Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Durys

Ką apie  žmogaus charakterį pasako namų durys?

Durys

Durys

Namai ir namų durys – tai itin svarbi erdvė kiekvieno žmogaus gyvenime. Jau mitologija rodo, kad namų erdvė labai svarbi, o durys yra tos erdvės prieangis, tai ribos ir perėjimo zona. Tokie prietarai  kaip „negalima sveikintis per slenkstį“ ir panašūs, parodo, jog durys visais laikais buvo svarbi profanikos ir sakralumo susikirtimo zona. Tad pažvelkime iš psichoanalizės ir mitologijos perspektyvų, ir pasvarstykime, ką galėtų apie žmogaus charakterį pasakyti jo namų durys.

Senovinės

Jeigu pastebėjote, kad žmogaus namuose – didelės, masyvios, medinės senovinės durys, galite būti tikri, jog jis turi polinkį į galią, valdingumą. Taip jau yra, kad nuo seno didinguose pastatuose, primenančiuose rūmus, pilis, gyvendavo tik labai turtingi, galingi valdovai. Jeigu ten būdavo ir paprastesnių žmonių, jie tiesiog dirbdavo, prižiūrėdavo ten tvarką, o patys vis tiek gyvendavo paprastesniuose būstuose. Tačiau šiais laikais ne kiekvienas žmogus gali sau leisti pasistatyti tokius rūmus, pilį ar tikrą karalystę. Tačiau niekas nedraudžia kurtis palankias ir patinkančias dekoracijas.

Senovinės durys kaip tik ir yra pati taikliausia grafo pastato imitacijos nuoroda. Juk įeidami pro labai puošnias, kilmingumą primenančias duris, mes tarsi įeiname į puošnų ir prabangų žmogaus pasaulį – tokį, kokiame, jam atrodo, yra gyvenama.

Vidaus durys yra tarsi įėjimas į žmogaus svajonių erdvė. Gastonas Bošliaras apie namus kalba, kaip apie itin svarbų žmogaus raidos objektą. Mintys suintensyvėja, mąstant apie namus, namai tampa svarbūs, kaip atramos taškas. Mintyse jie turi atitikti visus žmogaus poreikius idealiai – taip, kaip motinos įsčios atitinka vaisiaus poreikius, apgaubdamos šiluma ir visapusišku rūpesčiu. Tad ir namus mes visada esame linkę kurti taip, kad jie atrodytų lyg idealioji mūsų gyvavimo erdvė. Na, o lauko durys – tai ne tik praktinis dalykas, patekti į pastatą, bet ir simboliniai vartai į vidinį pasaulį, tai mūsų sielos, mūsų paslapčių prieangis.

Karoliukų vėriniai

Būna kartais į namus arba tarp kambarių statose nerasi tvirtų patvarių durų, tačiau ten bus karoliukų vėriniai ar sunkios užuolaidos. Tokios durys Kaune, kaip ir visame pasaulyje taip pat yra parduodamos. Tačiau, ar visada susimąstome, ką tokios reiškia durys. Pigiau jas įstatyti, tai faktas, tačiau ar tikrai tai pagrindinė priežastis, kodėl žmonės kartais renkasi tokias saugumo ir privatumo negarantuojančias duris?

Atsakymas čia paprastas. Taip paprastai elgiasi laisvos sielos, itin bendrauti mėgstantys, hipiškų ir bohemiškų idėjų paveikti žmonės. Šarvuotos durys jiems reiškia nepagarbą kitam žmogui, nes tai pernelyg didelis šaltis, atskirtis. Na o lengvai ranka nužeriami karoliukai ar praskleidžiama užuolaida – tai net pasibelsti pagrindo neturintis įėjimas. Jis sako – kas mano, tas tavo, ir kas tavo, tas mano, tu visada esi laukiamas mano namuose. Tokios durys kaina irgi yra palankios, vadinasi, jos, būdamos ekonomiškos, nedemonstruoja kažkokio socialinio ar materialinio statuso. Kiekvienas, norintis, irgi galėtų savo medines durys iškeisti į karoliukus ar užuolaidas.

Paprastumas

Jeigu matote, kad pas kažką durys yra panašios kaip trys kapeikos, tačiau galbūt labai gerai saugančios namus – gali būti, kad jūs tiesiog susidūrėte su praktiškumo ir paprastumo mėgėjais. Paprastos faneruotos durys gali būti pas žmones, kurie nejaučia didelių dvasinių poreikių, į viską žvelgia paprastai ir gana paviršutiniškai. Durys jiems tėra techninė galimybė įeiti į namus ir iš jų išeiti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *