Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Draudimas

Psichologo komentaras: draudimas suteikia saugumą

Draudimas
Draudimas

Draudimas nėra tokia jau sena paslauga – jai susiskaičiuotų gal tik apie šimtas metų. Kol nebuvo draudimo, žmonės tikriausiai kažką gyvenime darė kitaip. Tačiau, kaip dažnai draudimas yra mokamas, daugybė žmonių jį sumoka, o įvykio, kuriam draudžiama, neretai net ir nenurinka. Tada kyla klausimas, iš ko tada uždirba draudimai? Kaip veikia jų psichologija, jog žmonės draudžiasi? Apie tai mums pasakoja psichologė Asta.

Sveiki, Asta, ar pati draudžiatės?

Žinau, kaip veikia draudimas, žinau, kad jis užkabina didžiausias mūsų baimes. Nors pati esu psichologė, ir žinau, kaip veikia šitas aparačiukas, aš pripažįstu, kad esu žmogus, ir vis tiek turiu tų žmogiškų baimių. Todėl taip pat esu apsidraudusi, mano yra draudimas darbuotojo naudai.

Tai kaip gi veikia visa tai, kodėl žmonės draudžiasi?

Iš tiesų, dauguma žmonių problemų atsiranda tik dėl baimių. Baimė yra natūralus jausmas, susijęs su ateities įvykiais. Kadangi mes gyvename dabarties plotmėje, ir nežinome, kas bus ateityje, mes negalime pasakyti, kas laukia ateityje. Jeigu numanome, kad laukia tam tikri įvykiai, išprovokuosiantys mūsų neigiamas emocijas, dažnai jau iš anksto imame jas jausti, ir taip atsiranda baimė. Kartais baimė gali būti labai stipri, kartais žmogus savaime bando ją racionalizuoti ir sutramdyti. Mirties baimė veikia kiekvieną iš mūsų, ir neretai draudimas ir yra orientuotas būtent į šią populiariausią baimę.

Kalbu ne apie tai, kada vyksta draudimas darbuotojo naudai, tačiau apie tai, kaip mes bijome mirti. Kas yra mirtis? Mirtis yra ne gyvenimas, priešingybė gyvenimui. Mes imame mažiau gyventi, kai stoja mūsų įprasta veikla, kai nesipildo svajonės, kai liūdime, kai viskas vyksta kitaip, nei norėtume. Tada atrodo, kad ta projekcija, kur save matome, ir yra gyvenimas, o kol ji neprasidėjo, nesame laimingi. Tarkime, net ir draudimas dviraciui gali palengvinti mūsų baimę negyventi. Tarkime, žmogus perka labai brangų dviratį, jį tiesiog dievina, daug važinėja, tačiau jį persekioja labai didelė baimė, kad jis to dviračio neteks, ir tada ši laimė išslys iš rankų, ir tai bus nebe gyvenimas, o tik svajonės apie jį. Taigi draudimas dviraciui tarsi suteikia mums iliuziją, kad esame apsaugoti nuo to kažkokio praradimo.

Vadinasi, draudimai apeliuoja į įvairias sritis, tačiau visa tai vis tiek suvedate į mirties baimę?

Jeigu mirtį laikytume ne gyvenimu, tuomet taip. Juk pažiūrėkite, kiek daug žmonių negyvena, kai kurie ir miršta, taip ir negyvenę. Na o jeigu mirtį laikysime tuo fiziniu, biologiniu procesu, kai mūsų kūnai netenka gyvybės, tuomet vis tiek sakyčiau, kad visa ta grupė sveikatos ir gyvybės draudimo yra susijusi su šia baime. Kartais net draudimas dienai gali padėti pasijusti geriau. Dėl to ir vykstant į keliones ir šiaip bijant palikti artimuosius po mirties vienus, reikalingas sveikatos ar gyvybės draudimas internete.

Na o daiktai, jų prarasti juk nenori niekas, nei aš, nei jūs. Todėl atsiranda sakykime automobilio draudimas internete. Tie žmonės, kieno draudimas – darbas – puikiai žino, į kur visada yra apeliuojama. Tačiau tai nėra blogai, nėra blogai, kad draudimas imonems leidžia lengvesne ranka rizikuoti. Nėra blogai, kad bagažo praradimo draudimas internete žmonėms leidžia ramia širdimi atiduoti lagaminą į lėktuvą. Ir nėra blogai, kad draudimas automobilio internetu leidžia mums ramiau važinėti keliais. Iš esmės, draudimas nėra tai, kas panaikintų įvykį ar jo priežastis, jis tik iš anksto sušvelnina būsimas pasekmes, ir tai leidžia ramiau atsipūsti.

Comments are closed.