Kaip greitai numesti svorio

Vaikiški personažai, kuriems reikėtų numesti svorio

Kaip greitai numesti svorio
Kaip greitai numesti svorio

Apkūnesnių vaikų tėvai žino, jog rūpestis, kaip greitai numesti svorio gali prasidėti nuo labai jaunų dienų. Vaikai taip pat linkę į nutukimą, ir, kol dar nelanko mokyklos bei nepatiria patyčių dėl svorio, dažnai apvalaus vaiko įvaizdį sieja su mielais dalykais. Psichologų teigimu, pasakų, animacinių filmų herojai, ekrane užimantys pusę jo vietos, vaikams beveik visada asocijuojasi su linksmumu, jaukumu, mielumu. Todėl, kai vaikams pirmą kartą imama reguliuoti mityba, ieškoma būdų kaip numesti svorio, vaikai patiria atmetimo reakciją. Siūlome žvilgtelti į populiarių pasakų bei animacinių filmų repertuarą dabartinėje rinkoje ir pasvarstyti – kuriems personažams vertėtų vietoje uogienės stiklainio rinktis griežtą dieta. 

Ate ate, teletabių riebalai, ate ate 

Vienas ryškiausiai ikimokyklinio amžiaus vaikų televizijos eterį okupavęs edukacinis filmas „Teletabiai“ itin gerai pagrindžia prieš tai išsakytą mintį, jog personažai, kuriems, akivaizdu kaip greitai numesti svorio vertėtų, primena mielus minkštus padarus.  Keturi ryškiaspalviai personažai, banguodami savo plačiais ir riebiais apvalumais liuoksi per žalias kalvas, kemša dulkių siurblio pagamintus sausainius ir net nemąsto apie tai, kaip suliekneti. Vaikams šis pavyzdys gali diktuoti panašų gyvenimo būdą. Juk kūdikiai būtent iš šio filmo dažnai mokosi nuolat kartojamų frazių („paspirtukas“, „ate ate“ ir t.t.), todėl, kodėl gi jie turėtų nesisemti įkvėpimo ir gyvenimo būdo bei mitybos įpročiams? Dietologai pasakytų – serialo prodiuseriai tikrai turėtų sunerimti, kaip greitai numesti svorio keturiems ryškiaspalviams teletabiams.

Karlsonas, kuris gyvena apvalumuose 

Nieko nepadarysi – mūsų senas geras, mylimas, pamėgtas, Astridos Lindgren sugalvotas, rusų animuotas, Lietuvos Televizijos transliuotas Karlsonas yra dar vienas personažas, kuriam turėtume negailėti patyčių dėl antsvorio. Jeigu Karlsonas būtų realus vaikas, jam labai greitai reikėtų numesti ryškiai per didelio svorio, antraip jis taptų pirmuoju vaiku, laipiojančiu stogais, ir dėl blogos mitybos patyrusiu širdies infarktą.

Šrekas, išeinantis iš žalios spalvos 

Savo žalios spalvos riebalų apimtį sumažinti ir susirūpinti, kaip greitai numesti svorio, turėtų ir visame pasaulyje dabar populiaraus animacinio filmo apie gražuolės ir pabaisos meilę pagrindinis herojus Šrekas. Kaip suliekneti, jis galėtų pasirūpinti ne tik dėl mažųjų žiūrovų, bet ir dėl vyresnio amžiaus žmonių, kurie taip pat pamėgę šį filmą ir, nors yra ir šimtai geresnių filmų, dėl siauro mąstymo ir jų nežinojimo, vos tik pasirodžius naujai Šreko serijai, išperka visus bilietus kino teatre. Drauge į kiną pasiima porą popkornų ir limonado porcijų ir čia pat, kino salėja, ima panašėti į potencialius svorio metikus.

Septyni nykštukai ir dieta

Tiems, kas gerai prisimena pasaką apie Snieguolę, nereikia priminti, jog ši Walto Disnėjaus greitai išrasta laibo liemens gražuolė ne vieną dieną savo nesveikus pusryčius kuo smagiausiai kerta miško namelyje kartu su septyniais nykštukais. Nykštukai čia taip pat atitinka mažų mielų storuliukų įvaizdį, nesvetimą į apkūnumą linkusiems vaikams. Numesti riebalų reikėtų visiems septyniems.

Mikė Pūkuotukas, vargšelis 

Senosios rusiškos animacijos gerbėjų klubas, rinkdamas mieliausius storus personažus, ko gero, Karlsoną eilėje statytų tik po Mikės Pūkuotuko. Deja, ir šiam mielam medaus mylėtojui būtų galima susimąstyti, kaip greitai numesti svorio. Medaus statinaites turėtų keisti želmenų sulčių stiklainiai, morkų aruodai, virti kopūstėliai, visokios lapienės, žolės ir kiti nekaloringi maistai. Dietologai šiame filme net įžvelgtų keistą paradoksą – paršelis, kuris visose mitologijose, filmų, pasakų ir kt. siužetą turinčių kūrinių diskurse atitinka riebaus prisisotinusio paršo prototipą, čia, atvirkščiai, kaip tikras sveikuolis kadre užfiksuojamas ne tik su balionėliu, bet ir su morkele rankoje. Iš Knysliuko Mikė galėtų ir pasimokyti, kaip greitai numesti svorio.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *