Darbo pasiulymai Klaipedoje

Jaunimo svajonė – vasaros darbas pajūryje

Darbo pasiulymai Klaipedoje
Darbo pasiulymai Klaipedoje

Turbūt tiems, kas dar tebesimoko mokykloje, darbo pasiulymai Klaipedoje atrodo kaip tikras rojus. Juk nušauni du zuikius vienu šūviu – išvyksti į paplūdimį paatostogauti, o kartu ir pirmųjų gyvenime savo pinigų užsidirbi, už kuriuos vėliau gali pirkti džinsus, mobiliuosius telefonus ar ledus, o gal net su draugais nuvažiuoti į muzikos festivalį Varšuvoje.  Darbo pasiulymai studentams Klaipedoje jau atrodo nebe tokie deginančiai svajotieji, tačiau vėlgi dar geras variantas, konkuruojantis nebent su pelningu uždarbiu užsienyje. Na o darbo pasiulymai vairuotojams Klaipedoje kažkam, ten nuolat gyvenančiam, atrodo tiesiog kasdienybė. Apie visa tai – skaitykite toliau.

Darbdaviai gauna daug užklausų

Vieno baro savininkė Agnė sako, kad naujausi darbo pasiulymai Klaipedoje net ne visada spėja būti paviešinti – jau pavasario pradžioje jaunimas pradeda rašyti ir skambinti dėl galimybės įsidarbinti vasarai. „Tai tiesa – sezoninių darbininkų mums iš tiesų visada reikia labai daug, kur kas daugiau nei tų paprastų, tačiau ir dėl jų gauname labai daug pasiūlymų.  Tikrai puiku, kad tokį gerą vardą turime, jog atsiranda daug jaunų žmonių, ieškančių darbo būtent  pas mus. Manau, kad šią vasarą, kaip ir kasmet, priimsime dar kokia 10 papildomų padavėjų ir 5 žmones virtuvėje.

Prioritetu aišku yra laikomi pasiulymai iš tų, kurie jau turi šiek tiek patirties, o dar geriau – yra dirbę pas mus anksčiau. Tačiau nesikratome ir naujų žmonių – juk suprantame, kad Klaipedoje save realizuoti nori daug įvairių jaunų sielų. Kažkada ir aš pati buvau jauna mergina, taip netikėtai atklydusi į šį pajūrio miestą, uostamiestį, ir man irgi reikėjo darbo. Tada įsidarbinau vienoje kavinėje, kuri nulėmė visą mano gyvenimą, mat už baro stovėjo dabartinis mano būsimas vyras. Paskui mes kartu pradėjome kavinių verslą Klaipedoje.“ – pasakoja Agnė, sakanti, jau šiandien sulaukusi du pasiulymai dirbti padavėjomis.

Alga iš arbatpinigių

Tiems, kuriems nusimato darbas aptarnavimo srityje, ypač padavėjais, dažnai atsiranda papildomų galimybių užsidirbti. Kaip? Tiesiog žmonės neša arbatpinigius, dažnai, didesnius nei bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, ir iš jų susidaro papildomi priedai prie algos. Tokį darbą vienoje turistinėje kavinėje dirbusi Viktorija sako, kad arbata kartais jai atsieidavo netgi daugiau nei pats atlyginimas, tuo ir žavi darbo pasiulymai Klaipedoje.

„Visada mėgau jūrą, saulę, todėl padirbėti Klaipėdoje atrodė kaip puikus variantas – kaip tik man. Iš pradžių su draugais nutranzavome, nes turėjau labai nedaug pinigų – it tai visi pasiskolinti. Bet jau buvau susiskambinus su vieno baro savininke, kad mane kviečia į pokalbį. Darbo pasiulymai Klaipedoje, kurie mane sudomino, buvo surasti per internetą – taip pat ir šitas,

Prisimenu, truputį jaudinausi, nes tai mano pirmasis darbas ir vienas iš pirmųjų darbo pokalbių. Todėl prisiskaičiau internete, kaip reikia elgtis per pokalbius ir nutariau keliauti į pajūrį. Man pasisekė – šauniai pasikalbėjome, ir buvau be problemų greitai priimta, įdarbinta. Kai prasidėjo sezonas, supratau, kad nereikia liūdėti, jog atlyginimas ne pats didžiausias – arbatpinigiai viską atperka.

Tad iš tiesų tie darbo pasiulymai Klaipedoje, kurie vilioja dirbti padavėjomis, barmenėmis, nurodo ne visai tokią algą, kokią iš tiesų gauni – nes gauni daugiau, arbatpinigius. Smagu, kad jie uždirbami priklausomai nuo tavo pastangų – ar šypsaisi, ar maloniai bendrauji, ar esi mandagi, greita, apdairi. JEigu išlieji sriubą klientui ant galvos, žinoma, arbatpinigių nebesitikėk, tačiau kitais atvejais žmonės dažnai palieka net daugiau nei 10 procentų nuo suvalgytos sumos“, – pasakoja Viktorija.