Kelionės į Turkiją ir traukiniai joje

Kelionės į Turkiją
Kelionės į Turkiją

Traukiniai yra viena iš seniausių moderniųjų susisiekimo priemonių. Jie yra saugūs ir dažniausiai pigūs, nors šiek tiek lėtesni, nei tarkim automobiliai. Tačiau yra daug žmonių, kurie mėgsta keliones traukiniais vien dėl senovinės dvasios, laisvo laiko kelionės metu ar tiesios bėgių dundesio! Kelionės į Turkiją metu taip pat galite pasitelkti šią transporto priemonę į pagalbą. Jums rinktis kuo keliauti, galite tai daryti lėktuvu, autobusu, išsinuomotu automobiliu ar net dviračiu! Tačiau taip pat populiarus keliavimo būdas yra traukiniai. Kelionės yra Turkiją yra puikus būdas pailsėti, pabėgti nuo rutinos ir patirti kažką naujo, tad ir pasivažinėti traukiniais manau neatsisakytų dauguma. Juk nedažnai būdami Lietuvoje važinėjatės traukiniais, mūsų šalyje šis keliavimo būdas nėra itin populiarus.

Kelionės į Turkiją metu galėsite įsitikinti, jog TCDD (Turkish Republic State Railways), kas išvertus iš anglų kalbos yra Turkijos geležinkeliai, siūlo kur kas pigesnes keliones nei tarkim autobusu, tačiau taip pat ir lėtesnes nei su juo. Taip pat, kita problema susijusi su traukiniais yra ta, jog visoje Turkijoje tėra 11 tūkstančių kilometrų bėgių, o juk Turkija tokia didžiulė šalis! Tai reiškia, kad kelionės į Turkiją metu negalėsite aplankyti visų norimų vietų su traukinių, nes geležinkeliai nėra pakankamai gerai išvystyti ir
neaprėpia visos Turkijos, jos miestelių ir kaimelių. Visoje Turkijoje yra tik 2 geležinkelio linijos, kurios yra elektrifikuotos. Tai yra linija Stambulas – Ankara, bei Stambulas – Edirnė. Kaip jau supratote, kelionės į Turkiją metu galėsite aplankyti praktiškai tik didžiausius miestus, jei būsite nusiteikęs naudotis tik traukinių linijomis. Bet kaip jau minėjome ankstesniame straipsnyje pateikiančiame kelionės į Turkiją planavimo patarimus, tarp didelių miestų pigiausia, greičiausia ir patogiausia keliauti yra pasinaudojant pigių skrydžių kompanijų siūlomais skrydžiais. Vienintelis dalykas, kodėl vietoj lėktuvo turėtumėte pasirinkti traukinį, gali būti tas, kad norite pajausti senovės dvasią ir pakeliauti kiek labiau tradicišku būdu. Nors ir tai nesuteikia didžiulių vilčių, nes elektrifikuotos traukinių linijos ir naujoviški traukiniai nesukurs tos senosios dvasios. Tad geriausia, jei kelionės į Turkiją metu norite būti tradicišku, keliaukite po įžymias miestų vietas pėsčiomis arba išsinuomotu dviračiu, o keliaudami tarp miestų nusiteikite prarasti tradicinę dvasią ir pasinerti į naujųjų technologijų siūlomus privalumus.
http://www.youtube.com/watch?v=cZ6jmN620z0

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *