Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Egzema

Sirgusiųjų patirtis

Paprastai egzema vadinama odos alerginė reakcija į įvairius dirgiklius. Tačiau tai specifinė reakcija, pasireiškianti nuolat, ir laikoma įgimta, neretai paveldima liga. Kartais gali pasireikšti seborėjinė egzema arba kitokio pobūdžio. Taigi, trumpai pakalbėkime apie šią keistą ligą.

Kaip pasireiškia

Egzema

Egzema

Liga pasireiškia kaip įvairūs išbėrimai ant odos. Jie gali būti skausmingi, kartais šlapi, su kažkokiais išsiskiriančiais skysčiais, kartais tai gali būti atvirkščiai – pleiskanojimas. Kas blogiausia, gali būti ir tas, ir tas viename. Taip pat gali perštėti, niežėti, kilti noras kasytis, tačiau egzema tik pablogės, jeigu mes kasysimės. Gali būti kaip nedideli spuogeliai, susigrupavę į didelius būrius ir užpildantys didžiulį plotą. Taip pat tai gali būti ir tiesiog odos paraudimas.

Liga pastebima greitai, plika akimi. Paprastai sergantieji jau turi išsiugdę tą įprotį gana greitai užfiksuoti bepradedančią aktyviai veikti ligą, ir ją sustabdyti. Ji gali pasireikšti įvairiausiose kūno vietose: egzema galvoje tarp plaukų (tai itin komplikuota), taip pat tiesiog ant rankų, kojų, pilvo, kaklo, nugaros, netgi šalia lytinių organų.

Kaip gydyti

Kai atsiranda tokia problema, kaip egzema, reikia kreiptis į gydytojus. Liaudies metodai irgi, žinoma, gali turėti šiokį tokį veiksmingumą, tačiau ieškojimas priemonių tokiais būdais gali priminti tiesiog eksperimentą. Taip, tai tiesa, kad teigiamai veiktų ramunėlių, medetkų nuovirai, taip pat puikusis arbatmedžio aliejus. Tačiau, kaip ten bebūtų, egzema yra liga, žinoma gydytojams jau seniai, todėl ir jos gydymui yra sukurti specialūs vaistai. Juos naudojant, būklė gerėja.

Žinoma, pilnai išgydyti ligos neina. Jeigu žmogus turi polinkį šiuo dalyku sirgti, tai tas polinkis niekur nedings, taip pat, kaip ir zvyneline, kuri gali pasireikšti, gali ir pradingti. Taigi, gydymas yra labiau simptomatinis, siekiant numalšinti momentinį nepageidaujamą poveikį. Tinka įvairūs gydytojų skiriami tepalai, kurie gali kartais būti net ir sukurti hormoniniu pagrindu. Taip pat gali būti skiriami geriamieji vaistai, skirtingais atvejais tinka skirtingi variantai ne vienodai efektyviai. Tokios ligos kaip egzema, vaistai gali būti įvairūs. Nederėtų pacientams patiems bandyti sugalvoti, kokiais būdais jiems šauniausia gydytis. Tegul tai nusprendžia gydytojas.

Dirgikliai

Tokie reiškiniai (kitaip nei dermatitas) prasideda esant panašiai į alerginę reakcijai. Taigi, žmogus gali susirgti, pastebėti odos pakitimus tiesiog dėl to, kad taip jo kūnas sureaguoja į dirgiklį. Žinoma, protingiausia atrodytų tiesiog vengti tų dirgiklių, ir tokiu būdu išlaikyti nuolat sveiką odą. Gali būti reaguojama į sintetinius audinius, į gyvūnus, oro temperatūros ir apskritai klimato sąlygų pasikeitimus, netgi į tam tikrus vartojamus produktus. Taigi, pats geriausias būdas gali būti tiesiog prevencija – vengimas tų dalykų, kurie sukelia ligos būklę. Egzema kudikiams, ne tik suaugusiems gali pasireikšti, taigi, reikia stebėti ir vaikučius – nuo ko jiems prasideda atitinkama reakcija, ir apsaugoti juos nuo dirgiklių.

Sirgusiojo patirtis

Eglė sako, kad jai ši liga prasidėjo jau vaikystėje. „Man liga pažįstama jau labai seniai, nes esu vienas iš tų nemalonių pavyzdžių, kurie įrodo, jog egzema vaikams taip pat būna. Susirgau būdama dešimties, taigi, būdama dar visai vaikas. Nuo to laiko prisimenu savo vaikystę, išmargintą skirtingų nuotaikos dėmių, taip, kaip skirtingai išsimargina ir mano oda. Žinau, kad labai mėgdavau rudenį – tuo metu beveik nebūdavo man jokių nemalonių pojūčių. Tačiau vasara būdavo siaubinga – kaip tik visi pradėdavo važiuoti prie ežerų ir stovyklauti, taip man prasidėdavo įvairūs bėrimai. Negalėdavau to pakęsti labiausiai dėl to, jo kitaip, nei visi kiti vaikai, negalėdavau maudytis, likdavau ant kranto“, – prisimena moteris.

 

Comments are closed.