Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Dan Brown knygos

Paslaptingai populiari Dan Brown kūryba

Dan Brown knygos

Dan Brown knygos

Dan brown knygos yra žinomos kiekvienam šiuolaikinės literatūros gerbėjui. Šie romanai populiarūs visame pasaulyje. Juos giria ne tik paprasti skaitytojai, bet ir kritikai. Kodėl? Kas Dan Brown pavertė vienu įtakingiausių žmonių pasaulyje, susikrovusiu didelius turtus iš (daugiausiai) detektyvinių romanų?

Brown „kūrybos variklis“

Garsusis Dan Brown yra amerikietis, augęs ypač intelektualioje aplinkoje. Jo tėtis buvo matematikos profesorius, o mama – sakralinės muzikos atlikėja. Rašytoją supo daugybė išsilavinusių žmonių, kurių diskusijose netilo mokslo ir religijos pasaulėžiūrų problema. Panašu, kad Brown atidžiai klausėsi „dėdžių ir tetų“ pokalbių, nes jau suaugęs parašė romaną, tiriantį būtent šių dviejų pasaulių – mokslo ir religijos – priešpriešą. Tai kūrinys „Angelai ir demonai“, kuriame nagrinėjamas šiuolaikinis konfliktas tarp racionalios realybės ir legendomis apipintos religijos mito. Minėtas romanas, kaip ir kitos dan brown knygos, yra gausus istorinių detalių. Tiesa, yra nemažai kritikuojančių Brown „romanų realybę“ ir vadinančių ją fantastine. Vis dėlto, rašytojo kūrinių siužetas vystomas iš tiesų egzistuojančiose vietose – Paryžiuje (Luvro muziejuje), Italijos sostinėje Romoje. Čia dažniausiai veikia vienas ir tas pats personažas – simbologijos profesorius Harvardo universitete Robertas Lengdonas. Dan brown naujausia knyga „Inferno“ pasakoja apie jo įsipainiojimą į rašytojo istorijoms būdingą mistišką ir pavojingą situaciją. Kiekviena dan brown nauja knyga yra parašyta panašiu pagrindu – skaitytojas yra perkeliamas į paslaptingą pasaulį, kuriame gausu simbolių, metaforų, intelektualių užduočių ir, be kita ko, veiksmo.

Raktas į literatūrinę sėkmę

Kiekvienas bestselerių autorius turi savo sėkmės paslaptį. Reikia pripažinti, kad vieni yra tikrai talentingi kūrėjai, o kiti paprasčiausiai gerai išmano komercijos paslaptis, žino, kaip prikaustyti auditorijos dėmesį ir susilaukti „lengvo populiarumo“. O kaip Dan Brown kūryba? Ar autorius yra gudrus verslininkas, ar tikrai talentingas rašytojas? Reikia pripažinti, kad dan brown knygos parašytos tikrai meistriškai. Jos pilnos netikėtų detalių, rašytojas žino, kaip siužete išlaikyti įtampą. Kai kurie kritikai sako, kad, pavyzdžiui, dan brown naujausia knyga „Inferno“ tėra pramoginis kūrinys. Atsiranda teigiančių, kad šis romanas puikiai tiktų atostogoms. Kiti teigia, kad autorius kuria intelektualią, įtempto veiksmo literatūrą, kuri nėra taip jau paprastai „sukramtoma“. Turbūt galima sutarti, kad kiekviena dan brown knyga gali būti skaitoma keliais lygmenimis: kaip veiksmo kupinas trileris arba mistiniais elementais pripildytas sudėtingas romanas. Tai, kaip skaitytojas pasirinks priimti knygą, priklauso nuo paties charakterio ir „įsitraukimo“ į istoriją. Kiekviena dan brown nauja knyga yra neeilinio, net gi smulkmeniško siužeto pavyzdys. Veikėjai susiduria su nepaprastomis užduotimis, kurias išspręsti reikia nemažai žinių ir apsukrumo. Gal tai ir yra Dan Brown sėkmės paslaptis? Paties rašytojo gebėjimas sukurti visumą iš mažų, reikšmingų detalių, kurios, galiausiai, yra susiejamos tarpusavyje? Tai kaip literatūrinė dėlionė, ilgam prikaustanti skaitytojų dėmesį.

Pelninga kūryba

Kuo reikšminga Dan Brown kūryba? Ji tikrai atnešė daug pelno. Ir ne vien autoriui. Perskaitę garsiąsias knygas, nemažai kelionių mėgėjų patraukė romanų „siužetų keliais“. Štai, Romoje, Paryžiuje turizmo agentūros neatsispyrė pagundai pasipelnyti iš to, kad Brown savo romanuose mini paslaptingas šių sostinių vietas. Jos pradėjo organizuoti specialias ekskursijas – „Da Vinčio kodo“ bei „Angelų ir demonų“ turus, kur visi norintieji tarsi atkartoja pagrindinio kūrinių personažo Roberto Lengdono kelionę. Tiesa, šių turų metu gidai atskleidžia ir tuos faktus, kurie Brown romanuose pateikiami iškraipytai. Tai neleidžia pamiršti, kad dan brown knygos, iš tiesų, yra ne tik istorinėmis detalėmis papildyti, bet ir iš autoriaus fantazijos kilę kūriniai.

Comments are closed.