Klinika

Rūpinkitės savo sveikata profesionalų rankose 

Sveikata yra brangiausias turtas žmogaus gyvenime, todėl labai svarbu save saugoti, profilaktiškai tikrintis ir konsultuotis su specialistais bei jokiu būdu nedelsti, pajutus pokyčius organizme. Dauguma žmonių sveikatą tikrina poliklinikoje, kitų poreikius atitinka privati klinika ar specialistų kabinetai, kurie pastaruoju metu tampa rimti konkurentai valstybinėms gydymo įstaigoms. Kokie privačių klinikų privalumai? Ar verta keisti gydymo įstaigą?

Tikrinkitės laiku 

Vienas svarbiausių privačios klinikos privalumų, jog nereikia laukti ilgų eilių, norint pasikonsultuoti su specialistu. Privati klinika neturi tokio didelio kiekio pacientų, kaip valstybinės poliklinikos, todėl joje dirbantys medikai gali konsultuoti labai lanksčiu grafiku. Turbūt dauguma gyvenančių Vilniuje yra susidūrę su skaudžia realybe, kuomet konsultacijos pas šeimos gydytoją reikia laukti savaitę, o pas širdies ar inkstų specialistus užtrunka iki mėnesio. Ar protinga gaišti laiką, jeigu jaučiate širdies ritmo sutrikimus? Privati kardiologijos klinika sutiks kiekvieną norintį pasikonsultuoti, pasitikrinti be savaites ar mėnesius trunkančių eilių. Taigi, jeigu gyvenate sostinėje ir norite pasitikrinti sveikatą skubiai, neabejotinai efektyviau gelbsti privati klinika Vilniuje.

Profesionalumas ir kompetencija 

Gydytojų kompetencija nebūtinai yra aukštesnė privačiose klinikose, kadangi net ir poliklinikose dirba visoje Lietuvoje garsūs medikai. Didžiausias skirtumas, jog valstybinėse medicinos įstaigose gydytojai per dieną turi apžiūrėti begales pacientų, todėl natūralu, jog ne visuomet pavyksta atidžiai atlikti šias procedūras, skubama, neįsiklausoma. Privati klinika dėl mažesnių pacientų srautų suteikia savo darbuotojams galimybę, neskubant atlikti pareigas, įsigilinti į kiekvieno paciento būklę. Juk kiekvienas pacientas turi teisę būti išgirstas. Šiuo atžvilgiu privati klinika turi didelių pranašumų lyginant su valstybine poliklinika.

Kai kurie skeptikai teigia, jog privačios klinikos negali suteikti visų sričių specialistų konsultacijų. Tačiau to suteikti negali net ir poliklinika. Tam tikrų sričių gydytojų visoje Lietuvoje yra vienetai, todėl, kad ir kur besigydytumėte, būsite nukreipti būtent pas juos, kad ir kur gyventumėte ar gydytumėtės. Visus kitus populiarius gydytojus – šeimos gydytojus, kardiologus, urologus, ginekologus ir t.t. – galima rasti bet kurioje didesnėje privačioje klinikoje. Kiekviena klinika nori suteikti savo pacientams kuo daugiau patogumų ir pasirinkimo galimybių. Įvertinkite pastangas dėl Jūsų pačių sveikatos.

Kaip išsirinkti privačią kliniką? 

Privačių klinikų yra be galo daug kiekviename didesniame mieste, todėl gali kilti klausimų, o kuri klinika geriausia? Visų pirma, pasitarkite su pažįstamais ar draugais. Artimieji gali rekomenduoti, arba kaip tik atkalbėti nuo vienos ar kitos gydymo įstaigos. Kuo daugiau patirčių išgirsite, tuo objektyvesnę tiesą ir įvaizdį susikursite.

Jeigu neturite pažįstamų arba nepasitikite jų rekomendacijomis, išmėginkite paiešką internete. Jeigu žinote gydymo įstaigų oficialius interneto puslapius, pavyzdžiui, kaip medcentras.lt, perskaitykite, kokias paslaugas teikia, kokie specialistai dirba ir t.t.

Klinikos galite ieškoti pagal gyvenamą vietą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate Grybo gatvėje, gal būt kažkur netoliese yra iki šiol nepastebėta privati klinika. Išmėginkite paieškas pagal – grybo klinika Vilniuje. Toks paieškos būdas turėtų pateikti arčiausiai Jūsų namų esančias privačias klinikas.

Taigi, gydymo įstaigų pasirinkimo spektras labai platus: valstybinė poliklinika, privati klinika, medicinos diagnostikos ir gydymo centras ir t.t. Visgi, nepaisant gausos, gydymo įstaigą rinkitės atsargiai ir apgalvotai, nes jos specialistai turės pasirūpinti Jūsų brangiausiu turtu – sveikata. Apsvarstykite savo užimtumą ir finansines galimybes, bei į tai atsižvelgiant, pasirinkite geriausią Jums variantą. Jeigu neapsisprendžiate, išmėginkite kelis variantus, kol atrasite Jums priimtinausią ir patogiausią. Gal būt Jums geriausiai tiks privati klinika, o gal kaip tik priešingai – nepateisins lūkesčių. Tokiu atveju, niekada nevėlu sugrįžti į valstybinę polikliniką. Rūpinkitės tuo, kas pasirūpins Jūsų sveikata.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *