Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Keliones

Kodėl verta keliauti?

 

Keliones

Keliones

Keliones mūsų šalies gyventojams pasidarė ypač prieinamos po to, kai įstojome į Europos Sąjungą. Tikri aistruoliai surasdavo būdų keliauti ir anksčiau, dar netapus pilnateise Europos šalimi. Tačiau būtent dabar daugybė pigų skrydžių, autobusų ir traukinių reisų, leidžia kasdien tūkstančiams žmonių pajusti, ką reiškia kelionės.  Ir vis dėl to, pabandykime apibendrinti, kokie yra pagrindiniai privalumai, dėl kurių kelionės daugybei žmonių siejasi su gerais prisiminimais.

Pažinimas

Pažinti kitas kultūras, kaip sako antropologai, galima tik vieninteliu būdu – sukuriant asmeninį santykį su kitais. O pažindami kitą, kartu mes pažįstame ir save, tampame protingesni, galime tinkamiau įvertinti savo gyvenimo situacijas. Tad keliones iš tiesų yra vienas iš svarbiausių pasaulio pažinimo kelių. Tik svarbu stengtis tą tikslą įgyvendinti. Kartais galima išvengti „galvojimo darbo“, ir nusisamdyti kelionių gidą arba leisti, kad tave kas nors visada vestų už rankos, tiksliai pasakytų, kur eiti, ką daryti. Ne visada tokios keliones praturtina žmogų taip labai, kaip tos, kurias planuojame savarankiškai. Tai itin svarbi gyvenimo mokykla ir savarankiškumo įgūdžių gerinimo sąlygos.

Kiek daug gausime iš keliones, kiek mes iš jos pasiimsime – ir vėl priklauso ne nuo kažko kito, o tik nuo mūsų pačių. Tad turime būti atviri naujoms žinioms, stengtis ne slysti paviršiumi, o gilintis į įvairias situacijas kuo labiau. Tarkime, galime atvykti į naują vietą, ir stengtis aplankyti visus muziejus, praleisti juose pakankamai laiko, kad būtų galima įsigilinti į šalies istoriją. Nueiti į turgų, kuriame atsiskleidžia įvairūs visuomenės dėsniai, ir kur galima prisirinkti ir suvenyrų. Iššniukštinėti visus rajonus ir rajonėlius.

Ir kas daugiau, jeigu ne keliones leidžia pažinti tiek daug skirtingų žmonių? Ieškokite progų susipažinti su vietiniais gyventojais, klausinėkite jų visokių dalykų apie esamą gyvenimą toje šalyje – tai unikali informacija, kurios jums neperduos jokie turistų gidai ar dokumentiniai filmai. Tai unikalu, nes ypatingas santykis kuriasi kaskart, pradėjus bendrauti, atsidūrus naujoje vietoje.

Aplinkos pokyčiai

Net ir paprastos keliones automobiliu savame krašte – jau yra ištrūkimas iš realybės. Pakeisti aplink, pabūti kitose vietose, kiekvienam žmogui yra labai sveika. Juk šiek tiek išėjus iš įprastų vėžių, net jeigu tai smagios keliones po Lietuva su draugais, mes iškart grįžę viską galime įvertinti nauju kampu. Gal kartais priprantame ir nebepastebime kai kurių dalykų savo kasdienybėje, kaip kad pripratę prie kambaryje stovinčio laikrodžio tiksėjimo, imame jo nebegirdėti. Taip ir grįžę iš paskutines minutes keliones mes staiga vėl pamatome savo gyvenimą, galbūt paaiškėja kokie nors dalykai, kuriuos vertėtų pakeisti.

Be to, poilsines keliones atlaisvina jūsų protą. Jums nebereikia galvoti apie jokius įprastus kasdienybės rūpesčius, kurių žinoma kasdien yra tikri milijonai, įskaitant net ir pavyzdžiui keliones internetu ieškojimą. Tik kai nebeturite jokių degančių darbų, kai išjungiate savo protą vien tiktai poilsiui – tik tada jūs pagaliau galite pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, įvertinti save, savo gyvenimo padėtyje. Keliones draudimas neleistų jums ištrūkti iš įprasto kraštovaizdžio, todėl geriau sau to nedrausti.

Kone kiekvieno keliaujančio žmogaus patirtis rodo, kad keliones i Turkija leidžia ne tik šildytis prie puikių viešbučio baseinų, o keliones i Tailanda – ragauti egzotiškus vabzdžius ir joti ant dramblio. Visa tai kartu padeda jums apmąstyti savo gyvenimą, pamatyti jį naujomis spalvomis. Kuo labiau pakeičiate aplinką, kuo labiau nutolstate nuo namų, tarkime keliones Australija metu, tuo daugiau patiriate, tuo lengviau pamatote save iš šalies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *