Kaip nuspėti orus, renkantis atostogų laiką?

orai
orai

Orai yra vienas aktualiausių klausimų, kuomet susiruošiama atostogauti. Galite pasiimti laisvų dienų, susikrauti lagaminus, nusipirkti kelialapį, tačiau, jeigu tuo metu orai bus blogi, kelionė nenusiseks. Sakoma, jog orų nepakeisi. Tai teisybė, tačiau orus galima numatyti. Keliaujant svarbu ne tik pigus kelialapis, tačiau laiku patikrintos, kokios oro sąlygos tam tikroje vietoje.

Orai iš anksto

Orų prognozės tiksliausios tik kelios dienos prieš, deja, retas žmogus gali sau leisti taip greitai susiorganizuoti kelionę. Nenusiminkite, nes kartais prognozės pateikiamos apibendrintai. Pavyzdžiui, dažnai sinoptikai spėja, kokie orai bus sia vasara ir pagal tai žmonės pasirenka, kur atostogauti. Jeigu prognozuojama šalta ir lietinga vasara, tuomet verta pamąstyti apie kelionę svetur. Jeigu vasara numatoma karšta, tuomet didelė tikimybė gerai pailsėti Lietuvoje.

Jeigu keliaujate į užsienį, pasidomėti, kokie orai būdingi tam regionui. Pavyzdžiui vėlyvą rudenį Turkijoje labai lietinga, nors dauguma tikisi, jog šioje šalyje visuomet šviečia saulė. Egipte pavasarį orai faktiniai taip pat nėra palankūs. Temperatūra aukšta, tačiau dėl šalto ir nuolatos pučiančio vėjo, nėra jokio malonumo būti prie jūros.

Orai Lietuvoje

Kiekvienam aktualiausi orai ten, kur jie gyvena. Mūsų klimatas yra permainingas, todėl retai galima tikėtis, jog bus taip, kaip išprognozuota. Orai sekmadieni gali būti saulėti ir šilti, o štai pirmadienį jus pasitiks šaltis ir lietus. Deja, tai lietuviškos realijos, todėl nieko neįmanoma padaryti. Visgi, prognozės kartais klysta. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet prognozuojamas blogas oras taip ir nepasiekia Lietuvos. Dėl šios priežasties, nenusiminkite iš anksto, nes Lietuvoje stebuklų pasitaiko.

Fenomenalu, tačiau Lietuvoje, tokioje mažoje valstybėje, orai gali radikaliai keistis skirtinguose rajonuose. Pavyzdžiui, dažnai savaitgalio orai Klaipedoje nesutampa su prognozuojamais Vilniuje. Pajūryje visuomet vėsiau, tačiau dėl didelio vėjo, lietaus tikimybė čia mažesnė. Jeigu prognozuojami šilti orai prie jūros, nesitikėkite, jog vanduo bus taip pat šiltas. Kad temperatūra pakiltų bent keliais laipsniais, reikia savaitės arba daugiau karštų orų, bet net ir tokiu atveju jūros vanduo bus vėsus. Jeigu jus domina tikslesnės prognozės, tuomet paieškokite jų internetu pagal paiešką – orai Lietuva.

Keliaujantiems svetur

Lietuvos klimatas neprognozuojamas, tačiau, jeigu ketinate keliauti į Pietus, tuomet viskas daug paprasčiau. Orai Europoje numatomi pakankamai lengvai: Šiaurėje šalta, Pietuose šilta. Tai stereotipai, tačiau dažnai pasiteisina. Pavyzdžiui, keliaujant į Suomiją rugpjūčio mėnesį, nesitikėkite maudytis jūroje, nebent mėgstate ledinį vandenį. Kita vertus, jeigu keliaujate žiemą į Ispanijos pietus, tuomet tikrai įsidėkite daug drabužių trumpomis rankovėmis.

Orai pasaulyje yra labai skirtingi, todėl vasaros malonius orus galima rasti bet kokiu metų laiku. Turtingi žmonės dažnai pasirenka nepastovų gyvenimą pagal klimato pokyčius. Pavyzdžiui, vasarą praleidžia Europoje, o žiemą Indonezijoje, kur malonu ir šilta.  Eiliniai žmonės negali sau leisti keisti gyvenamosios vietos pagal orus, tačiau atostogos yra visai kas kita. Ilgiau pataupius, patartina išmėginti kelionę į Turkiją ar Egiptą. Tai nuostabaus klimato šalys, kuriose jūra vasarą šilta, o saulė beveik nenusileidžia. Medžiuose tupinčios papūgos, egzotiški augalai ir malonus pietų vėjelis greitai atgaivintų jūsų kūną ir mintis.

Visgi, keliaudami į egzotiškus kraštus, pasidomėkite skiepais. Šilti orai, drėgnas klimatas yra puikios sąlygos veistis maliarijos uodams ir kitiems pavojingiems parazitams. Be to, pietuose, norint išvengti vandeniu perduodamų mikrobų, dažnai jis yra dezinfekuojamas chloru, todėl negerkite vandens iš čiaupo. Net ir egzotiški orai turi tam tikrų minusų, todėl būkite pasiruošę!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *