaikas nenoriai valgo ir niekaip nepriauga svorio. Pasikonsultuokite su pediatru dėl vaiko sveikatos. Pasitaiko atvejų, kuomet nenoras valgyti išaugamas su amžiumi, o svoris pasitaiso paauglystėje. Neverskite per prievartą valgyti savo vaikų ir neskaičiuokite jų KMI, nes tai nėra tikslinga. Dažnai vaikai patys jaučia, ko trūksta jų organizmui ir stengiasi valgyti daugiau tų produktų. Taip pat, vaikai moka gerai derinti maisto produktus, pavyzdžiui, retai valgo mėsos ir duonos produktus kartu, kas nėra pats geriausias derinys.

Taigi, KMI yra pirmasis ženklas, jog verta pradėti mąstyti, kodėl kinta Jūsų svoris. KMI skaiciuokle moterims ir vyrams turėtų būti pagrindinė atsargos priemonė, kuri padeda sureaguoti laiku. KMI skaiciuokle galite rasti internete daugybėje portalų, arba apsiskaičiuoti rankiniu būdu. Nerizikuokite susirgti anoreksija, bulimija, mažakraujyste arba tapti nevaisingiems. Kaulėti moterų kūnai nėra patrauklu ir gražu, jog vertėtų dėl jų aukoti tiek daug. Tikrinkitės KMI reguliariai ir gyvenkite sveikai!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *