Darbo pasiulymai Siauliuose

Darbo pasiūlymai Šiauliuose: nedirbti apsimoka labiau nei dirbti? 

Darbo pasiulymai Siauliuose
Darbo pasiulymai Siauliuose

Saulės miestas, kitaip vadinamas Šiauliais, pastaruoju metu susiduria su nemenku krizės iššūkiu – nedarbu. Tačiau mokesčiai čia tikrai nemažėja. Netgi atvirkščiai – šildymo sąskaitos Šiauliuose ir vėl vienos didžiausių, o būsimą sezoną žada būti dar didesnės. Taigi, darbo žmonėms reikia kaip niekad. Džiugu bent tiek, kad darbo pasiulymai Siauliuose – ne tokia retenybė kaip Kelmėje, Akmenėje ar Joniškyje, kur fiksuojamas dar didesnis nedarbas nei siauliuose. 

Reikalingas geras CV 

Tiesa, nereikia būti visiškais pesimistais. Pasiūlymų ir čia atsiranda įvairiausių profesijų atstovams. Internete matyti, kad darbo pasiulymai siauliuose skirti ir techniniams darbuotojams, ir kultūros atstovams, ir adminstracinio sektoriaus specialistams. Svarbiausia turėti gerą, išsamų, tvarkingą gyvenimo aprašymą, mokėti save pristatyti, sugebėti mokytis, kai to prireikia. Tuomet ir darbo surasti tampa lengviau.

Jurijaus istorija 

Dar kitas variantas – kreiptis į teritorinę darbo biržą. Tiesa, darbo pasiulymai čia irgi nesimėto, bet taip bent jau gaunamos visos socialinės garantijos, kurį laiką – bedarbio išmoka. O ji gali būti net didesnė nei alga… Bedarbiai sako, kad kartais birzos darbo pasiulymai siauliuose – lyg skirti pasijuokti iš žmogaus. Štai darbo biržos koridoriuje sutiktas Jurijus pasakoja, kad kurį laiką dirbo naktiniu sargu. Darbą jam pasiūlė darbo birža. Tačiau per mėnesį jis uždirbdavo vos 300 litų. „Argi galiu už tokius pinigus dirbti visą mėnesį? Čia net komunaliniams mokesčiams neužteka, ką jau kalbėti apie maistą, vaikų mokyklos reikmenis“, – skundėsi buvęs naktinis sargas, iš tiesų turintis elektroniko specialybę. Dėl to vyras ir nusprendė išeiti iš darbo: jis išsiaiškino, kad tris mėnesius jis gaus dvigubai didesnę pašalpą nei buvo jo alga, o kitus tris mėnesius – tą patį, ką gavo dirbdamas sargu. „O per tą laiką gal ir geriau apmokami pasiulymai atsiras“, – viliasi Jurijus. Kad ir kaip žiūrėsi į jo situaciją, akivaizdu, kad vyriškis viską paskaičiavo puikiai – nedirbti labiau apsimoka nei dirbti.

Vairuotojams – geriau 

Tiesa, tokia situacija susiklosčiusi ne tik siauliuose. Ir kituose miestuose ir miesteliuose žmonėms kartais labiau apsimoka nedirbti, tada pusę metų ką nors padirbėti, o tada – ir vėl „atostogauti“. Visgi ne visi darbo ieško tik vėlesnėms pašalpoms gauti. Kitas sutiktas bedarbis Adomas visą gyvenimą dirbo vairuotoju. Jis ir toliau norėtų rasti tokio pačio pobūdžio darbą. Neišgirdęs jokio pasiūlymo iš pažįstamų, neradęs skelbimų laikraštyje, Adomas atėjo į darbo biržą. Čia jam buvo pasakyta, jog darbo pasiulymai siauliuose vairuotojams pasitaiko gana dažnai. Kaip tik šiuo metu tokių nėra, tačiau konsultantė patarė nenusiminti ir sekti visus naujausius skelbimus internete.

Interneto svarba 

Ieškantieji darbo savarankiškai irgi patvirtina, kad naujausi darbo pasiulymai siauliuose dažniausiai randami internetu. Taip patogiausia nusiųsti ir savo gyvenimo aprašymą. Jį perskaitę dardaviai patys skambina patikusiems kandidatams ir pakviečia juos pokalbio. Internetas – moderni tarpinė „stotelė“ bedarbiams ir darbdaviams susisiekti, rasti vienas kitą. Jo galimybėmis pasinaudoti būtina pirmiausia. Vis dėlto internetu naudojasi daugiau jaunimas, o ne vyresnio amžiaus žmonės. O juk darbo pasiulymai siauliuose būna skirti ir vyresniems, ne tik studentams. Visi neturintys interneto prieigos skatinami ateiti į artimiausią biblioteką. Čia nemokamai galima pasinaudoti internetu reikalams sutvarkyti, darbo ieškoti ar kelis laiškus parašyti.

Vyrai dirbti nenori? 

Darbo biržos atstovai teigia, kad dauguma bedarbių yra vyrai. O šiems sunkiau susitaikyti su savo padėtimi negu moterims. Kita vertus, jie ir darbus renkasi ilgiau, tai  vienas neįtinka, tai kitas. Kartais darbo pasiulymai siauliuose būna skirti kaip tik stipriajai lyčiai, bet šioji tiesiog nenori eiti dirbti. Tarkime, netoli Šiaulių ūkininkaujantis Giedrius ieškojo traktorininko už minimalią algą, tačiau net kelis mėnesius nerado, kas eitų. Giedrius sako suprantantis, kad minimali alga – nedidelė. Visgi ji didesnė nei pašalpa, kuri mokama tik kelis mėnesius. Taigi darbo pasiulymai siauliuose – nors ir nelabai gausūs, bet pasitaiko. Svarbiausia yra pačių žmonių noras ieškoti darbo ir motyvacija jį gerai dirbti.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *