Grindinio trinkeles

Grindinio trinkeles
Grindinio trinkeles

Grindinio trinkeles tikriausiai nė nepastebėjote, jei niekada nežiūrite sau po kojomis. Jos taip greitai tampa natūralia kiemo dalimi, savaime suprantama ir nė nepastebima. Šiuo aspektu grindinio trinkeles primena skulptūras savame mieste. Jei kelionėje ir atkreipi dėmesį į didžius vyrus bei moteris, įamžintus akmenyje (daugiausia dėl to, kad taip pataria turistų gidas), tai eidamas savo miesto gatvėmis dažniau kreipi dėmesį į vitrinas arba nenuleidi akių nuo grindinio (aišku, šitaip jo paties irgi nepastebėdamas) ir visai nežinai, kuriame skverelyje kokia praeities įžymybė puikuojasi. Lygiai taip pat gali pastebėti neįprastą trinkelių raštą, jei svetimame kieme bėgi basas į pirtį, bet kalbant apie vietas, kuriose lankaisi dažnai, tikriausiai nė negalėtum įvardinti, ar ten betoninės grindinio trinkelės, ar šiaip žvyru nubertas takelis.
Tačiau toks abejingumas grindiniui išlieka tik tol, kol neįvyksta pokytis. Dažnai tik jam ir turime būti dėkingi už tai, kad atskleidžia mums tas kasdienybės puses, kurios slepiasi, apsimesdamos gyvenimo fonu. Taigi, grindinio trinkelės. Jei pasikeitė jų raštas, takelis arba kiemo danga iškilo arba išsiplėtė vejos sąskaita, šiuos kiemo dangos elementus pastebėsite neišvengiamai.

Arba dar: jei ilgą laiką sėdite kieme arba rūkote prisėdęs ant įėjimo slenksčio, kartais žvilgsnis kur nors fiksuojasi, kol mąstote. Iš pradžių nesuprantate, į ką čia taip įdėmiai žiūrite, tačiau vėliau ima ryškėti objekto kontūrai, savybės. Pastebite ypatingą raštą, kurį sudaro trinkeles, imate svarstyti, ar toks raštas yra įprastas kiemams, ar tai – daug pastangų reikalavęs asmeninis pasirinkimas? Pastebite kokį ornamento arba faktūros neatitikimą, išsikišimą, ir jis pradeda jus neapsakomai erzinti. Norite tuojau pat iškasti neklusniąją trinkelę ir pataisyti kompoziciją.
Tuomet pradedate svarstyti apie grindinio trinkelės kaina. Tikriausiai tie, kurie jas užsakė, rinkosi pigiausią variantą, gal netgi atidžiai ieškojo, kurios grindinio trinkeles maziausiomis kainomis. O gal priešingai – norėjo parodyti savo sofistikuotą skonį ir nusprendė, kad nevalia taupyti grindinio trinkelių sąskaita, juk jos – kiemo veidas tiek reprezentacine, tiek funkcine prasme. Jei toks raštas buvo pasirinktas tyčia, ką jis pasako apie jums artimą žmogų (arba nepažįstamą, kurio kiemu naudojatės)? Staiga pajuntate, kad nieko apie jį ar ją nežinote, nes net neįsivaizduojate motyvo pasirinkti tokias trinkeles: ar tai buvo grindinio trinkeliu ispardavimas rezultatas? Kas dabar pasakys?
Kita vertus, nuraminate save, gal asmuo tiesiog paskambino pagal skelbimą „klojame trinkeles“ ir pasikonsultavęs su meistais paprašė jų sukloti tokias grindinio trinkeles, kokios jiems patiems atrodo geriausios. Bet šitai kelia naujus klausimus! Kokios profesijos atstovai nusprendžia, kurios trinkeles geriausios? Pagal ką šis sprendimas atliekamas? O kur dar šių cementinio arba betoninių – o visgi, kokių? – dizaino specialistai! Ar jiems tai – tik paprastas būdas prastumti laiką iki darbo pabaigos, ar aistringas ir kūrybines galias išlaisvinantis užsiėmimas?..
Grindinio trinkeles – tarsi skulptūros pažįstamame mieste. Į jas žiūrime, bet jų nepastebime, praeiname ir užlipame ant jų, bet neįsimename. Tačiau kartais, sykį ilgam užfiksavus žvilgsnį ant grindinio, pradedate pastebėti į pašto dėžutes mėtomus lankstinukus apie grindinio trinkelės akcija ir grindinio trinkeles zemiausiomis kainomis, pradedate lyginti trinkelių raštus įvairiose vietose, svarstote, kaip jos gaminamos, kurios yra geresnės – keraminės ar betono trinkeles… Šis žvilgsnis į svetimą pasaulio dalį greitai praeis ir po kiek laiko, naujam objektui pagavus jūsų dėmesį, užmiršite, kas jus taip domino. Iki tol, kol pačiam prireiks kloti grindinio trinkeles ar daryti namo apdailą

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *