Butų nuoma

Sudėtinga misija – išsinuomoti butą

Butų nuoma – aktuali tema studentams bei jaunoms šeimoms. Šių amžiaus grupių žmonės dažnai neturi pakankamai lėšų, kad galėtų įsigyti nuosavą būstą, kuriasi savo gyvenimo pagrindus, todėl renkasi galimybę nuomotis būstą mieste, kuriame mokosi ar dirba. Susirasti sau tinkamą būstą nuomai – ne taip ir lengva, todėl tam tenka paaukoti nemažai laiko ir jėgų. Vis dėlto namai ir jų tinkamumas kiekvienam individualiai yra labai svarbios kasdienybės detalės.

Aktyviausiai butų ieškomasi vasaros viduryje

Butų nuoma yra nesibaigiantis ir visada reikalingas verslas. Tai procesas, vykstantis ištisus metus. Žinoma, aktyvėjimas jaučiamas vasaros viduryje, kai mokyklas baigę būsimi studentai kraustosi iš mažų miestelių į didžiuosius studijų miestus, palieka tėvus, todėl ieškosi gyvenamosios vietos. Aktyviausiai butų nuoma vyksta internetu. Žinoma, išlieka populiarūs ir spausdinti leidiniai, tokie kaip alio reklama. Lietuvos interneto platybėse gausi įvairių nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos portalų, kuriuose nuomininkai skelbia duomenis apie butus, namus. Tokiuose nekilnojamo turto skelbimuose dažnai publikuojamos būsto nuotraukos, išsamūs aprašymai, atskleidžiami visi būsto privalumai bei minima, kokių nuomininkų norima sulaukti. Nepaisant to, kad skelbimų pranešančių apie butų nuoma yra gausybė, susirasti tinkamą būstą nėra taip jau paprasta.

Būtina apskaičiuoti bendrą nuomos kainą

Ieškodami butų nuomai žmonės kreipia dėmesį į keletą skirtingų aspektų. Visų pirma, svarbu, kad nuoma nekainuotų per brangiai bei tilptų į asmeninį finansų planą. Be to, renkantis būstą nuomai reikėtų nepamiršti, kad skelbimuose dažniausiai nurodoma tik mėnesinė nuomos kaina, tačiau kas mėnesį reikia mokėti komunalinius mokesčius, o šaltuoju sezonu būtina padengti ir šildymo išlaidas. Ką jau kalbėti apie interneto, televizijos, laiptinės mokesčius. Dėl šios priežasties prie rašomos nuomos sumos reikėtų pridėti mažiausiai keturis šimtus litų ir tuomet skaičiuoti, ar tokia kaina būtų įkandama. Žinoma, butų nuoma su autonominiu ar dujiniu šildymu – kur kas ekonomiškesnis pasirinkimas. Toks šildymo būdas sutaupo daugybę pinigų, nes šaltuoju sezonu šildymas kainuoja tris ar net keturis kartus pigiau nei būstuose su centriniu šildymu.  Dėl to renkantis būstą nuomai, reikia apsvarstyti – geriau mokėti didesnę nuomos kainą ar daugiau pinigų išleisti šildymui žiemos sezonu. Itin populiariu autonominis šildymas tapo visai neseniai, kai šildymo kainos prieš porą metų ėmė sparčiai didėti. Didmiesčiuose pasitaikė atvejų, kai žmonės už šildymą per mėnesį sumokėdavo net iki aštuonių šimtų litų. Dėl to su autonominiu šildymu įrengtų butu nuoma yra itin populiari sfera.

Kainos priklauso nuo keleto faktorių

Butų nuomos kainos priklauso nuo daugelio skirtingų faktorių. Visų pirma, svarbu miestas, kuriame norima nuomotis būstą. Lietuvos sostinėje Vilniuje būstų nuomos kainos yra didžiausios Lietuvoje – vieno kambario buto nuoma gali siekti daugiau nei tūkstantį litų per mėnesį. Kur kas pigiau yra Kaune, o mažuosiuose šalies miesteliuose kartais tereikia mokėti tik komunalinius bei šildymo mokesčius. Nereikia nustebti, kad butų nuoma vilniuje, alytuje, klaipedoje, kaune – tai visiškai skirtingomis sąlygomis siūlomi būstai. Kainos skiriasi ir pagal nuomojamo būsto vietą pačiame mieste. Pavyzdžiui, butu nuoma vilniaus centre yra kur kas brangesnė nei, tarkime, Pašilaičių mikrorajone. Žinoma, įtakos turi ir būsto įrengimo, remonto lygis – jei butas naujas, renovuotas, su visais baldais ir nauja technine įranga, tai jo kaina yra kur kas didesnė nei prasčiau įrengtos gyvenamosios vietos. Tiesa, studentai, nenorintys gyventi aukštųjų mokyklų bendradbučiuose, tačiau neišgalintys nuomotis viso buto, dažnai renkasi kambarių nuoma. Taip yra todėl, kad, pavyzdžiui, butu nuoma kaune studentams yra gana brangus malonumas.  Trumpai tariant, butų nuoma – ilgas ir varginantis procesas, tačiau norint galima rasti kiekvienam tinkantį variantą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *