Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Dangaus zibintai

Paleiskite savo norą į dangų

Dangaus zibintai

Dangaus zibintai

Lietuvoje neatsiejama įvairių švenčių ir renginių dalis tampa dangaus zibintai. Tai įvairių formų ir dydžių skraidančios dangaus dekoracijos, nešančios žmonių norus ir svajones. Dažniausiai dangaus žibintai leidžiami per dideles reikšmingas šventes – vestuves, krikštynas, išleistuves, sukaktuves, gimtadienius. Lietuvoje dangaus zibintai naudojami svajonių išsipildymui, blogų emocijų užmiršimui. Šie zibintai puikiai tinka poroms bei jų šventėms, kadangi dažniausiai yra leidžiami dviese. Vienas žmogus turi laikyti patį žibintą, kol kitas uždega sausą kurą. Kai žibintas prisipildo oro, pakyla į viršų. Dažniausiai prie žibinto prisegami žmonių parašyti norai, tikslai, kartais su vėjų paleidžiamos blogos emocijos ir prisiminimai. Tai puiki tradicija, Lietuvoje pelniusi nemažą populiarumą. Paprastai dangaus zibintai klaipeda, Vilnius ar Kaunas tai būtų, parduodami daugelyje parduotuvių už santykinai mažą kainą.

Mėgstami ir viešuose renginiuose

Nors šie dangaus ar vandens zibintai, atrodo, yra gana romantiška ir intymi idėja, jie taip pat dažnai naudojami ir įvairiuose miesto renginiuose. Štai šiemet Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Kariūnų taryba tradiciškai laisvos Lietuvos 23 – iuosius metus minėjo vienos iš Kalnų parko kalvos viršūnėje. Kiekvienais metais čia kariūnai uždega laužus, simbolizuojančius laisvę ir brolybę. Tai būna jaukus ir simboliškas vakaras, kai kariūnai dalijasi savo prisiminimais, sukviečiami įvairių tautų atstovai, karo didvyriai, buvę tremtiniai ir kiti žmonės, matę ir patyrę karą. Prie liepsnojančių laužų skamba giesmės ir prisiminimai, pasakojamos žmonių istorijos iš ne pačių gražiausių gyvenimo metų. Šiemet lygiai vidurnaktį kariūnai giedojo „Tautišką giesmę“ ir, skambant jai, į dangų buvo paleista daugybę trispalvės simbolika nuspalvintų dangaus žibintų, kurie simbolizavo laisvą Lietuvą ir jos 23 laisvės metus.

2010 metais vykstant „Sostinės dienos“ renginiui vakaras turėjo būti vainikuotas dangaus žibintų rekordų ir į dangų turėjo būti paleisti beveik 1200 dangaus žibintai vilnius turėjo sužibėti mažomis ugnelėmis. Renginys vyko ne visai taip, kaip planuota ir nemažai žibintų buvo sugadinti, teigia renginio organizatoriai, tačiau visgi į dangų buvo paleisti 1100 dangaus zibintai ir taip pasiektas dangaus žibintų rekordas.

Žinoma, ta ne vieninteliai atvejai, kuomet įvairių švenčių metu naudojami dangaus zibintai panevezys, Utena ar kiti miestai taip pat neatsilieka ir dangaus zibintai alytuje ar kituose mažesniuose miestuose taip pat yra populiarūs miesto švenčių ar kitų viešų renginių metu.

Lengvas prieinamumas ir naudojimas

Kodėl šie įdomūs šventės akcentai yra tokie populiarūs įvairiuose renginiuose ir asmeninėse žmonių šventėse? Dažniausiai todėl, kad tai tikrai įspūdingas ir naujas atradimas Lietuvoje. Be to, dažniausiai parduotuvėse, kur parduodami dangaus zibintai kainos yra tikrai mažos. Kai kur vienas šis žibintas parduodamas vos už keturis ar penkis litus. Tai šauni ir nedidelė investicija, sukurianti iš tiesų šventinę atmosferą. Šventei būtini dangaus zibintai kur pirkti, jei norite įsigyti nemažą kiekį ir sumokėti pigiau? Visi atsakymai internete. Dangaus zibintai internetu parduodami turbūt pigiau nei bet kokioje įprastoje parduotuvėje. Interneto parduotuvėse žibintų formų ir spalvų pasirinkimas būna gerokai platesnis nei galite rasti paprastose parduotuvėse.

Ši tradicija į Lietuvą atvežta vos prieš kelis metus, tačiau šiandien neįsivaizduojama beveik jokia šventė be į dangų paleidžiamų dangaus žibintų. Ne retai ši atrakcija tampa vestuvių puošmena, krikštynų ar gimtadienių kulminacija. Dangaus žibintų pardavėjai prasitaria, kad dangaus zibintai vasarą tampa net dažnesne švenčių ir vakarėlių dalimi nei jau įprasti fejerverkai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *