Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Fotoaparatų pasirinkimo niuansai

Veidrodinis fotoaparatas NikonŠiandien fotografuoti galima net telefonu ir gauti pakankamos kokybės nuotraukas. Tačiau dažną vartotoja vis tiek domina profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai. Tikima, kad tokie fotoaparatai suteiks nuotraukoms gerokai aukštesnę kokybę. Ar tai tiesa?

Profesionalūs fotografai mano, kad labiausiai nuotraukos kokybę veikia paties fotografo žinios ir kvalifikacija. Tikras meistras ir su prasta technika geba kurti šedevrą. O jei žinių apie fotografavimą nėra, nepadės ir brangūs profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai. Vis dėlto niekas nenuginčys, kad veidrodiniai fotoaparatai turi savų privalumų.

Išplaukęs fonas

Nors veidrodiniai aparatai paprastai didesni ir sunkesni už kompaktinius (tai dažnai įvardijama kaip pagrindinis jų trūkumas), tačiau tai atperka nuotraukos kokybė. Dažniausiai žavimasi išplaukusiu fonu, kuris gaunamas fotografuojant veidrodiniu fotoaparatu portretą ar arti esantį objektą. Paprastai toks fono „išplaukimas“ labiausiai priklauso nuo objektyvo – nėra skirtumo, ar naudojami veidrodiniai fotoaparatai nikon, ar veidrodiniai fotoaparatai canon, ar dar kito gamintojo gaminiai. Faktas, kad su kompaktiniu aparatu toks efektas dažniausiai neišgaunamas ir visa nuotrauka gaunasi vienodai ryški. Būna atvejų, kai tai naudinga, tačiau daugelis žmonių nori, kad nuotraukoje būtų akcentuojamas pagrindinis elementas, o fonas susilietų, neblaškydamas dėmesio.

Veidrodiniai – greitesni

Dažnai veidrodiniai fotoaparatai pradedantiesiems patrauklūs ir tuo, kad tokiais aparatais gerokai lengviau fotografuoti greitai judančius objektus – gyvūnus, mažus vaikus. Taip yra dėl to, kad veidrodinis fotoaparatas visada greičiau sufokusuoja vaizdą, ir nuotraukos gaunasi kokybiškesnės. Be to, tokiuose aparatų daugelis parametrų gali būti parinkti rankomis, o tai suteikia daugiau galimybių, leidžia prisitaikyti prie aplinkos ir išgauti norimą efektą. Tuo tarpu kompaktiniai fotoaparatai dažniausiai viską atliks automatiškai. Tas yra patogiu, kai vartotojas nori tiesiog užfiksuoti vaizdą – pavyzdžiui, ekskursijoje nusifotografuoti prie lankytino objekto – tačiau siekiant meninio vaizdo, kompaktinio fotoaparato galimybių gali nebepakakti.

Dar vienas skirtumas yra kompaktinių ir veidrodinių fotoaparatų patogumas naudoti. Iš vienos pusės, nešiotis kompaktinį fotoaparatą yra patogiau – paprastai jis nedidelis, telpantis į rankinę ar kišenę, kai tuo tarpu veidrodiniai fotoaparatai gali sverti pakankamai daug, ypatingai su priedais – vykstant į kelionę, dažniausiai visa kuprinė turi būti paskirta profesionaliai fototechnikai. Reikia pastebėti, kad kartais tai labai apsunkina kelionę, ypač jei fotografas nepratęs nešioti sunkumų. Be to, jei planuojama fotografuoti, pavyzdžiui, gamtovaizdžio ar miesto panoramas ir tai daryti dieną, tai ir kompaktinio fotoaparato nuotraukų kokybė bus labai gera. Kompaktinio fotoaparato nuotraukos paprastai labai suprastėja, kai mažas apšvietimas – trūkstant šviesos, aparato ir ypač objektyvų kokybė labai pasijaučia.

Kainos apgaulingos

Ir dar vienas dalykas, dėl kurio reikia pagalvoti, koks fotoaparatas reikalingas – tai veidrodinių fotoaparatų kainos. Logiška, kad paprastai jos didesnės, negu kompaktinės klasės aparatų. Būna atvejų, kai veidrodiniai fotoaparatai akcija pasinaudojus nuperkami palyginti nebrangiai, tačiau tokiu atveju dera nepamiršti, kad dar reikės pirkti objektyvus. O geri, šviesūs objektyvai savo kaina gali net viršyti paties aparato kainą. Objektyvai daugiausia lemia nuotraukų kokybę, taigi iš esmės kuo vartotojas pageidauja geresnės nuotraukos kokybės, tuo daugiau jis turės investuoti į fotoaparato priedus. Tai neaktualu perkant kompaktinius fotoaparatus. Nors jie ir gali būti suderinti su kai kuriais priedais (pvz. atskira blykste), tačiau iš esmės nuotraukos kokybės šie priedai nenulems. Dėl to kompaktinis aparatas paprastai kainuoja tiek, kiek sumokate parduotuvėje jį įsigydami, o profesionalaus veidrodinio aparato pirkimas – tai tik pirmas išlaidų etapas. Kadangi dažnai brangūs veidrodiniai fotoaparatai issimoketinai perkami ir paskui už juos mokama, pavyzdžiui, metus ar dvejus, tai reikia įvertinti ir tai, kiek reikės papildomų lėšų objektyvams bei kitiems būtiniems priedams.

Galima apibendrinti, kad profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai sumaniai juos naudojant, gali stipriai nulemti nuotraukų kokybę. Tačiau kaip ir bet kokią techniką, juos išsirinkti ir naudoti reikia mokėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *